Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
303
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Prot Paladin AOE Threat Sorunu

M metamania Konu Sahibi
8 yıl (1452 mesaj)
Arkadaşlar merhaba,

Alt charım olan paladini bu aralar kasmak istedim guilde lazım oalbilir diye. Lk zamanından beri paladinimle hep prot oynadım hala da prot oynuyorum. Herkesin bildiği gibi paladinin elinde fazlası ile aoe skill bulunmakta ancak threat üretmekte inanılmaz zorlanıyorum.

Şöyle anlatayım örneğin 5 mob var önümde aoe sealım açık şekilde avenger üstüne hammer of righteus çakıyorum. Ben bunları vurduktan sonra holy wrath ve consec açarken arkamdan gelen benle aynı ilvldeki druid swipe thrash 2lisi ile zart diye bütün mobları alabiliyor. Aynı şekilde warrior bi thunder clapi ile bana mob yüzü göstermiyor :) dk da aynı şekilde yere bıraktığı aoe ve blood boildi sanırım o 2si ile beni boş boş dolaştırıyor. Monk zaten aoede yaklaşmıyorum bile :D

Yani hiç bir halukarda erken dalsamda benim üzerimde mob kalmıyor. Anca tek tek tauntlayarak mobları alabiliyorum. Eskiden bir skillimiz vardı atardık adamın üstüne onun üstündeki 3 mobu bize çekerdi güzel güzel takılırdık :) Şimdi ise o skill kalktığı için acaip sorun yaşıyorum. Hadi thrashde tank var sorun diil ama spoilsde dpse karşıda sorun olabiliyor. Mesela bir moba crusader strike vurup başka kutu açmaya gidiyorum, mob direk dpse dönüyor. Aynı şeyi warrior devastate ile yaptığında sittin sene warriordan ayrılmıyor mob :)

PAladin cooldown olarak diğer tanklara göre daha avantajlı olsada mob tutma açısından oldukça zorlanıyor benim görüşüm. İzlediğim prot pala pov garrosh fightlarında da palalar ilk fada çoğu zaman boş boş dolaşıyorlr :) Oysaki diğer tanklara göre dmg yeme sorunu daha az olan bir tank. Ben özellikle prot pala oynayanların ve prot pala ile birlikte tanklayan diğer tankların görüşlerini istiyorum. Bende mi sorun var. Oysa öyle ahım şahım bir fark olduğunu düşünmüyorum diğer palalar ile kullandığım skiller arasında.

Charın linkinide veriyimde sonra haste kasmamışındır cap değilsindir demesinler :) Dediğim gibi alt chardır. Teşekkürler..

http://eu.battle.net/wow/en/character/auchindoun/Metalwarlord/advanced

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamania -- 3 Ocak 2014; 19:08:08 >


Y Ywizzle
8 yıl (1613 mesaj)
Righteous Fury i açık tut sürekli.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

D DRHARMLESS
8 yıl (1861 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Righteous Fury i açık tut sürekli.

Kapalı tutacak hali yok zaten main buff. Dostum olay şu, sen sıfır vengeance ile bir sürü add i toplamaya çalışıyorsun, etraftan bir sürü adamda aoe ile dps yapmaya çalışıyor. Senden aggro alabilcek adamlar genelde meleeler, senden önde duran adama bir tane salvation salla. Addlerede ilk sen girmeye çalış, crusader salla arkadakine, baktın aggro kaçıyor taunt salla bir tanesine. Single olarak topla. Fury açık olsada başta 0 vengeance ile aoe add toplamak zor. Yüksek damage atan aoe skillimiz yok maalesef, sonra bir başka aggro alma yöntemi EF açık tutmak. Fury ile beraber healing aggrosu bile alırsın. Bu arada aoe sealı falan açma, seal of insight açık kalsın her zaman.
K kurtlar1971
8 yıl (1291 mesaj)
Ben Private Cata server`ında Prot paladin oynuyorum. Genel olarak hiç zorlanmıyorum. Ara sıra Imba Dps olunca agroo sorunu yaşıyorum, onda da 3lü taunt atarak agroo`ya sahip oluyorum.

Rotasyonum Shield>Judg> Hammer of the Righteous yada Crusader> Conseration> Holy wrath > Can sorunu olunca word of glory, olmayınca Shield of the Righteous atıyorum.

Genel rotasyonum bu şekilde, Elbette Righteous Fury her daim açık. Bu Protladin için en önemli şey.

Bu rotasyonla çok güzel tanklıyordum.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M metamania Konu Sahibi
8 yıl (1452 mesaj)
O 3lü skill mop öncesi benimde can damarımdı ama mop ile kaldırdılar maalesef.. Yani manual yapmak lazım.

For the horde teşekkür ederim bu arada salvationı unutmuşum ben. Ağırlıklı olarak bop atıyordum aggro sahibine o da melee için dps kaybı doğal olarak. Uzun zaman oynamayınca unutmuşuz biraz da charı. Ama dediğim gibi diğer tanklara göre aoe skilleri çok az vuruyor paladinin. Çok skilli var ama threat üretmek zor. Diğer tankların aoeleri hayvan gibi threat üretiyor. Örneğin garrosh fightının ilk fazı druid ile tanklıyoruz addleri ben alıcam o yüzden bossla başlayıp vengeance yapıyorum. Bir taraftan gelen addlere conse atıyorum diğer tarafa avenger sallıyorum avenger olanlar gelse bile druidin bir aoesi ile yok oluyor :D conse tarafını hiç söylemiyorum bile dps daldığı an dağılıyor illaki dibine kadar gidip almam gerekiyor. Anca hunterı bekleyeceksinki md açsın yollasın. Ama hunterların çoğuda başka bir char oynayamadıklarından hunter oynadığı için mdnin nimetlerini bilmiyorlar :)


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @For the Horde , @kurtlar1971

D DRHARMLESS
8 yıl (1861 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: metamania

O 3lü skill mop öncesi benimde can damarımdı ama mop ile kaldırdılar maalesef.. Yani manual yapmak lazım.

For the horde teşekkür ederim bu arada salvationı unutmuşum ben. Ağırlıklı olarak bop atıyordum aggro sahibine o da melee için dps kaybı doğal olarak. Uzun zaman oynamayınca unutmuşuz biraz da charı. Ama dediğim gibi diğer tanklara göre aoe skilleri çok az vuruyor paladinin. Çok skilli var ama threat üretmek zor. Diğer tankların aoeleri hayvan gibi threat üretiyor. Örneğin garrosh fightının ilk fazı druid ile tanklıyoruz addleri ben alıcam o yüzden bossla başlayıp vengeance yapıyorum. Bir taraftan gelen addlere conse atıyorum diğer tarafa avenger sallıyorum avenger olanlar gelse bile druidin bir aoesi ile yok oluyor :D conse tarafını hiç söylemiyorum bile dps daldığı an dağılıyor illaki dibine kadar gidip almam gerekiyor. Anca hunterı bekleyeceksinki md açsın yollasın. Ama hunterların çoğuda başka bir char oynayamadıklarından hunter oynadığı için mdnin nimetlerini bilmiyorlar :)Vengeance varsa gerisi hikaye :), ben garrosh fightını baştan sona solo tanklıyorum, 200k civarı vengeance oluyor, olurda EF açık unuttuysam çıkardığı addler bile bana dönüyor. Tek kusur aoe olarak fazla damage atan skill yok. Eklersen imba :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K khalef
8 yıl (2347 mesaj)
blizzard bir yerden alıp diğer yerden vermiş.paladinin aoe skill sayısı senin de dediğin gibi diğer classlardan daha fazla ama daha az vuruyor.ee o kadar da olsun yani.hem çok aoe olsun hemde çok vursun herkes paladin olsun blood dkyı öğrenene kadar canım çıkmıştı.fazla aoe yapamıyorsun o yüzden skilleri dikkatli kullanmak gerekiyor.diğer tanklar da öyle hemen hemen.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Skillet
8 yıl (2038 mesaj)
Twitch tv den Treckie'nin videolarına bak istersen. Bir sorun varsa belki oradan öğrenebilirsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M metamania Konu Sahibi
8 yıl (1452 mesaj)
Bugün spoilsi normalde tankladım bu sefer sorun yaşamadım anladığım kadarıyla itemler iyileştikçe dpsle aramda sorun kalmıyor. Ama tanklarla ilgili sorunu test edemedim tabi ki, bugünkü tank benden çok daha iyi item lvle sahip bir warriordu istediği zaman alıyordu doğal olarak :)

Bir de For the horde sana bir şey soracağım. Garroshu tanklarken hunter addleri hiç sana mdliyor mu? Ve diğer tankınız ne oynuyor? Çoğu boss için Paladin tank çok iyi cooldownlarından dolayı. Şu halimle thoku tek tanklarım diye düşünüyorum açıkcası. Cooldownları ve shield of righteusları filan baba skillerine denk getirince (panic gibi) doğru düzgün damage yemedi. Geç olduğu için tek denemede bıraktık.

Skillet, Treckienin değilde methodun çoğu videosunu izliyorum. Bir de treckieye bakıp çok da yorum yapmak doğru olmaz o adamın arkasında rogerbrown, pottm gibi hunterlar var. Hiç yerinden oynamasa o hunterlar o addleri gene tanklatırlar ona :) Bana biraz daha huntersız tanklayan prot paladinler lazım.. Gerçi treckie onu da yapar büyük ihtimal :)

Teşekkürler..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E emrecanonline
8 yıl (811 mesaj)
Konu ağırlıklı olarak Lfr kafası yaşayan ve/veya daha önceki tanka alışkın olan Dps'lerden kaynaklıdır. Oyunun kolaylaştırılmasına kızgın olanların işaret ettiği noktalardan biri bu. 560 ilevel dövüşe aoe ile başlayan bir Dps, senin 540 ilevel ile 1-2 darbe alıp Vengeance kazanmana izin vermeden aggroyu alır yukarıda bahsettiğin gibi. Vengeance olmadan hiçbir tankın vurarak yapabileceği pek bir şey yok, hele ki Npc diğer tanka veya 20 ilevel ve üzeri farka sahip dps'e vuruyorsa. Ha tek ya da aoe taunt atarsın, warriorsan mocking banner sallarsın o ayrı.

Eskisi gibi MD kullanılmasını gerektirecek durumlar olmadığından hunterların çoğu da epey tembelleşti. Durum sadece hunterlarla alakalı değil tabi, her sınıftan birçok oyuncu görüyorum; özellikle yeni başlayanların çoğunun bilmediği/hiç kullanmadığı skilleri var. Neyse konu dışına taşmayayım.

Garoşta add tanklarken asıl sıkıntı, senin Vengeance düşükken 100k+ Vengeance sahibi Garoş tankı ve AOELÖLÖ/DPSMETERLÖLÖ Dps arkadaşlar. Yapılması gerekeni bilen kişilerle oynuyorsan da herhangi bir sorun yaşamazsın. Garoşun tankı bilmeli ki add'ler ona vurmayacak, yok o da Dps meter merakına lölö yaparsa tabi tutamazsın :) Garoşu tanklıyorsan zaten yaptığın bir şey yok.
Normal modunda yine sıkıntı olmaz, addlerin çabuk ölmeleri; warsong alsalar bile küçük cooldownlarla idare edilebilmeleri sebebiyle Garoş tank onları alsa da ölmeyebilir ama riske ne gerek :) 10m grubun Dps durumuna göre Garoş tankı(560+) addlerle de eğlenmeyi seviyorsa dövüşü 300k üzeri dps'le tamamlayabiliyor. Bu durumda gerçekten yapabileceğin pek bir şey yok, tabi paladin için konuşuyorum.

Thok dövüşü başlangıç fazında sadece Panic+Screech atarken solo yapabilirsin, zaten çoğunlukla 4. panic gelmiyor bile yeterli Dps ile. Gerçi 10m'de bilmem vurduğu hasar heallenebiliyor mu tek tankla ama 25m'de sonraki fazlarda stacklenen debufflar tank değişimini zorunlu kılıyor. Saniyelik gecikmede Screech+Breath kombosuyla alıverir aşağı ne olduğunu anlamazsın :) Raid dps'ine de bağlı bu durum, yeterince yüksekse Screech stackleri çok yükselmeden faz geçişine izin verilip o şekilde tek tank yapılabilir sanıyorum 10m'de.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.