Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
16
Öne Çıkarma
PTT’yi zarara uğratan bürokratlar terfi etti!

B Barracud@ Konu Sahibi
5 gün (2414 mesaj)
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ile iştiraki PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.'de 2018 yılında yaşanan ve kamuoyunda “hayali evrak vurgunu” olarak bilinen 200 milyon TL'lik dijital arşiv yolsuzluğunda imzası bulunan bürokratlara yeni görevlendirmeler yapıldığı ortaya çıktı.
39 BİN TL MAAŞI VAR
Yargıya da taşınan işlemin altında imzası bulunan 2016-2020 döneminde PTT'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Yusuf Canbolat'ın 2 Kasım 2020'de, 39 bin TL maaşla Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi yapıldığı öğrenildi.

Dönemin PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Engin Demir, Aile Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne getirildi. O dönem Muhasebe Daire Başkanı olarak görev yapan Ziyafettin Kılıçoğlu'nun da Aile Bakanlığı'na geçtiği ortaya çıktı. Dönemin Teknoloji Genel Müdürü İsmail Köse de Havelsan'a Proje Yöneticisi oldu.

PTT'nin 2019 yılındaki 1.2 milyar TL'lik zararının sorumlusu olarak gösterilen dönemin genel müdürü Kenan Bozgeyik'in de aylardır PTT'den maaş almaya devam ettiği tespit edildi. Ocak 2021 ve Mayıs 2021 dönemine ait belgelere göre, Bozgeyik'e PTT'den müşavir kadrosuyla ocak ayında 14 bin 451 TL, mayıs ayında ise 12 bin TL ödeme yapıldı.

‘ÖDÜLLENDİRİLDİLER'
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Yolsuzlukta imzası bulunan yetkililerin de soruşturma geçireceklerine adeta ödüllendirildiklerini görüyoruz. Bu kişilere sahip çıkılması, iktidarın Sayıştay raporlarını Meclis denetiminden kaçırma çabalarının sebebini de açıkça ortaya koyuyor. PTT'nin yandaş şirketlere aktardığı bu paralar, vatandaşın vergileridir ve tüm yetkililer yargı önünde hesap vermelidir” dedi.
‘Görevden alındı hâlâ maaş alıyor'
CHP'li Emir, yeni görevlendirmelerle ilgili şöyle dedi: “Sayıştay raporuna göre, PTT'nin kendi imkanlarıyla yapacağı arşiv taraması için yandaş şirketlere milyonlarca dolar para aktarıldığı tespit edilmişti. Buna rağmen, bu sözleşmelere imza atan yetkililere soruşturma açıldı mı, hukuki işlem başlatıldı mı, bunlar bilinmiyor. Kurumu 1.2 milyar TL zarara uğrattığı belirtilen ve bu sebeple görevden alınan bir genel müdürün aynı kurumdan halen maaş alıyor olması da başlı başına bir skandaldır.”

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/pttyi-zarara-ugratan-burokratlar-terfi-etti-6476301/Yağma, İsraf, Torpil, Rüşvet, Talan ülkesi olan Erdoğan Türkiyesinde sıradan bir gün.

Vergiler işte bunlara gidiyor.
Yoruma Git
BlackGhost12 - 5 gün +14
PTT zarar etmiştir ama akp'li kar etmiştir. Mesele odur.
Yoruma Git
amadeus99 - 4 gün +12
kılışdaroğlu ssgayı badırdı
Yoruma Git
infectedvoice - 5 gün +5

B BlackGhost12
5 gün (2615 mesaj)
Yağma, İsraf, Torpil, Rüşvet, Talan ülkesi olan Erdoğan Türkiyesinde sıradan bir gün.

Vergiler işte bunlara gidiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


İ infectedvoice
5 gün (423 mesaj)
kılışdaroğlu ssgayı badırdı
A amadeus99
4 gün (8686 mesaj)
PTT zarar etmiştir ama akp'li kar etmiştir. Mesele odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 9 Haziran 2021; 9:46:52 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Akasha_Ether
4 gün (1095 mesaj)
128’i böyle böyle yok ettiler< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


C CONTAGIOUS
3 gün (112 mesaj)
benim memurum işini bilir - Turgut Özal
S Sadece Ölüler Görür
3 gün (119 mesaj)
Tecrübe kazandıkça daha büyük işler veriliyor demek ki
R Redeemertr
3 gün (454 mesaj)
yağma zihniyetinde sıradan bir gün
R Romanitas
3 gün (149 mesaj)
tam ehli sünnet bir davranış.
M mgora
3 gün (361 mesaj)
Demek ki Akp açısından doğru iş yapmışlar , onlar kazanmış.
J Jeopol
3 gün (8003 mesaj)
AKP'nin görevi ülkeyi yağmalayıp satmak olduğundan görevini yapanlar terfi almış. Şaşıracak birşey yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D dawras
3 gün (1698 mesaj)
Bu ülkede bir başarınız olursa, gerçekleri, yolsuzluğu vs ortaya çıkarırsanız ceza alırsınız. Suç teşkil eden bir şeyden ceza almazsınız...
L Last Troll Bender
3 gün (1017 mesaj)
Yahu bu akp gençlik kolları uyuyor mu? Yolsuzluk yapanları savunan hala kimse yok ortada. Boşuna mı para veriyoruz?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


T trakyAli-1986
2 gün (6379 mesaj)
Görevi hortumları ayarlamak ise işini İyi yaptığı için tabiki terfi alacak< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.