Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
396
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ps3 - İnternet Hızının Düşük Olması Hakkında

A Aldueren Konu Sahibi
10 yıl (730 mesaj)
Merhabalar,

Kapı komşum benim gibi bir Ps3 kullanıcısı. Fakat online oyun oynarken (Fifa veya Bf3) büyük takılmalar yaşıyor. Airties 6372 marka bir modem kullanıyor. Aynı modemden bilgisayar ile internete bağlandığında internet hızı 12 mb civarında seyrederken, Ps3 ile kablolu veya kablosuz bağlanmaya kalktığında veri hızı 0,2 mb'a kadar düşüyor. Bu da haliyle acayip lag olaylarına sebebiyet veriyor.

Sony yetkili servisini aradık. IP sabitlemenin ve port açmanın faydalı olabileceği söylendi ama bu bir çözüm olmadı. Aynı sorun devam ediyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.
2 2eu5
10 yıl (10473 mesaj)
Oyunların sunucusu ile PS3'ün menüsü üzerinden hız testi yaptığınızda kullanılan sunucu farklı lokasyonda olduklarından, hız olarak aynı değerde değillerdir. FIFA'da mesela, ana menüde bağlantı kalitesi orta veya yüksekse, sorun olmaması lazım. Ama takılmalar çok oluyorsa, bence farklı bir modemle deneme yapılması yararlı olabilir. Ayrıca ping testleri de yapın, sonuçları buraya yazın. Pingtest sitesini kullanın.
K kralexx42
10 yıl (2877 mesaj)
Bı arkadaşından modem alıp bı denesin derim
G Guest-2573B355F
10 yıl (4263 mesaj)
Tamamen modemden bendede Airties 6372SO var aynı sorun çözemedim gittiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.