A

Çavuş
24 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
6 yıl
Flash Card Uygulaması ile Edebiyat
Arkadaşlar Android'de Cram https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studymode.cram diye bir uygulama buldum. Kolayca flash cardlar hazırlayabiliyorsunuz. Ben kendim için hazırlamaya başladım. Ayrıca kendi hazırladığınız cardları erişime de açabiliyorsunuz. Benim dünden bari yapmaya başladıklarım Divan edebiyatı ve Karışık edebiyat adları altında sistemde mevcut. İsteyen kullanabilir, ya da kendisi hazırlamak isterse hazırlayabilir. Ezber ve tekrar konusunda oldukça yararlıdır.
A
6 yıl
Alternatif Edebiyat
Yazar, eser, ezber, test sarmalında edebiyat çalışırken fark ettim ki yazarın biyografisiyle eserlerini ders kitabından değil de alternatif kaynaklardan okursam hem aklımda daha çok kalıyor hem de bir çeşit bağlantı kurduğum için daha eğlenceli oluyor. Muhtelif yazarları muhtelif web sayfalarından okurken şu siteye rastladım : http://listelist.com/kategori/don-kisot/

Belki tüm sanatçılar yok ama olanlarla ilgili ince ve hoş ayrıntılar var. Ben faydasını göreceğime inanıyorum. Umarım sizler de faydalanırsınız.
A
6 yıl
Distributor Garantili telefon hikayesi (Kliksa ve Medcell)
5 Kasım 2014’de Kliksa’dan distributor (medcell) garantili LG G3 telefon satın aldım. Daha önce 3 kere distributor garantili telefon almış ve hiç sorun yaşamamıştım. Fakat bu sefer tam bir ay sonra telefonum kendiliğinden kapandı ve açılmadı. Ben de İstanbul’daki yetkili servisine yolladım. Biliyorsunuz onarım için 20 iş günü kanuni hakları var.

Telefonu yolladıktan sonra iki günde bir arıyorum fakat aldığım cevap ; ’işlemleri devam ediyor’ oluyor. Hiçbir detay yok. Neyse 20 gün kadar sonra telefon geldi. Açtım ve gördüm ki ekranı bozuk. Yani bildiğiniz bozuk. Çok belirgin pixel kaymaları, titremeler vs. Aynı gün geri yolladım. Bu ne iştir? Diye de sordum fakat bakacağız vs. gibi cevaplar verdiler. Bir sefer daha 20-25 gün civarı bekledikten sonra telefonum geldi. Bir de baktım, HİÇBİRŞEY YAPMAMIŞLAR!! Aynen geri yollamışlar. Açıklamada da kalibrasyon yapıldı yazmışlar.

Hemen telefona sarıldım, servisi aradım. Bu nedir? Diye sordum. ‘Sorunu detaylı açıklayın’ dediler. Ben de; ‘3 yaşındaki çocuk bu ekrana baksa bozuk olduğunu anlar’ dedim. 3. kez tekrar yolladım.
Bu arada kliksa’ya da sattıkları malın arkasında durmaları gerektiğini bildiren bir mail attım. Oradan gelen cevap da süperdi, dediler ki; ‘Biz ilk bir ay destek veriyoruz, sıkıntınız varsa Tüketici Hakem Heyetine başvurun’ Sabancı güvencesi ilk bir ay için geçerliymiş yani.

Neyse 20-25 gün sonra telefonum geldi. Ekranı değişmiş bir sıkıntı yok. Aldığımdan beri 3 ay geçti, telefon bu 3 ayın 2 ayında servisteydi. Aradaki 400 TL farka hiç değmedi. 'Keşke resmi garantili alsaymışım' dedirtti. Bu arada bir kez daha bozulursa direkt Tüketici Hakem Heyetine müracaat edeceğim ve para iadesi isteyeceğim. Bu süreç de 6 ay sürermiş öyle dediler. Bu arada yapılan işlemlerin hepsi kanuna uygundur. Fakat müşteri memnuniyetine uygun değildir. Bozuk telefonu aynen geri yollamak hiçbir şekilde açıklanamaz.

Distributor garantili cihaz alacakların aklında bulunsun. Böyle şeyler olabiliyor, insanı pişman edebiliyor.
A
10 yıl
İnternet+paralel telefon
Selamlar,
Soracağım soruyla ilgili bazı mesajlar okudum ama hiçbirisi benim sorunumu tamamen kaşılamıyor. Evde yaptıracağım tadilat dolayısıyla ADSL ve telefon altyapımı genişletmek istiyorum. Şimdi sorum;
1- Daire kapısından gelen telefon hatımı splitter ile ayırıp birini ADSL modeme diğerini telefona bağlarsam, bu telefon hattını sorunsuz şekilde evin diğer 3 odasına paralel yapabilir miyim?
2- 4 portlu modemimden 4 odaya ethernet ile internet dağıtabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.