Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
43
Tıklama
0
Öne Çıkarma
PS5 çözünürlük sorunu
J
4 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar, bir konuda bilgi ve desteğe ihtiyacım var.

Gow Ragnarok u ps5 de oynuyorum ve şöyle bir sıkıntı var.

Televizyonum Philips 58PUS8505, yüksek kalite biir HDMI kablo kullanıyorum.

PS5 TV ye dirtekt bağlı, yani ses sistemi üzerinden passsthrou değil, zaten öyle bile olsa kullandığım soundbar gayet iyi ama konu o değil zaten.

Bana da öyle geliyor olabilir bilmiyorum fakat çözünürlük düşük görünüyor gözüme.

Şöyle, zaten oyunu açtığımda ekran çzöünürlüğü değişiyor, şuradan anlıyorum ekran gidiyor ve geliyor, çözünürlüğü değiştiriyor. Ama ona rağmen düne kadar grafiklerde bir şikayetim yoktu. Hatta sağa sola bakmaktan oyunu yavaş oynuyordum diyeiblirim.

Fakat sanki olay dün itibiariyle oldu. Deprem sonrası TV nin wireless internet bağlantısı sapıttı, bir türlü de düzeltemediğim için yaptığım araştırmada çözümün TV yi yeniden kurmak olduğunu gördüm. Ben de TV yi sıfırlayarak yeniden kurulum yaptım. Ama ondan sonra sanki görüntü çamur gibi oldu. TV nin ve PS5 in bütün ayarlarının üzerinden geçtim fakat bir türlü çözemiyorum. Nitekim ana meniye geçip PS% ekran ayarlarından anlık çözünürlüğe baktığımda 1080 gibi bir rakam gördüm yukarıda.

Bu diğer oyunlarda yok.

Mesela Ghost of Thusisima oynadığım zaman grafikler şahane, pırıl pırıl.

Akşam birazdaha kuracalayacağım bakalım ama sizin de fikirlieriniz sormak istedim, özellike 4K TV de oynayan arkadaşlar oyunu başlattıklarında ekranda çözünürlüğün değiştiğini hissetiren bir olay yaşıyorlar mı? ekranın bir an gidip gelmesi gibi?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.