Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
22997
Cevap
699596
Tıklama
27
Öne Çıkarma
PS | Dijital Ortaklık, Oyun ve Hesap Satış & Takas Grubu (Alınık İlanlar)
A
7 yıl
General
Konu Sahibi

Yeni PS4 kardeşlik konusuna hoş geldiniz.

Konunun bu kısmı klasik kural konularından biraz daha farklı olacak. Bu konu çok su kaldırdı ve artık problemlerin çözülmesini istiyoruz.

Bu konuda koyduğumuz her kuralın , konunun bir önceki konudan daha uzun ömürlü ve daha verilmi olması için elzem olduğunu unutmayınız. Daha sonra mağdur olmamak adına lütfen kısa vaktinizi ayırıp bütün kuralları okuyunuz.

1. Bu konu sadece Donanımhaber kullanıcılarına dijital oyun alım/satım konusunda aracı olacaktır. DH Yönetimi hiçbir şekilde satış detaylarına, satıştan öncesine ve sonrasına dahil olmayacak, sorunlu alışverişler ve olası dolandırıcılık meseleleriyle ile kesinlikle ilgilenmeyecektir. Bu kuralı ihlal eden üyeye 4 gün bölüm uzaklaştırması verilecek ve destek hattı bu uyarıyı iptal etmeyecektir.

2. Konu içerisinde üyelerin " sorunlu üye listesi " gibi listeler oluşturması veya hali hazırda oluşturulmuş bir listeyi paylaşması kesinlikle yasaktır. Yönetim olarak bizim için oraya adı haksız yazılan bir üyenin bile takibini yapamamak yönetim sorumluluğumuzu yerine getirememek anlamına gelir. Kurala uymayan ve liste paylaşımı yapan üyelere 4 gün bölüm uzaklaştırması verilecek ve destek hattı bu uyarıyı iptal etmeyecektir. Başka platformlarda oluşturulan listeleri dikkate alabilirsiniz ancak bu listeleri, bu listelere bağlı linkleri forumda paylaşmak kesinlikle yasaktır.

3. Sorunlu alışverişlerinizle " mecburen " ilgilenemediğimiz için sizi alışverişeriniz konusunda uyarmak istiyoruz. O sebeple lütfen tam olarak güvenmediğiniz üyelerle alışveriş yapmayınız. Kendinizi garanti altına alın, gerekiyorsa alışveriş yaparken kendi kriterlerinizi gözetiniz. Daha sonra mağdur olmamak adına karşılıklı güven ortamı sağlanmadan lütfen alışveriş yapmayınız. Güvenip alışveriş yaptıktan sonra oluşan sorun ile ilgilenmek bir yana bu sorunlu alışverişi konuda dile getirmeniz halinde üstte belirtiğimiz sebeplerden ötürü 4 gün bölüm uzaklaştırması alacağınızı unutmayınız.

4. Standart kurallarımız gereği forumun hangi bölümü olursa olsun farklı bir siteye yönlendirme yasaktır. Ancak bu bölümde sizin sorunlu alışverişlerinizle ilgilenemediğimiz ve bu sorunlu alışverişler ile alakalı tartışmaları forum üzerinden yapmanıza müsaade etmediğimiz için farklı platformlarda oluşturulan kardeşlik konularına erişiminizi sağlayacağız. Toplanılan gruplar ya da başka platformdaki konuların linklerini yönetici arkadaşlarımıza özel mesaj ile iletebilirsiniz. Yöneticiler bu konunun ilk mesajını editleyerek uygun gördükleri linkleri ekleyip hem sizin daha çeşitli bir bilgi ağına hakim olmanızı sağlayacak hem de sorunlu alışverişlerinizi yazıp çizebileceğiniz platformlara erişiminizi kolaylaştıracaklar.

5. Konuda kullanılması gereken ilan kalıbı şudur :

quote:

Oyun adı:
Pri-Sec:
Alındığı ülke:
Fiyat:
İletişim:
Ödeme:
Diğer hak:


6. Satışlarınızla ilgili detayları lütfen PM , Telefon ya da başka özel mesajlaşma kanalları üzerinden gerçekleştiriniz. Konuda satış detayları ile ilgili yazılan tartışmalar silinecek ve yazan üyelere 4 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.

7. Gün içerisinde yani 24 saatte yalnızca "bir" kere ilan paylaşabilirsiniz. Dİğer üyelerin ilanlarını geride bırakmamak adına bu kural gereklidir, uymayan üyelerin mesajları silinecek olup, ısrarı durumunda uygun görülen cezai işlem uygulanacaktır.

8. İlanınızla ilgili bir değişiklik söz konusu ise (Fiyat değişikliği , Satış vs. ) bunu yeni mesaj atarak / alıntılayarak değil ( 24 saat geçmemişse şayet ) mevcut ilanınızı değiştirerek devam ediniz.

9. Bu konu içerisinde sadece alınık ilanı verebilirsiniz. Aksi taktirde ilanlarınız silinecek ve genel kurallar bazında bölüm uzaklaştırması alacaksınız.

10. Bir mesaj içerisinde en fazla 3 ilan verebilirsiniz. Aksi halde ilanlarınız silinecek ve yukarıda belirttiğimiz gibi "genel kurallar dahilinde" bölüm uzaklaştırması alacaksınız.
" Biri paramı aldı, ama hesabı vermedi. Beni dolandırdı. Bunu forumda dile getirmem niye ceza sebebi ? "

Kardeşlik konusunda yapılan alışverişler ikinci el forumlarında yapılandan farklı olup çok daha fazla özneldir. Tarafların haklılığı ve haksızlığının tespiti alışverişin yapısı itibariyle çok zordur. Donanımhaber yönetimi her foruma, her bölüme ve her üyeye eşit yaklaşmayı görev bilen bir yönetim anlayışına sahip olduğundan her satışla ayrı ayrı ilgilenemeyeceğimizi düşünüyoruz. Bu sebeple alışveriş insiyatifini tamamen size bırakıyoruz ve bu konuda bir haklı/haksız ayrımına girmemeyi tercih ediyoruz.


Bu kararı aldıktan sonra bu tarz sorunlu alışverişleri konuda paylaşmak, bununla alakalı mesajlar yazmak, sorunlu alışveriş üzerinden yönetimi ve yöneticileri eleştirmek konunun seyrini ve muhattaplarını başka tarafa çekecek ve ikili bir tartışma ortamı yaratacaktır. Konunun odağı sürekli kayarak hem boş yere bir iş yükü oluşturacak hem de mağdur ettiği düşünen tarafa söz hakkı doğacaktır. Haliyle konu amacından sapacak ve dijital oyun takası konusu içinden çıkılmayan tartışmalarla dolup taşacaktır.. Konu amacından sapmasın ve sadece alım/satımlara aracı olması, kapatılan eski konuyu tekrar açmamızın bir numaralı sebebidir. O yüzden tamamen düzeni sağlama ve konuyu bir çizgiye oturtmak adına bu tarz mesajlara yaptırım uygulamamız gerekmektedir.


Hepinize anlayışınız için teşekkür ediyorum. Umarım bu konu sağlam ve kalıcı olur.

< Bu konunun sahibi Admin iken Admin tarafına aktarılmıştır -- Ağu 21 2021 2:46PM >

O
Yoruma Git
Yorumun Devamı fitamino - 6 yıl +20
UYARI!!!

Duyduğuma göre SeCr3TiVe nikli Hakan Keskin adı altında yaşamını dolandırıcılıkla sürdüren ve forumda hala hakkında hiç bir işlem yapılmayan donanımhaber üyesi...
Yoruma Git
Yorumun Devamı ilberhoca - 6 yıl +13
Yahu bu adamın dolandırıcı olduğunu ilk söyleyenlerdenim (Mayıs ayı) hala bu adam strikex adında milleti dolandırabiliyorsa bu adminlerin basiretsizliğidir. Yazık yani..


Alınık last...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Serhadss - 6 yıl +11
Y
7 yıl
Er

alınık:
Oyun adı:Pes 2016
Hesap:Pri
Psn:Tür
Fiyat:50
İletişim:pm
Ödeme:eftB
7 yıl
Er

Alınık
Rainbow six Siege gold Edition
psn fark etmez
Sec
40TL

Alınık
Life is strange
Pri-sec fark etmez
Psn fark etmez
Fiyat konuşulur

Alınık
Until dawn
Türkçe alt yazı olması gerekli
Sec - pri fark etmez< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
7 yıl
Er

ALINIK
COD BLACK OPS 3
PRİ
ÖDEME ENPARA


Bu mesaja 2 cevap geldi.
B
7 yıl
Er

Oyun: Assassins Creed Syndicate (500000 rp yüklü endo hesabı da olabilir)
Çift Hak
Psn farketmez
Ödeme: havale/eft
iletişim: pmD
7 yıl
Er

Alınık rainbow six pri< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
7 yıl
Er

ALINIK

TR PSN PES 2016K
7 yıl
Er

ALINIK

Oyun Adi : FAR CRY 4 --- Referanslı üyeler yazsın lütfen.
Pri-Sec : Primary
Fiyat : ?
İletisim : Pm
Odeme : Havale,eft.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamurat60 -- 11 Şubat 2016; 21:27:46 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
E
7 yıl
Er

ALINIK

Oyun Adi : Last of Us (Türkçe)
Pri-Sec : Farketmez
Fiyat : ?
İletisim : DM
Odeme : Havale, eftB
7 yıl
Er

Oyun adı: Farcry Primal
Pri-Sec: Sec
Ödeme: Paypal
Farcry primal icin ortak arayan arkadaslar varsa ortak olabilirim sec hakkina yalniz odemeyi sadece paypal uzerinden yapabilirim Turkiyede olmadigim icin herhangi bi banka hesabim yok eski veya refansli uyeler ile kardeslik yaparim apex olani dusunmuyorum normal surum dusunuyorum arkadaslar
|

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayraktar42 -- 12 Şubat 2016; 0:31:23 >

G
7 yıl
Er

Alınık
Plus hesabı
ülke farketmez
Primary tercihim
Ödeme : eft-havale-paypal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grand3 -- 11 Şubat 2016; 22:06:22 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

W
7 yıl
Er

ALINIK

UFC PRİMARY

MORTAL KOMBAT X PRİMARY

WWE2K16 PRİMARY< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M
7 yıl
Er

Alınık inFamous First Light. Primary.

Eski ve referanslı üyeler iletişime geçebilir.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
7 yıl
Er

ALINIK

Oyun adı:Pes 2016
Hesap:Pri
Psn:Türkiye ,rus
Fiyat:50
İletişim:pm
Ödeme:eft,enpara


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
7 yıl
Er

Oyun adı: GTA V , MADDEN NFL 2016
Pri-Sec: FARKETMEZ
Alındığı ülke: FARKETMEZ
İletişim: PM & WHATSAPP
Ödeme: ENPARA VB.
Diğer hak. FORUM İÇİ OLURSA İYİ OLURA
7 yıl
Er

Alınık

Until Dawn Tr Pri


max 40 TL

Mail ve sec bilgiliC
7 yıl
Er

< Alınık >

Batman, Infamous Second Son, Witcher 3, GTA V, AC Syndicate ve/veya Fifa 2016 oyunlarından en az 2 tanesinin olduğu çift hak yada secondary hakkı tanıdıkta olan Primary TR psn hesabı alt yazı desteği olmayan oyunlar için farklı ülke Psn hesabı istiyorum arkadaşlar.

Karşılığında şu an satışta olan US Psn hesabımı vereceğim hesabın tüm bilgileri devredilecektir hesap içinde;
Uncharted Collection
BloodBorne

Oyunları vardır.

İlgilenen arkadaşlar PM gönderebilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
7 yıl
Er

ALINIK - GÜNCEL

Oyun adı:nba 2k16
Hesap:Pri-sec çift hak olabilir
Psn:Türkiye
Fiyat: 75 tl (çift hak)
İletişim:pm
Ödeme:eft,enpara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blasko77 -- 29 Mart 2016; 11:28:44 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
7 yıl
Er

ALINIK

Oyun adı: GTA V
Pri-Sec: Çift Hak
Alındığı ülke: TR-US
Fiyat: 100 TL
İletişim: PM
Ödeme: Paypal-Eft

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkurtnecati -- 11 Şubat 2016; 23:48:27 >

F
7 yıl
Er

Alınık beyond two primary.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.