G

Yüzbaşı
03 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
7 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
9 yıl
iPhone 4 Anten sorunu
Bugün görüşme yaparken birden telefon kesildi ve hat çekmemeye başladı.. Ne yaptıysam düzelmedi.. Bir teknik servise gönderdim.. Antenden kaynaklandığını söylüyorlar.. 100 TL fiyat verdiler.Aynı sorunu yaşayan olursa bilgisi olsun diye yazıyorum..

Fiyat uygun mudur değil midir bilmiyorum ancak bana verilen fiyat bu.. Bakalım anten değişip gelecek telefon..

Selamlar
G
9 yıl
HUAWEI HG655d ve Bonjour
Arkadaşlar selam,

Eski modemin yerine Huawei HG655d geldi ve kurulum yapıldı, internet bağlantısı sorunsuz. Ancak HP B110 kablosuz yazıcıyı Mac cihazlara tanıtmaya yarayan Bonjour isimli bir servis var bu servisi yazıcının ayarlarından aktif edince bir süre çalışıyor ancak sonradan yazıcıyı görememeye başlıyor. Servis kapatılıp açılınca yine bir süre (30 sn kadar) çalışıyor ve sonra yine düşüyor. Forumlarda gördüğüm kadarı ile modemin multicasting özelliği ile alakalı bir sorun ancak modemde böyle bir ayar göremiyorum, Nasıl çözebileceğime dair fikri olan var mı? Bu özellik sayesinde iphone ve ipad lerden de direk çıktı alınabiliyor ve tarama yapılabiliyor ama şu anda kullanamıyoruz bunu..

Teşekkürler
G
11 yıl
Ümraniye Santral?
Arkadaşlar Cuma gecesinden beri bağlanmaya çalıştığımda hatalı kullanıcı adı, port hatası sayfasına yönlendiriliyorum. TTNET i aradığımda önce otomatik mesaj genel bakım var 19 saat sürecek dedi.. Ertesi gün bu sefer 23 saat sürecek dedi.. Sonrasında da her seferinde 1 saat bakım sürecek diyor.. Yetkiliye bağlandığımda genel bakım var bu bakım bitmeden birşey yapamayız diyorlar.. Bugün itibarı ile 3 gündür hizmet alamıyorum.. Benim durumumda olan kimse var mı? Yada nedir bu iş bilgisi olan?
G
11 yıl
Project "GTC" - YURT DIŞINDAN ÖDÜLLÜ -
Evet arkadaşlar yeni bir proje ile karşınızdayız..

Tasarım çalışmalarımız bitti.. Parçalar neredeyse hazır.. Zaman bulduğumuzda projeyi ilk fırsatta gerçekleştireceğiz.

Yenilikler:
Bu kez ön köşelerin dönülmesinde yeni bir yöntem deniyeceğiz.
Anakart tepsisi sökülebilir olacak.
Ön panelimizde, panel arka aydınlatması, kırmızı, mavi ve UV ledler için açma kapama ve bir fan kontrol ünitesi, power ve reset düğmeleri ile 4 adet usb çıkışı bulunacak..

Aşağı yukarı şuna benzeyecek;

< Resime gitmek için tıklayın >

Ön panel de şöyle tasarlandı:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ancak panelde şu şekilde yazılar olacak:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bakalım hayırlısı.. Ne kadarını gerçekleştirebileceğiz..

her zamanki gibi büyük usta AMFİBİ ile çalışacağız elbetteki..edit: resim linki düzeltmesi
G
11 yıl
Sketchup ile tasarım Kerkthea ile render
Yabancı forumlarda gezinirken görerek merak sardığı tasarım ve render konusundaki ilk çalışmalarım.
Kasa modellemesi tamamen bana aittir. Bilgisayar bileşenlerinin bir bölümünün tasarımlarını netten buldum..
Modelleme için Sketchup 7, render işlemleri için Kerkthea 2008 kullandım.. Render işlemlerini MLT seçeneği ile yaptım. Yaklaşık 80 ile 100 döngü sonrası durdurdum. Umarım beğenirsiniz.

Nanoxia 120 mm fan
< Resime gitmek için tıklayın >

İlk Tasarım
< Resime gitmek için tıklayın >

Son hali
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
G
12 yıl
Yeni Bir Pleksi HTPC Projesi (Dikkat Bol Foto!)
Evet arkadaşlar bir süredir tasarımı üzerinde çalıştığımız projeyi hayata geçirmenin zamanı geldi. Sevgili AMFİBİ Üstad ile daha önce birkaç projede beraber çalışmıştık. Bu kez de öyle olacak.. Uzun süredir evde salonda kullanabileceğim şık bir HTPC sahibi olmayı düşünüyorum. Sonunda hazır bir kasa almaktansa kasayı kendim tasarlayıp AMFİBİ Üstadın usta ellerine bırakmanın son derece keyifli olacağına karar verdim. Ve işte proje;

Yurtdışı modding forumlarında gezinirken bit-tech modding forumunda gözüme bir proje takıldı ve köşe uygulamalarında bu projeden ilham aldım. Malzeme olarak yine tamamı pleksi olacak bu projede, yuvarlak hatlar olsun istiyordum. Pleksiyi ısıtarak bükmek yerine, görsel olarak çok daha zengin olan pleksi çubukları kullanmak harika bir fikirdi. Sonunda tüm malzemeleri temin ettim. Çizimleri Google Sketchup Pro ile yaptıktan sonra Corel Draw yardımı ile 2 boyutlu hale getirdim ve lazer kesimlerini yaptırdım. Proje salonda sürekli göz önünde duracağından görselliği ön planda tutmaya çaba gösterdim. Boyutları çok daha küçük olabilirdi ancak hem kullanışlı ve hem de parça değiştirmek gerektiğinde kolaylık olsun diye bilerek biraz geniş tuttum. Yoksa slim DVD ve pico PSU kullanarak çok daha küçük birşey yapabilirdim. Ancak ileride sorun yaşamamak için böyle bir yol tercih ettim.

Boyutlar: Genişlik 28cm - Yükseklik 18cm - Derinlik 32cm

Projede kullanılmak üzere donanım olarak;
- Zotac 630i Mini ITX Anakart
- Intel E6600 İşlemci
- G.Skill 2X1 GB DDR2 800 Mhz Ram
- FSP 300-60 GTS PSU
- Seagate 250GB Sata Disk
- Samsung DVD-RW ve
- Microsoft Media Center Klavye-Kumanda seti
satın aldım..

Ayrıca ön panelde kullanmak üzere biri dairesel diğeri nokta olarak ışık veren iki adet siyah vandal resistant düğme sipariş verdim. Bunların yanında bir adet nanoxia 92mm 1400RPM Fan ve titreşim önleyici ayakları da yine yurtdışındaki siparişe ekledim. Aydınlatma olarak UV ledler ve Mavi ledler satın aldım. (UV ledler ön paneldeki yeşil UV pleksiden yapılacak logo ile nanoxia fanın yapraklarını, mavi ledler ise köşe sütunlarını ve ara şeffaf pleksileri aydınlatacak)

Yukarıdaki donanımın tamamı şu anda hazır yanlızca yurtdışı siparişin kargosunu bekliyorum ve bu hafta içerisine elimde olmasını umuyorum.

Evet sanırım bu kadar anlatım yeter, aşağıda çizimlere ait görüntüleri bulabilirsiniz..

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
G
12 yıl
Speedfan Kurulum ve Ayarları(Resimli Anlatım)
Merhabalar arkadaşlar, forumdan bazı arkadaşlar rica ettiler ben de dilim döndüğünce Speedfan programının kurulumu ve ayarlanmasıyla ilgili bir açıklama yazarak pdf dosyası olarak ünlü dosya paylaşımı sitesine yükledim.

Umarım yardımcı olur.

Buradan;
http://rapidshare.com/files/165417511/speedfan.pdf.html

Hepinize kolay gelsin...
G
13 yıl
ProgDVB Ses Sorunu
Vista üzerinde skystar2.8 ve progdvb 5.14.06 kurulu.. Elecard codeclerini kullanıyorum.. Ancak bazı kanalların sesini duyamıyorum.. Sorunlu kanaldayken ayarlardan default direct sound device seçiyorum.. Ses geliyor.. Sonra TNT yada TRT1 i açıp geri STAR, ATV, KANAL D yada SHOW kanallarından birine glince ses yine yok.. TNT ve TRT1 de de her türlü ses var daima.. Nedir anlayamadım.. Fikri olan var mı?
G
13 yıl
CPU Fan 4 pin - 3 pin?
Çoğu işlemci soğutucusu standart olark 3 pin fan konnektörü ile geliyor. Benim anakartımda 4 pin çıkış var. Tamam 3 pinli soketi buraya takıp fanı çalıştırabiliyoruz ama fan devir kontrolümüz olmuyor o zaman da. Anakartımda diğer tüm fan çıkışları 3 pin ve bunların hepsini kontrol edebiliyorum. Ama gel gelelim CPU fanı divane gibi her daim tam gaz dönüyor. Anlamadığım diğer fanlar 3 pin ile kontrol edilebiliyorsa cpu fanı neden edilemiyor? Amd anakartlarda ne güzel 3 pin üzerinden istediğim gibi ayarlıyabiliyordum. Neyse şimdi bu durumda nasıl bir çözüm bulsam? Harici fan kontolcüsü istemiyorum zira kasanın arkası erişimesi zor yerde. Önüne olacak çözümler de pahalı. Speedfan kullanıyorum. 4 pinli fan var mıdır? En uygun çözüm bu gibi sanki ama o da varsa. Stok fandan bahsetmiyorum tabi.. Sytche soğutucu var üzerine takacağım 120mm lik fandan bahsediyorum..
G
13 yıl
Skill
İhtiyacı olan bir baksın bende boş boş duruyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_19276470/tm.htm
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.