B

Çavuş
14 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
82 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 ay
İsviçre'de asgari ücret "aylık" 34 bin TL oldu!
B
6 ay
Hükümetimiz dün Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi başlattı
Hükümetimiz dün “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” başlattı."Independent Türkiye’nin web sayfasını açmıştım ve haberlere göz gezdiriyordum.Bir haber dikkatimi çekti.Haber aynen şöyle diyordu:“Tam 21 mühendislik bölümü sıfırı çekti. Yani yerleşen olmadı. Hepsi de devlet üniversitesiydi. Aralarında Ankara, Atatürk, Erciyes, Karadeniz Teknik, Çukurova Üniversitesi'nin de bulunduğu 21 üniversitenin jeofizik, çevre, kimya, jeoloji, inşaat, makine, elektrik-elektronik ve gıda mühendisliği gibi bölümlerini tercih eden olmadı. Ya da tercih edebilen olmadı”Ve haberin devamında şöyle yazıyordu:“Bunun yanında bu yıl, ilahiyat ve İslami ilimler kontenjanı 476 kişi artarak 19 bin 363'e çıkarılmış. Ve kontenjanların tamamı dolmuş durumda.”Ve biz Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi başlatıyoruz. Nasıl ve kiminle diye merak ediyor insan."~ F. Altaylı - Habertürk------------------------------------------------Son dönemde makina mühendisi, elektrik mühendisi, gıda mühendisi, inşaat mühendisi, mimar vb. bölüm mezunlarına asgari ücret maaş veriliyor. Bazı yerlerde yasaya aykırı olmasına rağmen asgari ücretin de altında veriliyor. 3000 lira maaş bulan seviniyor, 4000 lirayı da ancak ülkenin en büyük firma ve holdingleri teklif ediyor o da genelde İstanbul'da ve iyi bir üniversiteden mezun iseniz... İşe mühendis olarak alınan insanlara da mühendislik işleri değil bambaşka işler yaptırılıyor, mesleki gelişim imkanı tanınmıyor.Devlet memuru olmak, KPSS vs. ile bir yerlere girebilmek için de ilahiyat mezunu olanların şansı artık daha fazla. Diyanet kadrosuna girdikten sonra uzmanlığınızla uyuşmasa da herhangi bir kuruma geçiş yapılabiliyor.Böyle bir ortamda gençler neden mühendislik tercih etsin? Zaten iyi bir eğitim alanlar da şansını yurtdışında deniyor...Yıllar önce Persepolis (2007) animasyon filmini izlerken yok canım Türkiye'de böyle şeyler olmaz diyorduk ama şuanda olanlar tam olarak bu.
B
9 yıl
ücretsiz iPad uygulaması - çocuklar için "Kolay Yaz"
Ücretsiz indirebilirsiniz...

AppStore linki: Çocuklar için Kolay Yaz iPad Uygulaması

daha fazla bilgi: tabletliegitim.com

< Resime gitmek için tıklayın >
B
9 yıl
Türk oyun firmasından Türkçe Kinect Oyunu
Türkiye'nin en yenilikçi oyun firmasından Türkiye'de üretilen Türkçe Kinect ve iPad oyunları

>> Youtube videoları< Resime gitmek için tıklayın >
B
9 yıl
iPad İlköğretim için Türkçe El Yazısı Uygulaması
İlköğretim Elyazısı Uygulaması

İhtiyacı olanlar kaçırmasın. En iyi Türk app'lerinden birisi. Çocukları ilkokula başlayan, başlayacak olan velilere ve öğretmenlerine duyurulur.


İlkokul 1. Sınıf El Yazısı iPad Uygulaması (Milli Eğitim müfredatına uygun)
http://itunes.apple.com/us/app/el-yazisi/id490208684?mt=8

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.