Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8
Cevap
290
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Avukat Mezuniyete Alınmayan Kızlara Recm İstedi
U
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Lise mezuniyet töreninde kız öğrencilerin kıyafetleri nedeniyle mezuniyete alınmaması tepki yaratmıştı. Toplumun bazı kesimleri buna karşı tavır alırken Avukat Mustafa Kocamanbaş, recm cezası çağrısında bulundu. Mustafa Kocamanbaş bakın daha önce neleri savunmuş.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan Alaettin Kurt Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen mezuniyet töreninde kız öğrenciler kıyafetleri nedeniyle mezuniyet törenine alınmadılar. Veliler duruma tepki gösterince olay yerine jandarma sevk edildi. Mustafa Sandal'dan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a birçok sanatçı ve siyasi figürden tepki yağdı. Sosyal medyada bir avukatta tepki çeken bir paylaşımda bulundu.https://x.com/av_kocamanbas/status/1801254276016042220


< Resime gitmek için tıklayın >

İstanbul Barosu'na kayıtlı Avukat Mustafa Kocamanbaş, X hesabı üzerinden recm fotoğrafı paylaşarak, "Çocukların ve yaşıtlarınızın ahlakını bozamazsınız! İslam hukuku olsaydı tazir cezaları ile karşılığını alır örtünmeyi öğrenirdiniz! Ama İslam hukukunu uygulayacak babayiğit yok piyasada, Ama güzel günler yakındır!" yazdı.


İSTANBUL BAROSUNDAKİ HİZB-UT TAHRİR SAVUNUCUSU

Avukat Mustafa Kocambaş'ın Hizbullah ile ilişkilendirilen Mazlum-Der ve Hizb-ut Tahrir gibi grupları savunuculuğunu yaptığı da ortaya çıktı. Avukat Mustafa Kocamanbaş İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor.
Hizb-ut Tahrir Örgütü Türkiye'de çokça tartışılan gündeme oturmuş bir örgüt olarak biliniyor.

Hizb-ut Tahrir'in Türkiye'deki faaliyetleri 1960'ların başına uzanıyor. Örgüte yönelik ilk operasyon 1967'de düzenledi ve günümüze kadar 2000'den fazla kişi, örgütle ilgili davalarda yargılandı.

2003 yılında Terörle Mücadele Kanunu'daki 'terör' tanımı değiştirilip bir örgütün terör örgütü olabilmesi için "cebir ve şiddete başvurması" şartının getirilmesiyle, o dönem yargılanan bazı örgüt üyeleri serbest bırakıldı. Ancak Hizb-ut Tahrir, Yargıtay'ın 2004 tarihli kararı ile "terör örgütü" olarak tanımlandı.

BBC Türkçe'ye konuşan, Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar'a göre ise, "Anayasa Mahkemesi, gerek yerel mahkemelerin gerekse de Yargıtay'ın gerekçeli kararlarındaki izahları, Hizb-ut Tahrir'in terör örgütü olarak kabul edilmesi için yeterli bulmadı..."

Avukat Mustafa Kocambaş bu grubun faaliyetlerine de destek veriyor. Hizb-ut Tahrir yargılamalarına ilişkin Emniyet'in yargıyı manipüle ettiğini iddia eden Kocambaş emniyetin soruşturmada zorlama şekilde silahlı örgüt oluşturma çabasında olduğunu iddia etti.https://halktv.com.tr/gundem/mezuniyete-alinmayan-kizlara-recm-isteyen-avukat-hizbuttahrir-savunucusu-cikti-843738h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unspeable -- 15 Haziran 2024; 22:29:13 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Surpentor


Hudaparli hocam bizim kopek fobili arkadaslarla ayni zihniyet, sasirtmadi. Bizimkiler kadar fobisi yokmus heralde tabi tek bi tweet'i var konuyla alakali, bizimkiler apayri vaka.
Yoruma Git
PunisherLord - geçen ay +4
P
geçen ay
Yüzbaşı

Hudaparli hocam bizim kopek fobili arkadaslarla ayni zihniyet, sasirtmadi. Bizimkiler kadar fobisi yokmus heralde tabi tek bi tweet'i var konuyla alakali, bizimkiler apayri vaka.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
geçen ay
Yüzbaşı

Ahahahahha
Babayiğit yoksa piyasada

Güzel günler nasıl yakın oluyor.

Kendisi çıksın , babayiğit olarak. Bakalım sonrasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 15 Haziran 2024; 16:30:46 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
geçen ay
Binbaşı

Turbo geldi aklıma< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

U
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Bizimkiler çabucak gaza geliyor. Bunu barodan atmaları lazım ama atmazlar.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Surpentor

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @PunisherLord
P
geçen ay
Yüzbaşı

Organizeler, arkadasin iddiasina gore bir Emniyet mensubu, hizbullahcilara resmi yazi sizdiriyor, bir mesajlasma uygulamasi uzerinden, tespit ediliyor,

Ustune evinde "M16 ve FM makineli tüfeklere ait fisekler" bulunuyor, polis atiliyor, eleman geri aldiriyor. Bir secim ittifaki ya Rab, ulkenin temelini nasil dinamitliyor.

https://www.mustafakocamanbas.com.tr/goruntule/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PunisherLord -- 15 Haziran 2024; 19:4:51 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Surpentor
S
geçen ay
Yarbay

Recmi barındıran sistemde avukatlık diye bir meslek yok yalnız.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

U
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Selefi kafa işte
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Surpentor


D
geçen ay
Çavuş

Rahat olun önemsenmeyecek hadiseler bunlar, amatör denemeler.. halkın tepkisini ve ilgisini çekmeye yönelik. Bu avukat zımbırtısı paralı asker günün sonunda, parasını veren nasıl havlaması gerektiğini de söylüyordur ki onun için parasını ödüyordur salın gitsin

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK bu ülkeyi aksi yapılamayacak, düşünülemeyecek şekilde Seküler ve Liberal yaratmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnzcnkrdnz -- 16 Haziran 2024; 2:6:48 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.