Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
494
Tıklama
0
Öne Çıkarma
RAİD 0 SORUNU

F fati1h Konu Sahibi
10 yıl (138 mesaj)
arkadaşlar 2 tane ocz vertex 2 ile raid 0 yapmaya calısıyorum ancak pek basarılı olamadım.oncelikle firmware leri farklı bu sorun yaratır mı?

win7 ultimate 64bit ile yuklemeye calısıyorum ancak diskler kurulum ekranında gorunmuyor.surucu yukle seceneginden surucuyu secip yuklemek istedigimde ( yüklemeye devam etmek üzere 32 bit ve imzalı 64 bit sürücüleri yüklemek icin sürücü yükle secenegini kullanın. imzasız 64 bit aygıt sürücüsü yüklemek desteklenmemektedir ve windows kurulumunun kullanılamamasına neden olabilir. ) uyarısı alıyorum.farklı bir kac tane sürücü denedim olmadı malesef.

anakartım foxconn a79a-s modeli. yardımcı olursanız sevinirim.
0 01myavuz
10 yıl (4534 mesaj)
http://www.foxconnchannel.com/product/Motherboards/detail_overview.aspx?ID=en-us0000401
Anakartın sitesinde Win7 sürücüleri gözükmüyor. Vista ve xp 32,64 bir sürücüler var.
Yalnız dikkatimi çekti 2 farklı sata kontrolcünün sürücüsü var.Farklı yerlere bağladıysanız sorun çıkabilir.
F fati1h Konu Sahibi
10 yıl (138 mesaj)
farklı derken? sata 1 ve sata2 ye bagladım.hatta degistidim denedim bile.kac numaralı sata ya baglayacagımız hakkında birsey belirtilmemis zaten.
0 01myavuz
10 yıl (4534 mesaj)
Anakartın kullanma kılavuzuna bakın, sitesinde 2 farklı sata sürücü mevcut. Eğer anakartta farklı sata kontrolcüye bağlı sata bağlantılar varsa hdd leri aynı kontrolcüye bağlamış olmanız gerekir, aksi halde raid yapamazsınız.
F fati1h Konu Sahibi
10 yıl (138 mesaj)
sorun ondan kaynaklanmıyor.dediginiz gibi denedim.farklı satalara takınca zaten raid olarak gormuyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.