A

Yüzbaşı
17 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
silinebilir
silinebilir
A
4 yıl
Gtx 1080 Fiyatlarında büyük düşüş
A
6 yıl
gigabyte 990x ud3 ve phenom 2 X4 965 C3 ikilisinden intel 4790K'ya geçmeli mi
Arkadaşlar phenom 2 x4 965 c3 işlemcim ile gigabyte 790x ds4 anakartı kullanıyordum.Geçen hafta gigabyte 990x ud3 rev3 anakart aldım.Voltaj arttırmadan çarpan x20 yaparak 4ghz kullanabiliyorum ki bu hızda boşta 800mhz çalışıyor.Önceki anakartta çalışmazdı.performans istediğim gibi değil intel 4790k geçişi yapmak istiyorum ne diyorsunuz.Asus z97A anakart nasıl olur görüşlerinizi alabilirmiyim
Bu hızda test sonuçları şu şekilde;

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
11 yıl
hamachi server yardım
Arkadaşlar server açtım ama rakip lazım bana bildiğiniz aktif server varmı nsf shift için
A
12 yıl
Barnaba(s) İncili Hakkında
star'dan Aziz Üstelin 21.01.2009 tarihli yazısı:
Yıl 1981...Yer Şırnak, Uludere!..Avdan dönen köylüler bir mağaraya giriyor.

Babat Aşiret Reisi Korucubaşı Hazım Babat’ın babası Ferhat Babat bir kitap buluyor bu mağarada. Kitap elden ele dolaşıyor. Derken dönemin Malatya Milletvekili Hakkı Şengüler’in eline geçiyor. Parşömene yazılmış. Hiçbir şey anlamayınca papazlar alıyor ele. Onlar da çözemiyor hangi dilde yazıldığını. Derken filolog Hamza Hocagil’e gidiyor kitap.

Hocagil Aramice dilini sular seller gibi biliyor. Yani Hz. İsa döneminde konuşulan dili! Kitap,Aramice yazılmış ve Süryabi alfebesi kullanılmış. Kitabın ilk sayfası şöyle başlıyor:

‘Ben Kıbrıslı Barnabius. Tespihe layık alemlerin rabbinden bir bütün olarak, Ruhu’l Kudüs’le Meşaha’ya vahyolunan tıpkı İsa’dan duyduğum gibi, sadakatle, 48 gök yılları sonunda, dördüncü nüsha olarak aynen yazıyorum!’

Hocagil, ‘Bu Kitap Barnabas İncili’ diyor!

Yani 2000 yıldır kaybolan Hz. İsa’nın katibi, Aziz Barnabas yazmış.
Tamamı için:http://www.stargazete.com/gazete/yazar/aziz-ustel/barnabas-incili-genelkurmayda-mi-163696.htm
Yine Aziz Üstel'in 23.01.2009 yazısı:
Nedense insanlar bazı şeyler öğrenilsin, araştırılsın istemiyor. Örneğin bu Barnabas İncili ve başına gelenler.

Olay biraz Da Vinci Şifresi, az biraz polisiye, biraz da tarih. İntihar var, cinayet var, talan edilen Kıbrıs’ta Aziz Barnabas’a ait olduğu söylenen mezar var. Var oğlu var!

Her şeyden önce bu İncil, M.S. 325’e kadar İskenderiye Kilisesi’nce resmen kabul edilmiş, elden ele dolaşmış.

Derken M.S. 325’de Kral Konstantin’in başkanlığında şu ünlü İznik Konsülü toplanır. Kaynaklara göre 2 bin 48 dinadamı katılır bu bir dizi toplantıya. Kimileri Hz İsa’nın ‘Tanrı’nın oğlu’ olmadığını söylerken kimileri buna karşı çıkar. Toplantının asıl amacı, tarihçilere göre, Katolik Kilisesi’ni kurumsallaştırmak. Bu kurumsallaşmanın sonucu da yüzyıllar içinde Vatikan AŞ’nin oluşumu tabii!

Hani kimileri Barnabas İncili ‘uydurmadır’ diyor ya... İşte İznik Konsülü, bu uydurma ve yine kimilerine göre ‘olmayan’ İncil’i yasaklıyor! Kilisenin resmi dört İncili var: Matta, Markos, Luka ve Yuhanna... Daha sonra M.S. 366’da, Papa Damasus’u bu İncil’i hepten yasaklıyor. Engizisyon dönemi İspanya’da ‘Barnabas’ adını fısıldadığınız an ateşte diri diri yakılıyorsunuz! Bu İncil’den ya da Barnabas’ın kaleme aldığı, kimine göre 13 sayfalık mektup kimine göreyse 227 sayfalık İncil’den niye bu kadar korkuluyor?
devamı için:http://www.stargazete.com/gazete/yazar/aziz-ustel/barnabas-incili-viktoria-nin-ihtihari-vurulan-gazeteci-164127.htm
Aziz Üstel tarafından gündeme getirilen Barnabasın yazdığı incil malatyahaber sitesinde haber oluyor ve filolog hamza hocagille zamanında yapılan söyleşi yayınlanıyor.hamza Hocagilin ağzında incilin bulunması ve devamındaki olaylar şöyle aktarılıyor:
Soru: Barnabas İncil'i ile ilgili serüven nasıl başladı?

Cevap: Hikmet Yayınevi'nde çalıştığım dönemdi. 80'lerin başıydı. Bir gün dönemin Malatya Milletvekili İsmail Hakkı Şengüler'in ricasıyla bana, Süryanice papirüsle yazılmış iki sayfa geldi.

Bu sayfalar, bana gelene kadar birçok papaza götürülmüş ancak papazlar, metnin ne olduğunu anlamamışlar. Yaptığım tercüme sonucunda, metnin, Arami dilinde ve Süryani alfabesinde olduğunu ve bunun, Barnabas İncili'nin nüshaları olduğunu tespit ettim.

Soru: Kitap nasıl başlıyordu?

Cevap: Kitabın giriş kısmında; "Alemlerin Rabbi olan Allah tarafından, Mesih'e vahyedileni, ondan duyduğum gibi 48 yıl sonra, aynen duyduğum gibi, Demir Nüsha olarak yazıyorum. Ben Kıbrıslı Barnabas'ım" ifadeleri vardı.
Devamı için:http://www.malatyahaber.com/haberler/templates/malatya-new.asp?articleid=21037&zoneid=1&y=

internette bu kitabın aleyhine çok fazla site var kitap kabullenilmiyor eğer yukarıda bahsedilen olaylarıda göz önüne alınca neden kabul edilmediği ortada.Ayrıca kitaba carbon testide yapılmış ve ispatlanmışken.
Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
A
12 yıl
Counter 1.6 için ekran kartı tavsiyesi
Arkadaşlar bu oyunu 19 inç w ekranımda full detay akıcı bir şekilde oynamam için hangi kartı tavsiye edersiniz.ben 3870 düşünüyordum bir arkadaş ati iyi değil nvidia 9500gt calibre al herşeyi full oynarsın dedi.Ne yapmam lazım 3 gün içinde alacağım
A
13 yıl
HD4870 X24400(3186mhz oc)3dmark06
alıntı:hardspell
Verildimi daha önce arattırdım ama bulamadım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
A
13 yıl
İran ve prince of persia
Arkadaşlar iran gündemden hiç düşmüyor ve iran hakkında kulaktan dolma bilgilere sahiptim.İnternetten biraz araştırayım dedim.öncelikle iranın tarihteki Pers imparatorluğu olduğunu öğrendim.

''İran (Farsça: ایران), resmi adı İran İslam Cumhuriyeti (Farsça:جمهوری اسلامی ایران) Güneybatı Asya'da ülke.1935'e kadar dünyada Persiya olarak biliniyordu. Ülke güneyde Basra ve Umman Körfezi, kuzeyde ise Hazar Denizi ile çevrelenmiştir. Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, Pakistan, Afganistan ve Türkmenistan ile kara sınırına sahiptir. Başkenti Tahran'dır.Şiilik ülkenin resmi dîni mezhebi ve Farsça resmi dilidir.

Persiya/İran, tarihi MÖ 4000'lere kadar giden tarihi ve mevcut yerleşmelerle dünyadaki en eski sürekli uygarlıklardan birine ev sahipliği yapmaktadır.Tarih boyunca İran Avrasya'daki merkezi konumu nedeniyle jeostratejik öneme sahip olmuştur ve bir bölgesel güçtür. İran BM, Bağlantısızlar Hareketi, İslam Konferansı Örgütü ve OPEC kurucu üyesidir.İran siyasal sistemi 1979'da kabul edilen anayasaya göre oluşturulan bir kaç karmaşık yönetim yapısına göre işlemektedir. En yüksek devlet makamı şimdiki Ayetullah Ali Hamaney'in üstlendiği İran dini liderliğidir.

İran, uluslararası enerji güvenliği ve dünya ekonomisinde geniş petrol ve doğal gaz kaynakları sonucu önemli bir konuma sahiptir. İran ismi Aryan kelimesinden gelmektedir ve "Aryanların ülkesi" anlamındadır''
Kaynak:vikipedi

Zaloğlu rüstemi duydunuz mu bilmiyorum arkadaşlar dedim bunuda araştırayım.şu bilgiye ulaştım ve şaşırdım.

''Alper Tunga babasının öğüdünü tutmuş ve o zaman güçlü bir ülke olan İran' a savaş açmıştır. Selvi gibi uzun boylu, kolları ve göğsü aslan misali kuvvetli ve fil kadar güçlü bir yiğitti, İranlıları yendi. İran hükümdarını esir aldı.

İran ülkesinde bir çok padişahlıklar bulunuyordu. Bunlardan biri de kabil Padişahlığı idi ve başında da Zal adlı biri vardı. Kabil Padişahı Zal, Alp Er Tunga' nın elinde esir olan İran Hükümdarını kurtarmak için Turan ülkesine yürüdü. Alp Er Tunga' yı yendi ama hükümdarını kurtaramadı. Zaman geçti. İran ülkesine hükümdar olan Zev de öldü. Bunu fırsat bilen Alp Er Tunga İran' a bir daha savaş açtı. O zamana kadar Zal da yaşlanmıştı. Kendi yerine, Alp Er Tunga' ya karşı oğlu Rüstemi yolladı. < Resime gitmek için tıklayın > Savaşların çoğunu Rüstem kazandı bir kısmını Alp Er Tunga kazandı. (Şehname İran destanı olduğu için bunu tabii görmek lazımdır)

Savaşlar devam ederken, İran' ın hükümdarı bulunan Keykavus, oğlu Siyavüş' ü ve Zaloğlu Rüstem' i gücendiröişti. Gücenmenin sonucu olarak şehzade Siyavüş kaçıp Alp Er Tunga' ya sığındı. Orada uzun zaman kaldı, hatta Türk yiğitlerinden birinin kızıyla evlendi, Keyhüsrev adında da bir oğlu oldu.

Keyhüsrev büyüyünce, İranlılar onu kaçırıp hükümdar yaptılar. Keyhüsrev Zaloğlu Rüstem' i hoş tutup, gönlümü aldı ve Alp Er Tunga' nın üzerinde hoş tutup, gönlünü aldı ve Alp Er Tunga' nın üzerine gönderdi. Yine bir çok savaşlar oldu. Çoğunda Alp Er Tunga yenildi. Ve en sonunda Alp Er Tunga iyice yoruldu, ordusu dağıldı, askeri kalmadı. Tek başına dağlara çekildi. Orada, bir mağarada kendi halinde yaşadı. Fakat günün birinde izini keşfedip yerini buldular. Alp Er Tunga suya atlayıp kurtulmak istedi; fakat daha önce davranan İran askerleri yetişip saldırdılar. Yiğitçe döğüştü ama ihtiyardı, yorgundu, tek başınaydı. Öldürdüler.
Milattan önce yedinci yüzyılda en güçlü ve en hakim devrini yaşamış olan bu Türk İmparatorluğunun hakanı ise Alp Er Tunga' dır.''

Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim gerçekten çok şaşırdım.
NOT:Sanırım prince of persia oyununu şimdi anlıyorum
A
13 yıl
yeni sistem topluyorum bakarmısınız
CPU:AMD Phenom 9550 AM2+ 2.2 GHz, AM2+, QUAD-CORE, BOX İşlemci 212 $
ANAKART:GIGABYTE MA770-DS3, AMD 770 , DDR2, PCIExp, Socket 940 AM2 92 $
BELLEK - RAM:CORSAIR 2 GB (1024x2) DDR2 800 Mhz RAM (4-4-4-12) 56 $
HDD:SEAGATE 250 GB HDD SATA II NCQ 16 MB 65 $
EKRAN KARTI:ASUS EAH3870 HTVDI 512 MB, PCIExp Ekran Kartı, HDTV uyumlu, Direct X10, DDR4, 256 bit, 775/2250 185 $
MONİTÖR:ASUS VW222S 22' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS 229 $
DVD WR:SAMSUNG SH-S203B/BEBE 20X Double Layer DVD Writer Siyah - SATA 29 $
Sizce nasıl arkadaşlar
A
13 yıl
97 vectra B benzin göstergesi arızası
arkadaşlar araba 170.000km de tüp yok.Benzin göstergesi çok oynuyor kısa sürede bu değişimler.Bende şüphelendim depoyu doldurdum full yani gösterge 50lt gösterdi üstüne çıkmadı.Sanırım şamandıra bozuk.size sormak istediğim bu problem büyük bir problem mi nasıl çözülür.bana maliyeti çok olur mu?şimdiden teşekkürler arkadaşlar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.