R

Onbaşı
07 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
12 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
6 yıl
galaxy control
Strateji oyunu. Şiddetle Tavsiye ederim . 3 boyutlu grafikleri muhteşem. Bir göz atın, pişman olmayacaksınız.
R
6 yıl
aylık yüzde on nema
selam arkadaşlar. piyasada bazı forex oynayanşirket veyaşahıslar var. Ve bunlar yatırdığınız paraya aylık yüzde 10 nema veriyorlar. mesela 10.000 tl yatırdınız. 12aylık sözleşme yaptınız ayda 1000 tl cebinizde. dönem sonu 12.000 tl + 10.000 anaparanız toplam 22.000 tl oluyor paranız 1 sene sonra. bunlar 3 ay-6ay yada 12 aylık yazılı veya sözlü bir sözleşme yapıyor. Hatta aylık yüzde 15 verenler bile var diye duydum. Bu konuyla ilgili bilgisi olanlar paylaşsın lütfen. Tabiki risklidir fakat riske girmeden de para kazanılmıyor. Kazanılıyorsa herkes kazansın istiyorum. Burada paylaşım yapalım. Parasını bu şekilde işleten varmı?
R
8 yıl
dizel araç bakımı
dizel aracınızda yağ değişim zamanı gelmeden önce yağ değimi yapmak, turbo ve motor yatağında çalışan parçalar için faydalı olacaktır. Turbonun iyi birşekilde kaliteli bir yağla yağlanması aracın performansını direkt etkiliyor.
Yine; hava filtrenizi değiştirirken 10 liraya satılan filtrelerden değil, 30 liralık orjinal filtrelerle değiştirirseniz aracınızın performansı artacak, yakıt sarfiyatınız en az %5 düşecektir.
Her iki yağ değişiminde bir mazot filtrenizi değiştirmeyi de unutmayın.
R
8 yıl
Pusula İle Ağaç Dikimi
herkesin bildiği gibi bahçenizi veya kendinize ait biryeri ağaçlandırmak isteyenler var. Genelde belediyeler de çok yapıyor bu işi. Başka biryerden ağacı söküp yeni yere ağaç dikmek. Buradaki sorun birçok ağaç yeni yerinde tutmuyor ve bir süre sonra sulandığı halde ölüyor. bunu önlemek için yapılması gereken şey pusula ile dikim yapmaktır. Ağacın belli bir yaprağını veya dalını (yönünü) ilk toprağında pusulayla işaretleyin. Örneğin kuzeybatıya geldi. Ağacı söktükten sonra yeni yerine dikerken yine pusulayı elinize alın ve işaretlediğiniz yeri yine pusulayla kuzeybatıya (aynı yöne) getirin, dikin ve sulayın, işlem tamam. Bu ağacın yeni yerinde ve toprağında tutmama ihtimali yok. bu bilgiyi özellikle belediyelerin kullanmasını diliyorum. Bilimsel açıklaması ise holografik evren teorisinden kaynaklanıyor.
Bu bilgiler ışığında Herkese iyi çalışmalar.
R
8 yıl
focus klima gazı kaç gram?
focus 2007 dizel. klima gazı 740 mı, 600 gr mı? bazıları 740 diyor bazıları 600
heryerde aradım, bulamadım. bilen varsa cevaplasın.
R
8 yıl
aracım hararet yapmıyor...
2006 tdci focus sahibiyim. aracımın hararet göstergesi en baba rampayı 10 dk çıksam bile 78'i geçmiyor. normalde ise 75 de duruyor. ne kadar kullanırsam kullanayım yazın kışın fark etmiyor hararet 75'te.. sorunu nedir sizce?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.