B

Teğmen
24 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
Termosifondan Kaynaklı Basınç Problemi
Arkadaşlar merhaba,

Baymak Dolcevita marka 65 lt elektrikli termosifonum var (2008 yılı yapımı). Yaklaşık 1 aydır problem yaşıyorum.

1) Önceleri su basıncı normal iken, atıyorum 15 dk. boyunca sıcak su sağlıyorsa bu süre 6-7 dakikaya düştü. Problem etmedim.
2) Daha sonraları ise hem küvette hem de lavaboda sıcak su musluğunu açınca düşük basınçlı su geliyordu.
3) Suyun debisi günler içerisinde git gide azaldı. Artık sadece ip gibi sıcak su geliyor. Soğuk suda ise hiç bir problem yok, canavar gibi.

Bunun sebebi ne olabilir?
B
7 yıl
LG Led TV Standına ait vidaları nereden bulabilirim?
Merhaba,

LG 47LM615S LED TV'm var. Bir taşınma sebebiyle televizyonun sehpası, aparatları ve vidalarını vb. depoya kaldırdım. Şimdi televizyonu standıyla kurmak istiyorum. Stand elimde ancak malesef vidalar depoda. Her vida da uymuyor, uyan vidalar da her yerde satılmıyor. Televizyonun manueline göre; ekteki dosyada yer alan vidalardan bana birkaç adet gerekiyor.

Bu vidaları nereden temin edebilirim acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >

Teşekkürler
B
8 yıl
Müzik arşivime operasyon düzenlemek istiyorum lütfen yardım!
Arkadaşlar selam,

Müzik arşivim çok şişti ve ben arşive bir operasyon düzenlemek istiyorum. Yapmak istediklerim şunlar:

1) Arşivim altındaki klasörlerimde bulunan mp3 dışı bütün dosyaları (resim, txt, torrent bilgi dosyası, playlist dosyası, flac formatlı parçalar vs). tespit edip hepsini silmek.

2) Farklı klasörler altında aynı mp3'ler bulunuyor ise tespit etmek ve fazlaları silmek.

3) Bitrate'i 192kbps'den büyük olan parçaları tespit etmek ve bunları bir şekilde 192 kbps'ye indirerek yerden tasarruf etmek. (Bunu yaparken programın otomatik olarak değiştirdiği mp3leri aynı directorylere atmasını istiyorum ki tekrar her sanatçı/albüm klasörüne girerek manuel olarak kendim değiştirmeyim).

Yardımcı olabilir misiniz?
B
8 yıl
Uydunette sebepsiz hızlanma! - Yardım
Arkadaşlar merhaba,

Sabah işe gitmeden önce internete girmek istediğimde internetim kesikti, ancak nasılsa gün içerisinde gelir diyerek downloadlarımı açık bırakıp evden çıktım. 1 MBPS/saniye sınırsız kullanıyoruz. Normalde max 100 kb ile indirilen şeyler şimdi 380 küsür kb/sec ile iniyor. 10 dakikadır izliyorum ve 10 dakikadır bu kadar yüksek hızlarda veri iniyor.

Tabi aslında sevinmek gerekiyor gibi ancak Uydunet kimseye sormadan tarifemizi 4MBPS/kotalı falan gibi birşeye geçirmiş olabilir mi? Günde 2-3 GB download yapıyorum; milyarlık fatura ödemeyim? Benzer problemi yaşayanlar var mı acaba?
B
8 yıl
İtalya vizesi hk çok acil yardım
Arkadaşlar Mart başında italyaya gitmem gerekiyor ve en geç gelecek hafta başı konsolosluğa gidiyorum.
Ancak şöyle bir sıkıntım var. Ben 15 Şubat itibarıyla hali hazırda çalıştığım firmadan çıkıyorum ve 6 Mart'ta başka bir firmada işe başlayacağım.

Konsolosluklara başvururken bir belge gerekiyor: "Blind guardian şirketimizde çalışmaktadır ve italyaya gideceği tarihlerde izinlidir" şeklinde. Ben şimdi bu belgeyi alamayacağım? Yeni işe başlayacağım taraftan bu belgeyi almak istemiyorum "Blind guardian 6 marttan itibaren bizdedir" diye.

Konsoloslukta sıkıntı yaşar mıyım? Ne yapmam gerekiyor acaba? Yol gsöterir misiniz?


Daha önce 2 kere schengen vizesi aldım.

1 haftalık Macaristan vizesi (2011 yılında)
Üniversitedeyken 6 aylık Hollanda vizesi ve oturma izni (eski pasaportumda, 2009 yılında)
B
8 yıl
Muhabbet Kuşumuz çok hasta oldu
Arkadaşlar merhaba,

Annem birkaç gün önce 2 tane muhabbet kuşu almış. Ben kuşlar alındığından beri eve ilk kez geldim. Bir de baktım erkek olanı tüylerini kabartmış ve de boynunu 180 derece geriye çevirmiş öyle bitkin bitkin duruyor. Aldığımız pet shopu aradık soğuk algınlığı olabileceğini söyledi. Avisol diye bir sıvı verdi damlatalım diye. Ama pek ilgilenmedi.

Kuş bazen de tüneğinde değil kafesin en altında tüylerini kabartmış gözlerini kabartmış oturuyor.

Hemen kafesi sıcak bir yere aldık. Avisol damlatılmış sudan çok az içti ama kafesin aşağısında dediğim vaziyette oturuyor. Diğer kuş ise oldukça sağlıklı.

Kuşa ne oldu acaba? Nasıl geçirebiliriz?

Lütfen yardımcı olun çok üzülüyoruz.
B
9 yıl
Çok ilginç bir full screen sorunu
Arkadaşlar selam,

Laptop ile led tv'yi hdmi ile bağladım. bsplayer ile filmleri tvden izliyorum.
filmleri fullscreen ve 16:10 moduna (yani ekranın tamamen her yerini kaplayacak şekilde fullscreen) yaptığımda her 2-3 saniyede bir 1-2 saniye önceki kareyi gösteriyor. Ancak fullscreen oynatmadığımda veya fullscreeni 16:9 vs olarak oynattığımda bu problemle hiç karşılaşmıyorum. benzeri problemi yaşayan var mı
B
9 yıl
Laptop - Tv HDMI Problemlerim var lütfen yardım
merhaba,

47" LG led televizyonumla laptopum arasına Philips'in 550 serisi bir HDMI kablo bağladım. Kablo Philips'in şu an piyasadaki en iyi kablolarından birisi.

TV'nin 3 HDMI girişinde de aynı şeyi yaşadığım bir problem var.

Bilgisayarla TV'yi bağlıyorum. Desktopı TV'de görebiliyorum ama sürekli görüntü (ve ses) kesiliyor. Ekran kararıyor ve geri geliyor. Bazen 10-12 sn kararıyor, sonra 1 snliğine desktop ım geri geliyor ve tekrar kararıyor. Bazen de bağlantı kendi kendine sonlanıyor ve TV'de "sinyal yok" diyor.

8-10 kere takıp çıkarınca arada bir hiç bir problem olmadan tutturuyorum. O zaman 2-3 saat sıkıntı olmadan kullanıyorum ama bilgisayara veya TV'ye bir reset atsam yine aynı problemler

sorun neyden kaynaklanıyor acaba?
B
9 yıl
Optik çıkışlı, 5.1, DTS destekli hoparlör
Arkadaşlar merhaba,

LED TV'me kurmak için uygun fiyatlı bir ses sistemi arıyorum. TV'nin mevcut output'u 2 hoparlör x 10 Watt = 20 Watt şeklinde. TV'nin durduğu oda 12 m2 olup 1000 Watt'lık deli bir sisteme ihtiyacım yok.

TV'm DTS desteklemiyor. Philips HMP3000 gibi bir oynatıcı alarak, ve 5.1 hoparlörleri buna takarak DTS ses çözmek istiyorum. Dolayısıyla ses sistemiyle birlikte gelen playerın benim için bir önemi yok. Bana gerekenler:

- 5.1 sistem olsun
- DTS çözsün
- Hoparlörleri optik kablo ise başka bir playera (hmp3000'e) bağlayabileyim

100 Watt'lık vs alternatifleri de değerlendiriyorum 300 watt civarını da. TV'nin kendi sesine göre daha iyi ses almak istiyorum. Ama ahım şahım olmasına da gerek yok zaten alanım küçük.
B
9 yıl
Led TV için MKV + DTS Player
Arkadaşlar merhaba,

LG 47LM615S LED TV'm var ancak sesinden hiç memnun değilim. Benim televizyonu kullanma amacımın 95%'i MKV formatında dizi/film izlemek. Bunun için ucuz ve akılcı ses çözümleri arıyorum. Alternatifler:

1) MKV oynatan DTS destekli ve en aşağı 600-700 Watt çıkış gücüne sahip bir ses sinema sistemi almak; ki bu bütçemi oldukça zorluyor.

2) TV kendisi MKV oynatıyor; ama DTS'si yok. DTS'den vazgeçersem alternatifim bilgisayar için üretilen 2.1 veya 5.1 hoparlör alarak bağlamak ancak bunlar da genelde sanırsam 3.5 jacklı ve TV ile uyumsuz oluyor

3) Popcorn veya Philips HMP3000 Mkv Player gibi bir ürün almak ve bilgisayar hoparlörlerini bu alete bağlamak.

En ucuz ve efektif yoldan olması için ne alayım?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.