T

Yüzbaşı
26 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
3 yıl
Ankara'da Ev Satın Almak (Semt Önerisi)
Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce Ankaraya taşındım bütün semtleri vs çok iyi bilmiyorum. 370.000 TL civarlarında bir ev bakıyorum. Etimesgut - Yavuz Selim Mah (Eryamanın yukarısı) veya hemen bitişiğindeki Yenimahalle - Ata Mah. taraflarındaki evler hoşuma gidiyor. Ama semt olarak eryaman iyi diyenlerde var batıkent iyi diyenlerde var. Bu fiyat civarlarında semt önerebilir misiniz?
T
5 yıl
Ahşap İşleri ve Aletleri
Merhaba arkadaşlar,

Evde kendim ahşap birşeyler yapmak istiyorum. Kitaplık vs. Ama kesmek istediğim tahtalar 10-15cm kalınlığında kütüklerde olabiliyor. Ahşap kesim işlemlerimi kolaylaştırmak için ne tavsiye edersiniz. Dekupaj testere işimi görürmü sizce?
T
5 yıl
Ankara'da Ev Almak (YARDIM)
Arkadaşlar Ankara'da ev almayı düşünüyorum. Ama semtler konusunda kararsızım. Yobazların oturduğu yerleri istemiyorum. Şu anda kirada oturduğumuz binanın %80'i tarikatçı. Resmen ağız burun dalmamak için zor tutuyorum kendimi. Daha düzgün insanların oturduğu fiyatları çok uçmayan nereyi önerirsiniz?
T
6 yıl
Asp.net MVC ile büyük veri tabanı ve komplike sistemler hakkında
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır iş yoğunluğu nedeniyle foruma çok yazamıyorum. MVC ile çok uğraşmazdım veri tabanı Oracle kullandığım için MVC pek mantıklı gelmedi. Fakat yeni geliştireceğim bir projede MVC kullanmayı düşünüyorum. Fakat veri tabanı içerisinde 2000+ tablo ve 3200+ package ve bir o kadar view vs bulunuyor. MVC kullanmak demek = Entity Framework kullanmak demek bana göre. Ado ile işlem yapacaksan iş kolaylaşmıyor aksine zorlaşıyor. Ayrıca doğrudan SQL oluşturma olmadan Controller bağlı olduğundan dolayı bir çok yerde sürekli farklı kodlar yazmak gerekcek. Örneğin bir sayfada 3 farklı veri tabanından listeleri alt alta göstermek istiyorsam gidip bunun için bir model oluşturmam gerekecek. Ayrıca Oracle ile MVC kullanımı ile birşey yok diyebiliriz. Code First ile veri tabanı üzerince mıncık mıncık işlem yapıp kullanmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Hiçbir zamanda gelmedi.

Sonuç olarak sorum şu bahsettiğim büyüklükte bir veri tabanın en az 500+ tablo ile çalışacak ve diğerleriyle de gerektiğinde haberleşecek bir yapı için MVC mantıklı mı ? Çünkü MVC bana göre daha ufak projelerin içinden çıkabilir. Bu tarz büyük bir yapıda Model ve Controller çöplüğüne döner mi ? Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
T
7 yıl
354. Dönem 65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
Arkadaşlar buraya giden çok az sanırım. Bu konu altına yazarsa gidecek arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Araştırdığıma göre sürgün yeri diye geçiyor. Çok iyi şeyler söylemiyor kimse. Bakalım gidince göreceğiz artık nasıl biryer.

Eğitim Birliği: 65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
Esas Birliği: 65 İNCİ MKNZ.P.TUG. K.YRD.LIОžÂžI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
T
7 yıl
Para birimi ve İki tarih arası sorgulama (Sinir krizine az kaldı)
Arkadaşlar %90 projemde Oracle kullandım kalanında ise tercihim mysql oldu ama ilk defa mssql kullanmak zorunda kalıyorum. 2 tane sorunum var.

1. Parasal veri tipi sorunu. Oracle da number veri tipi karşılığı olan bir veri tipi yok. Parasal veri tipi için önerilen şey ise Money. Fakat money kullandığım zaman şu şekil bir durum çıkıyor ortaya;

Form Alanına Yazdığım: 5.56
Veri tabanına kaydedilen: 5,5600
Tekrar form alanında görüntülediğim zaman gösterilen: 5,5600
Forma yüklenen veriyi hiç dokunmadan kaydettiğimde veri tabanına kaydedilen: 55600,0000

Veri tabanına Decimal olarak convert edip göndersemde convert edip görüntülesemde oluşan durum bu.

Money yerine Decimal kullandığım zaman oluşan durumda şu şekilde;

Form Alanına Yazdığım: 5.56
Veri tabanına kaydedilen: 5.56
Tekrar form alanında görüntülediğim zaman gösterilen: 5,56
Forma yüklenen veriyi hiç dokunmadan kaydettiğimde gelen hata: Error converting data type nvarchar to numeric.

Özet olarak parasal birim alanlar için (Asp.net projesinde) tercih etmem gereken yöntem nedir. Kıytırık bir para kaydetme işlemi için 50 takla atmak zorunda kalmak bile Oracle iyiki var dememe yetiyor.

2. Tarih ve saat kayıtlı bir kolonda (DateTime) iki tarih arası veri sorgulama fakat saat kullanılarak.

Örneğin: 21.12.2013 21:00:00 ile 23.12.2013 21:00:00 arası bir sorgulama yapmak istiyorum. Between saat olduğunda çalışmıyor. Saat alanı 00:00:00:000 olursa getiriyor. Bunun için kullandığınız bir yöntem varmıdır ?

Teşekkürler şimdiden cevaplar için.
T
8 yıl
Free Asp.Net WYSIWYG - Foto Upload
Merhabalar,

Asp.net içerisinde kullanmak için editör arıyorum klasik kullandığım tinymce ve fck var ama son versiyonlarında upload manager sanırım full ve paralı olan sürümünde geliyor. TinyMce içinde paralı add-on sanırım. Kullandığınız bir editör varsa link paylaşabilirseniz sevinirim. Yada fck veya tinymce'de bu sorunun çözümünü bilen varsa nasıl yaptığını paylaşırsa sevinirim.
T
8 yıl
Asp.net Url Routing ve UpdatePanel çakışması
Merhabalar,

Enteresan bir sorunla karşı karşıyayım. Sayfa içerisinde url route işleminde standart bilinen yöntem friendly url için requestleri path olarak göstermek ama şu şekilde
routes.MapPageRoute("UserPageRoute", "{UserName}", "~/Default.aspx", false); bir yapı kullanınca yanihttp://www.sayfaadi.com/kullanici_adi gibi birşey olması için sayfada içerisindeki updatepaneller çalışmaz oluyor. Ama önüne şu şekilde bir ek yazınca routes.MapPageRoute("UserPageRoute", "user/{UserName}", "~/Default.aspx", false); sayfa normal çalışmaya başlıyor. Bu tip bir işlem için bir öneriniz var mı ? Olmazsa user veya başka bir ön ek yazmak zorunda kalacağım gibi duruyor.
T
8 yıl
Asp.net Master Page hatası.
Arkadaşlar böyle bir hata ile ilk defa karşılaştım. Hata çok garip bir hata. Hata mesajından da birşey anladım denemez. Araştırdım baya hiç bu tarz bir hata alan yok. Proje çok karışık işler yapıyor detaylı biraz anlatması uzuun ama runtime anında master page dosyasına müdahale yada debug gibi bir işlem kesinlikle yapılmıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
8 yıl
Dün akşamki tutan kuponum (13 MAÇ)
Arkadaşlar tutan kuponumu paylaşayım sizinle. 13 Maç. 100 lira yatırsam efsane olurdum ama bilemedik :)

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.