Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Rahatlatıcı Müzikler ve Meditasyon

A avestasarim Konu Sahibi
3 ay (10 mesaj)
Günümüz stresinden kurtulmak ve rahatlamak için güzel rahatlatıcı ve meditasyon müzikleri.

Çok fazla rahatlama içerir. 


Abone olarak bana destek olabilirsiniz.

Kanalım
https://www.youtube.com/channel/UCaF1yN6iBdyA1TzwpvAQgGg
B boritta
2 ay (316 mesaj)
Meditasyon Faydaları Nedir?
Meditasyon faydaları nedir? M.Ö. 900’lerde Patanjali Yoga Sutraları ve M.Ö. 600’lerde Bhagavad Gita tarafından yazılı metinlere dökülen meditasyon teknikleri, zihinsel değişiklikler ve duygu durum arasındaki bağlantıyı çok iyi tanımlamaktadır. Son yıllarda, meditasyon egzersizlerinin davranışsal ve nöro fizyolojik etkilerinin ölçümlerle gösterildiği çalışmalar yapılmıştır. Üstelik meditasyon ile bilişsel performansın geliştiğini kanıtlayan bir dizi nöro görüntüleme çalışması yayınlanmıştır.

Meditasyon uygulaması, sürekli dikkat düzeyini artırmaktadır.

Meditasyon uygulaması sırasında davranışsal performansı, yani algısal ayrımcılığı ve sürekli dikkati artırdığını kanıtlayan çalışma Psychological Science dergisinde yayınlanmıştır. Üstelik uzun süreli meditasyon uygulamasının bilişsel performansı, dikkat odağını uyarmayı ve işlem hızını geliştirdiği bulunmuştur.

Neuro Report dergisinde yayınlanan araştırma sonunca göre, düzenli meditasyon uygulamasının dikkat ile ilgili beyin yapısını ve işlevini geliştirdiği bildirmiştir. İçsel deneyimlere odaklanmış dikkati içeren kapsamlı meditasyon katılımcılarında dikkat, iç algı ve duyusal işleme ile ilişkili prefrontal korteks ve sağ anterior insulada beyin korteksinde gelişme sağlandığı bildirmiştir.
Kaynak: shorturl.at/xS478


https://www.youtube.com/watch?v=MvwcgTy7ToADH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.