M

Emekli Yönetici
12 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
AEG A517000GSW0 ELECTROLUX EUF1900AOW ELECTROLUX EUT1106AW1
Bu iki ürün görsellik haricinde, üretim yerleri, malzeme kalitesi ve performans olarak aynı mıdır?

http://www.hepsiburada.com/liste/aeg-a51700gsw0-a-5-cekmeceli-derin-dondurucu/productDetails.aspx?productId=mtaega51700gsw0&categoryId=22266

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-euf1900aow-a-5-cekmeceli-derin-dondurucu/productDetails.aspx?productId=mteleeuf1900aow&categoryId=22266

Kullananlar varsa deneyimlerini yazarlarsa memnun olurum.

Ayrıca 3 çekmeceli ELECTROLUX EUT1106AW1 modelini kullananlar varsa onlar da yazabilirler.

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-eut1106aw1-a-3-cekmeceli-tezgahalti-derin-dondurucu/productDetails.aspx?productId=mteleeut1106aow&categoryId=22266

3 çekmece ile 5 çekmece arasında doğru ürünü tercih etmek için fikirlerinizi yazın lütfen. Yükseklikten sıkıntı yok ancak genişlik maksimum 55cm olabilir o yüzden bu modellerden birini almak zorundayım. AEG/Electrolux yeni tasarım sayesinde aynı hacimde 60cm yerine 55cm genişlikte üretmiş. Diğer markaların bu tip derin dondurucuları en az 60cm gördüğüm kadarıyla.
M
8 yıl
SORULAR VE CEVAPLAR >> Pilot Lisansı Almak için Uçuş Okullarına Başvuracaklara Yönelik SHGM Duyurusu
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu duyuru Havacılık Bölümü'nde sorulan birçok soruyu cevaplamaktadır. Bu duyuru üst konu olarak kalacak ve bundan sonra burada cevapları olan sorular ayrı konu altında sorulması halinde kaldırılacaktır. Konu içerisinde fikirlerin paylaşılabilmesi ve akıla takılan ilave soruların sorulabilmesi için konu mesaja açık bırakılmıştır.


EN ÇOK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Genel Müdürlüğümüze ulaşan muhtelif bilgilerde, kariyerini pilotluk mesleği üzerine yapmak isteyen veya bu amaçla halen uçuş eğitimi almakta olan öğrencilerin uçuş eğitimi ve sonrasında havayollarında çalışabilme konusunda bazı tereddütlerinin bulunduğu anlaşıldığından aşağıdaki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması ihtiyacı hâsıl olmuştur.

Pilot Olmak İçin Türkiye'de Nerelere Başvurabilirim?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş olan Uçuş Eğitim Organizasyonları, sivil havacılık sektörüne ihtiyaç duyulan pilot eğitimlerini vermektedir. Sivil havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Uçuş okulların listesini SHGM internet sitesinden veya aşağıda yer alan bağlantıdan görebilirsiniz.
http://web.shgm.gov.tr/sektorel.php?page=ucusEgitimOrganizasyon

Pilot Olmak İçin Ne Mezunu Olmam Gerekiyor?
Uçuş eğitimi almak için Türk Sivil Havacılık Mevzuatına göre lise mezunu olmak yeterlidir. Ancak havayolu işletmeleri çoğunlukla üniversite mezunu pilot istihdamını tercih etmektedir. Lise mezunu olanların havayollarında pilot olarak istihdam edilme şansı düşüktür. Üniversite mezunları arasında da çoğunlukla teknik eğitim alanların tercih edildiği görülmektedir.

Mezuniyet Dışında Dikkat Edilecek Başka Husus Var Mıdır?
Havayolları, pilot adaylarını işe almadan DLR olarak adlandırılan veya buna benzer testlerden geçirmektedir. Bu testlerden başarılı olmak için adayın görsel hafıza, duyu organları arasındaki koordinasyon, konsantrasyon, temel fizik kavramları, üç boyutlu düşünme, algılama hızı ve geçici bellek gibi kriterler ölçülmektedir. Bu özellikleriniz zayıf ise eğitimlerinizi tamamlasanız bile havayollarında pilot olarak istihdam edilebilmeniz mümkün gözükmemektedir.

Pilotluk İçin İngilizce Bilmek Ne Kadar Önemlidir?
Sadece pilotluk mesleğinde değil havacılık sektörünün bütün çalışanlarının İngilizceye hâkim olması çok büyük önem arz etmektedir. Eğitim ve sınavlar İngilizce yapılmakta olup mesleki tüm dokümanlarda İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Pilotluk mesleğine adım atmadan önce İngilizce eğitimi konusu muhakkak çok iyi düzeyde çözülmelidir. Konuşma, anlama düzeyinde iyi İngilizcesi olmayanların havayolları tarafından işe alınma imkânı yok gibidir.

Hava Yolu Pilot Lisansına Sahip Olmak İçin Yaklaşık Ne Kadar Ücret Ödemem Gerekir?
Havayolu pilotu (ATPL) lisansına sahip olmak için ödenmesi gereken ücretler, okullar arasında farklılık göstermekle beraber ortalama 80.000 Euro civarındadır.

Paranızın karşılığında aldığınızın adil olup olmadığını ancak siz belirleyebilirsiniz. Maliyetleri muhakkak karşılaştırın. Bazı okullar fiyatlarını, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün asgari süre gerekliliklerine dayalı olarak belirlemektedirler; örneğin; hususi pilot lisansı için 45 saat gibi. Diğerleri ise fiyatlarını, "ortalama tamamlama süresi" rakamına dayalı olarak belirlemektedirler. Bazı okullar kitapları ve materyalleri, yer eğitimini, uçuş testini ve yazılı sınav ücretlerini fiyatlarına dâhil etmektedirler. Bazıları ise etmemektedirler. Başka bir deyişle, satır aralarını okuyun ve emsalleri kıyasladığınızdan emin olun.

Ülkemizdeki birçok uçuş okulu eğitiminize ilişkin maliyetleri eğitiminiz gerçekleştikçe ödemenize imkân tanımaktadır.

Bazı okullar, eğitimleri ile ilgili olarak, ne kadar uzun sürmesine bakılmaksızın lisansınızı sabit fiyat karşılığında alacağınızı taahhüt ederler. Satır aralarını dikkatlice okuyun, zira bu taahhütlerin pek çoğu belirli sayıda uçuş saati sonrasında sona ermektedir. Bu kez amacınızı gerçekleştirememiş olmanız halinde okul size eğitim vermeye devam edecektir; ancak taahhüt edilen tavanın üzerinde gerçekleşen eğitim için ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Para iadesi konusunu soruşturunuz. Uçuş eğitimi için önceden ödeme yapmış olmanız, ancak şartların bu eğitime devam etmenizi engellemesi halinde, okulun para iadesi politikası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Hava Yolu Pilot Lisansına Sahip Olmak İçin Ne Kadar Süreye İhtiyaç Var?
Kariyerini pilotluk mesleği üzerine yapmak isteyen ve sonrasında havayollarında çalışmak isteyenlerin eğitimleri ortalama 18 ay sürmektedir.

Birçok Uçuş Okulu Var, Hangisini Tercih Edeceğim, Nelere Dikkat Edeyim?
Genel Müdürlüğümüze çok sık sorulardan biri, uçuş dersleri almak için başvurabileceğim en iyi yer neresidir?" şeklindedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçuş okullarını bu şekilde bir sıralamaya tabi tutmamaktadır. Amacımız, tüm uçuş okullarının emniyetli bir şekilde işletildiğinden emin olmaktır. Bu okullar, Genel Müdürlüğümüz tarafından, uyulması zorunlu işletme gerekliliklerine ve periyodik denetlemeye tabidirler. Bununla birlikte, uçuş okulunun nasıl seçilmesi gerektiğine yönelik olarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uyacak bir takım genel tavsiyelerde bulunabiliriz.

Genel Müdürlüğümüz tarafından ruhsatlandırılan bütün okullar Pilot eğitimini vermeye yetkilidir. Fiyatlarının farklı olduğu gibi öğrencilere verdikleri hizmette ve eğitimin kalitesinde de farklılıklar olabilir. Okul seçerken öğrencilerin daha doğru karar verebilmeleri açısından aşağıdaki hususlara dikkat etmesi önem taşımaktadır.

Gösterişli kitapçıkların ve çekici satış konuşmalarının sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin. Bilgilendirici öz içeriği arayın. Söz konusu okulun felsefesi, hedefleri ve amaçları sizinkilere uyuyor mu ya da yakın mı? Tecrübenizi genişletmek için çok motorlu eğitim gibi ilave eğitimleri, mali yardımları, yerleşim imkânları mevcut mu?

Okulun hâlihazırdaki öğrencilerinin sayısı ile birlikte mezun sayısı, mezunlarının iş bulma oranı, mezunlarının hangi havayollarında çalıştığı, eğitim uçaklarının sayısı ve yaşları, uçuş ve yer dersi öğretmenlerinin sayısı, simülatörlerinin sayısı gibi hususları uçuş okulunu seçimde dikkate alınmalıdır. Bu bilgilerin eğitim alınması planlanan uçuş okulundan yazılı olarak istenmesi daha faydalı olacaktır.

Eğitim uçağı, yerde öğrendiklerinizi havada uyguladığınız yerdir Bir okulun sahip olduğu uçak sayısı, faal öğrencilerinin sayısına bağlıdır. Genel anlamda, bir eğitim uçağı dört veya beş tam zamanlı öğrenciye hizmet verir. Bu oran, yarı zamanlı öğrencilerde daha yüksek olabilir. Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da filonun basit, ileri ve çok motorlu uçakların karışımı olmasıdır. Uçakların iyi bakımda tutuluyor olması önemlidir. Bu sebeple seçeceğiniz firmanın Genel Müdürlüğümüz denetimlerinde ceza alıp almadığını aldıysa kaç ceza aldığı, cezanın son bir yılda olup olmadığı, uçuş okulunun kazası bulunup bulunmadığı şeklindeki soruları sormanız değerlendirmelerinizde yardımcı olabilir.

Ayrıca eğitim kuruluşu ile uçuş saatine dayalı sözleşme yapılmasının uygun olacağı ve böylece eğitim seviyesinin arttırabileceği değerlendirilmektedir.

Bu aşamaların tümünden geçtikten sonra, hâlihazırdaki öğrencilerden ve geçmiş dönem mezunlarından referanslar isteyiniz. Böylelikle, bu kişilerin herhangi bir problem yaşayıp yaşamadıklarını ve problemlerinin nasıl çözüme kavuşturulduğunu öğrenebilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aşağıda en fazla sorulan 2 tip Pilot Lisansı için detay bilgileri bulabilirsiniz:

PPL HUSUSİ PİLOT LİSANSI KURSU:
- En az 18 yaşında olmak,
- En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
- SHGM' ce yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli sağlık sertifikasına sahip olmak.

PPL kursu, 3-6 ay arasında bir eğitimi kapsamaktadır. 45 saat + 05 (gece isteğe bağlı) 50 saat uçuş eğitimi verilir.

Bu eğitimin sonunda aday, pilot lisansına işlenen sınıf ve tipte hobi, eğlence ve hususi amaçlı uçuşlarda pilot olarak uçabilirler. Ancak Havayolunda çalışmak isteyen pilot adayları Hususi Pilot Lisansı eğitiminden sonra ATPL olarak adlandırılan Havayolu Nakliye Pilotu kursuna devam etmelidirler.

ATPL ENTEGRE HAVAYOLU NAKLİYE PİLOTU KURSU:
- En az 18 yaşında olmak,
- En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
- SHGM' ce yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş havayolunda pilotluk yapmasında engel olmadığını gösteren geçerli sağlık sertifikasına sahip olmak,
- İyi derecede İngilizce bilmek,
- SHGM tarafından yetkili kılınmış Uçuş Eğitim Organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlamış olmak,
- Teorik bilgi sınavlarında ve uçuş yetenek testinde başarılı olmak.

Uçuş eğitimine yeni başlayan ya da ICAO Ek 1'e göre düzenlenmiş PPL Uçak veya PPL Helikopter lisans sahibi adaylar bu eğitime kabul edilir. İlk defa uçuş eğitimine başlayacak aday, öğrenci pilot şartlarını karşılamalıdır. Kurs en az 12 en fazla 36 ay arasında bir eğitimi kapsamaktadır. En az 750 saatlik teorik bilgi eğitimi ve hava aracı tip yetkisi eğitimi içermeyen en az 195 saatlik uçuş eğitimini kapsar.

Bu eğitimin sonunda pilotlar ticari hava taşımacılığında ( havayollarında) çok pilotlu, çok motorlu uçaklarda ikinci pilot olarak görev yapabilecek düzeyde eğitilir ve CPL/IR(A) lisans ve sertifikası sahibi olurlar.

http://web.shgm.gov.tr/kurumsal.php?page=duyurular&id=1&haber_id=2659

Etiketler: pilot lisansı lisans ppl cpl atpl entegre modüler kurs uçuş okulu ücret havayolu nakliye hususi ticari kaptan f/o fo
M
8 yıl
HOMEND 1301 TOST MAKİNESİ MORHİPO'DA 50 TL ÇEK İLE 99 TL (KARGO ÜCRETSİZ)
31 Aralık'a kadar hesaplara 50 TL'lik Homend ürünlerinde geçerli alt limitsiz hediye çeki tanımlanmış. Homend 1301 Tost makinesi yıkanabilir döküm plakaları, optimum boyutu, 180 derece açılabilir olması, aksesuarları, kalitesi ve arıza durumunda evden alıp eve teslim eden 48 saatte tamir garantisi ile öne çıkıyor. Çekle birlikte fiyatı çok uygun oluyor ve 75 TL üzeri olduğu için de kargo ücretsiz.

< Resime gitmek için tıklayın >


http://www.morhipo.com/1301-toastbuster-tost-makinesi-1200-w/990078/detay?depid=5


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
M
9 yıl
HOMEND 1401 GRILLIANT CAM IZGARA
Bu ürünü kullanan varsa kısaca yorumlarını rica ediyorum. Özellikle merak ettiğim konular pişirme süresi ve pişirme sırasında çıkan duman miktarı. Bir de "çizilmeye karşı cam yüzey" denmiş ancak çizilmez denmemiş ama buna karşın ürünle birlikte 2 adet paslanmaz çelik spatula veriliyor. Bu demektir ki cam yüzeye yapışan yumurta, krep gibi gıdalar spatula ile sıyırılarak alınacak. Bu durumda camın çizilme ihtimali var mı? Yoksa cam normal şartlarda çizilmez bir yapıya sahip olmasına rağmen üretici sırf problem yaşamamak adına "ne olur ne olmaz biz yine de çizilmeye karşı dayanıklı yazalım" mı demiş?


http://www.homend.com.tr/grilliant1401.asp


Videoyu izlemek için tıklayınız
M
9 yıl
SATILIK HONDA CBF600S ABS 2009 MODEL 9500 KM'DE YENİ KASA CBF600SA CBF600 CBF 600SA 600S 600

- 9500 KM'DE
- SİYAH RENK
- MOTOR KORUMA DEMİRİ
- KAPPA 49 LT ARKA ÇANTA
- ORTA SEHPA
- TANK PED

KAPALI OTOPARKTA DURMAKTADIR. KM'SİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ UZUN YOLDA YAPILMIŞTIR. YEDEK ANAHTARI MEVCUTTUR. KAZASIZ VE SORUNSUZDUR. TAKAS YAPILMAYACAKTIR. ARAÇ İSTANBUL PLAKALIDIR VE İSTANBUL AVRUPA YAKASI'NDADIR.

FİYAT: 17500 TL

YENİ KASA İLE ESKİ KASA ARASINDA 5 ADET FARKLILIK BULUNMAKTADIR:

1) ENJEKSİYON SİSTEMİ (eski kasalar karbüratörlüdür)
2) KOMBİNE FREN SİSTEMİ ABS+CBS
(fren yaptığınızda ön ve arka fren kombine olarak çalışır ve ani frenlemelerde emniyetli bir duruş sağlar)
3) YENİ GRENAJ
4) YAKIT GÖSTERGESİ
5) AYARLI ÖN AMORTİSÖR

ESKİ KASA KARBÜRATÖRLÜ MOTORLARLARLA FİYAT KARŞILAŞTIRMASI YAPMAYINIZ!

< Resime gitmek için tıklayın >


Etiketler: honda cbf600 cbf600sa cbf 600 600s 600abs abs sa enjeksiyonlu touring naked
M
9 yıl
B747 alçak geçiş
M
9 yıl
FIRTINADAKİ MUCİZE
M
9 yıl
DÜSSELDORF YAN RÜZGAR İNİŞLERİ
M
9 yıl
BAYERN MÜNİH'Lİ LUFTHANSA REKLAMI
M
9 yıl
1600 CC'YE KADAR OTOMATİK
Yeni bir araç arayışı içerisindeyiz. Aşağıdaki şartlar doğrultusunda fikir verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Gerekli şartlar:

1) 1600 cc'ye kadar dizel veya benzinli turbo motor
2) Otomatik (tam otomatik veya çift kavramalı)
3) C, D, SUV veya MPV segmenti
4) İkinci elde az değer kaybı ve kolay satılabilirlik (5 yıl kullanılacağı için kasa değişiklikleri göz önünde bulundurulmalı)
5) Maksimum anahtar teslim fiyatı 100 bin TL

Örnek araçlar:

1) Mercedes C180
2) VW Passat
3) Yeni VW CC (Mart'ta satışta)
4) Yeni VW Tiguan (DSG'li modeli Haziran'da gelecek)
5) Volvo S60 T4
6) VW Jetta
7) VW Golf
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.