Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Programcılar Neden Çok Kahve İçer?

C codescaptain Konu Sahibi
4 ay (11 mesaj)


Adenosin adı verilen inhibitör bir nörotransmitteri engellediği bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da bu konu her programcı için geçerli değildir fakat genel kanı programcıların sürekli kahve içtiği yönündedir. Bende bu yazımda kısaca bundan bahsedeceğim.Eğer daha ayrıntılı olan makeleyi görmek istersenizhttps://siberci.com/programcilar-neden-cok-kahve-icer/ adresine bakabilirsiniz. Eğer sizinde bildiğiniz olumlu veya olumsuz özellikler varsa lütfen belirtin. Ne içtiğimizi bilelim

1-)Daha Akıllı ve Enerjik Yapar

Belki IQ testiniz tavan yapmayacak ama kahvenin nörotransmitteri engellediği için beyin fonksiyonlarınızı daha aktif hale getirecektir.


2-)Kod Yazarken Acıyı Unutun

Eksik bir noktalı virgül(;) sizi saatler boyunca ne kadar uğraştırdığını çok iyi bilebilirim. Bu aşırı derece baş ağrısına neden olur fakat kahve ile beraber ağrı %48 oranında azalır.


3-)Gözlerinizi Korur

kahve çekirdeğinin içerdiği bir başka güçlü antioksidan olan klorojenik asit sayesinde retinanızı korur. Saatler boyunca başında bilgisayar başında oturan bizler için hayati bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.
C Carlsén
4 ay (791 mesaj)
Farklı bir açıdan, faydalı konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @codescaptain

C codescaptain Konu Sahibi
4 ay (11 mesaj)
çok teşekkür ederim.
K Kelise
3 ay (1023 mesaj)
Daha cok karakteristik, duygusal acidan bir degerlendirme bekliyordum fakat bu da ilginc olmus. Ayni anda calisan ve okuyan bir programlamaci olarak gunde en az 2 fincan kahve ictigim dogrudur. Sabah 6:15'de uyanip kahve makinasina kosarim elimi yuzumu yikadiktan sonra.
C canocan_07
2 ay (1837 mesaj)
Bir programcı ya da tam bir tasarımcı sayılmam. E-ticaret sektöründe olduğum için hepsinden işime yarayacak kadarını biliyorum.

Kahvesiz güne başlayamıyorum, standart bir rutinim var.

Haftaiçi sabah en az 1 bardak filtre kahve, 11'de türk kahvesi, 4'te türk kahvesi, akşam yorgunluk kahvesi veya 400 ml civarı filtre kahve.

Haftasonu günde 1 lt civarı filtre kahve. 1 duble türk kahvesi.

Bunlar olmayınca verimliliğim neredeyse 0'a düşüyor.

Çayla pek işim yok. Pek de aramam ama günde 1-2 bardak içerim.

Önümüzdeki birkaç ay çok çok yoğun bir marka büyütme ve yeni ürün çıkarma sürecimiz var. Muhtemelen yukarıda verdiğim kahve miktarlarında da artış olacak.

Birkaç ayda bir 2 haftalık kahve molası veriyorum, ağzıma çay kahve sürmüyorum. Mide açısından da dinlendirme oluyor. Yoksa mide yanmasının önüne geçemiyorum.

Program/tasarım vs işlerle uğraşanların işi cidden zor.
V valvedelisi
geçen ay (56 mesaj)
uyumamak için.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.