R

Binbaşı
10 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme (?)
104 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
7 ay
0 Gibi Alman Markası Ghost SE 8000 Satış Fiyatı
Arkadaşlar merhaba, elimde 2013 ya da 2014'te aldığım alman markası ghost SE 8000 dağ bisikleti var, donanımı falan çok iyiydi. Bunu kaça satabilirim arkadaşlar, o aralar tur bisikleti kullandıgımdan 50km bile sürmeden depoya koymuştuk. Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Satışa koymak istiyorum, bunun yerine de tekrar bir tur bisikleti alma niyetim var.bendeki ürün:https://www.youtube.com/watch?v=oZz-6PLzj9g
R
6 yıl
Fişe Takılı Değilken Oyunda Kasma (Monster Abra A5 V.1.1.2)
Merhaba,

Arkadaşlar yazdıgım model bilgisayarım var. Fişe takılıyken pek kasmadan oynanan oyun, takılı değilken sadece bataryadan yerken kasma yapıyor net şekilde.

Anormal bir durum değil midir bu?
R
6 yıl
İyi Haber Geldi - Ağlayabilirsiniz - Yaşlı Çift, 266 Lira Maaşla 1 Ay Geçiniyor
Arkadaşlar konu silinebilir siyasi içerikli mesaj yazarsanız ve gelecek yardımı da engelleyebilirsiniz istemeden LÜTFEN. Yönetici arkadaşlar da yardımcı olsun bu konuda. Öncelikle konuyu siyasete bağlamamanızı rica ediyorum hepinizden, birbirimizle tartışırken, amaçtan uzaklaşmayalım. Siyaset yapmıyoruz burada.

Arkadaşlar kendi halime baktım, bir de bu insanlara... Gözüm yaşardı. Gerçekten çok kötü durumda insanlar var.

Bu yaşlı amcayla teyze de o insanlardan sadece ikisi. Amca 70, teyze de 80 yaşındaymış.

Çanakkalede ya da çevre illerde oturup da yardım edebilecek hayırseverler umarım çıkar. Ayrıca internet üzerinden para da gönderilebilir ama bunu güvenilir birisi ya da birilerinin ayarlaması lazım. Toplanıp yardım da edilebilir.

Lütfen arada yukarı çıkartın konuyu. Konu dışı sakinlerinin haberi olsun. Bu yaşlı amcamız teyzemiz yakın zamanda belki ölecek bilmiyoruz ama bu güzel insanları mutlu etmek emin olun harika bir duygu


Vİdeo ve detaylı haber burada >http://www.haberler.com/canakkale-yasli-cift-266-6-lirayla-1-ay-geciniyor-7381679-haberi/

Arkadaşlar yapılabilecekleri yazıyorum düşündüm aklıma bunlar geldi. Türkiyede bazı şeylerin üstüne gidilmesi için haber olması falan gerekiyor. Televizyonda verildi mi bu bilmiyorum verilmediyse umarım yakın zamanda yayınlanır kanallarda.

Para yollamanın en güvenilir yolu direk ihtiyaç sahibinin banka hesabına yollamaktır, aracısız falan. Ama kendisi köyde yaşıyor, parayı bile çekecek durumu olmayabilir belki 2 metre rahat yürüyemiyor. O yüzden eğer forumdan ilgilenebilecek bir arkadaş çıkarsa para konusunda aracılık yapabilir amca kendisi çekebiliyorsa direk onun hesabına yollamak en güzeli bence.

Bunun dışında gelelim yardım etmek isteyenlere, 15 yaşında bir kardeşimizin bile olsa yapabileceklerine, bu çiftin yaşadıkları il Çanakkale, ilçe olarak ise Bayramiç'e bağlılar. Devletin kurumlarını da işe dahil etmeliyiz. Yardım etmeliler. Çanakkale Valiliği ve Bayramiç Kaymakamlığının iletişim bilgilerini buldum. Aşağıdaki linklerden hem mevcut mail adreslerinden mail gönderiniz, hem de telefonla arayıp durumu izah ediniz lütfen. Ayrıca bimere(başbakanlık iletişim merkezi) ve cimere de(cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi) yoğun bir başvuru yaparsak konuyla ilgili güzel olur. Eğer kaymakamlık ya da valilik, bu aile için bir hesap oluşturur da orada toplanan yardımları kendisi ulaştırırsa o da olur. İyi diksiyonlu (güzel konuşabilen, derdini anlatabilen) arkadaşların özellikle aramalarını rica ediyorum.

http://www.canakkale.gov.tr/tr/iletisim/iletisim-formu/

http://www.bayramic.gov.tr/default_B0.aspx?content=84

http://www.bayramic.gov.tr/iletisim.aspx

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 yıl
Almanyada Öldürülen Tuğçe İçin İmza Kampanyası
OLAY NASIL GELİŞTİ?

Tuğçe Albayrak ve arkadaşları 15 Kasım Cumartesi günü, Offenbach'da bir restorandayken alt kattaki tuvaletten iki genç kızın yardım çığlıklarını duydu. Tuğçe Albayrak aşağıya indiğinde üç gencin, iki Alman kızı taciz ettiğini gördü. Araya girerek genç kızları kurtardı. Restorandaki diğer kişilerin de yardımıyla saldırganlar dışarı çıkartıldı. Yemeklerini bitirip restorandan çıkan Albayrak ve arkadaşlarına, aynı gençler hakaretler yağdırarak saldırdılar. Sırp kökenli gençlerden Sanel J. önce Tuğçe'nin yanındaki arkadaşına tokat attı, daha sonra Tuğçe'yi yumrukladı. Aldığı darbenin etkisiyle yere düşen Tuğçe olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Olay Alman basınında da büyük yankı uyandırdı.

Beyin kanaması geçiren genç kızın 26 Kasım'da beyin ölümünün gerçekleşti. Ailesinin isteği üzerine cuma günü yaşam destek ünitesinden çıkarılan Tuğçe Albayrak'ın organları bağışlandı.

Tuğçe Albayrak'ın ölümüne neden olan Sırp kökenli genç ise tutuklandı. Albayrak ve arkadaşlarının yardım ettiği iki Alman ise kayıp. Polis tanık olarak dinlemek üzere iki genç kızı aradığını açıkladı.

Kaynak:http://www.aljazeera.com.tr/haber/almanya-tugce-icin-yasta

Federal Liyakat Nişanı verilmesi için change.org internet sitesi üzerinde Cumhurbaşkanlığı'na iletilmek üzere hazırlanan dilekçeye buradan imza atabilirsiniz:

https://www.change.org/p/joachim-gauck-verleihen-sie-tugce-das-bundesverdienstkreuz-f%C3%BCr-ihre-zivilcourage
R
6 yıl
silinebilir
Arkadaşlar laptop bugün teslim alındı, açtım bu ekran geliyor. Yeni alet daha sebebi nedir?


< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 yıl
Birden fazla bfury kasma durumu
Ember spiritte dikkatimi çekti, 2 ya da 3 adet kasılması durumunda özellikler nasıl birleşir? Fury itemi birçok yönden katkısı olan bir item, merak ettim.

1 adetinin katkıları:

6 saglık yenilemesi
%150 mana yenilemesi
+65 hasar

%35 saçma hasarı
R
7 yıl
Kobe Bryant'ın TT Arenaya Gelişi
Kobe kaç sene önce Arena'ya gelmiş, ben bu yıl öğreniyorum Terimle de konuşmuş. Mağarada mıydım acaba

Videoyu izlemek için tıklayınız
R
7 yıl
Air Ties RT 205 Modemde Telnet İle Kısa Sürede DNS ve Ip Değişimi
İnternette gördüm paylaşmak istedim.

Air Ties RT 205 model modemi kullanıyorum ve 2 işlemi de kendim denedim, sonuç başarılı. 1.0.41 ve 1.0.44 firmwarelerle sorunsuz çalıştığını düşünüyorum. TTnet versiyonlarını kullananlar da deneyebilir.

Kısa sürede iki işlemi de .js uzantılı bu dosyaları sadece açarak gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak dns değişimi için şu kodları not defterine kopyalayıp, "farklı kaydet"le uzantısını .js yaparak kaydedin, ismi size kalmış (uzantısı txt değil js olmalı çalışması için).

Aşağıdaki ilk dns ttnetin, ikinci dns uydunetindir. Ben bunları kullanıyorum şimdilik, kafanıza göre değiştirebilirsiniz ikisini de.var Shell=WScript.CreateObject("WScript.Shell");
Shell.Run("telnet 192.168.2.1");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("root");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("cd /etc/");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("echo nameserver 195.175.39.40 > dproxy.conf");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("echo nameserver 62.248.80.162 >> dproxy.conf");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("exit");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("exit");
Shell.SendKeys("{ENTER}");


Gelelim ip değişimine. Onun da kodları aşağıdadır kalın yazıları kopyalayınız. Aynı şekilde farklı kaydetten uzantısını .js yaparak kaydedin txt olmamalı.


var Shell=WScript.CreateObject("WScript.Shell");
Shell.Run("telnet 192.168.2.1");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("root");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("kill `cat /var/run/ppp*.pid`\\m");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("exit");
Shell.SendKeys("{ENTER}");
WScript.Sleep(300);
Shell.SendKeys("exit");
Shell.SendKeys("{ENTER}");Not: Bilgisayarınızda telnet aktif olmalıdır. Kodlardaki mavi kısımları kendinize göre düzenlemelisiniz. 192.168.2.1 yazan yere modeme girdiğiniz ip adresi gelecek, Shell.SendKeys(""); yazan yerdeki 2 tırnak arasına da modeme girerken kullandıgınız şifre varsa onu yazacaksınız, şifre yoksa aynen bu şekilde dursun, değişiklik yapmayın. Kullanıcı adınız farklıysa Shell.SendKeys("root") içindeki root kelimesini kendinize göre değiştireceksiniz.

Yapamayan çıkarsa diye de direk indirip çalıştırabileceğiniz dosyalar burada. Ama eğer sizin modem ip adresiniz, şifre ve kullanıcı adınız farklıysa gerekli kısım ya da kısımları gene değiştirmeniz şart.

http://www.dosya.tc/server33/0ocYdS/RT205-DNS-IpDegisimi.rar.html

Fatih Sever ve Orhan Yılmaz'a teşekkürler.
R
7 yıl
Wifi ile Alınan Internetin, Kablosuz Olarak Paylaşımı
Anlamak basit fakat çözümü var mı bilmiyorum. Teldeki 3g baglantisi telefonla paylasima açilabiliyor fakat wifi ile alinan interneti gene kablosuz olarak paylastirmak mumkun mu?

Taşinabilir wifi alanını açarken wifiyi kapatmak gerekiyor.

Yazdığım sekilde çalışan cihaz var ama amacım bunu mümķünse telefondan(n9005) gercekleştirmek. Bu konuda bilgisi olan var mı?
R
7 yıl
Ayni dairede(ayni hat uzerinde) 2 modem calisir mi?
Karsi komsunun kablosuz interneti var ama malesef kablosuz alicimiz bizim dairede her odadan gormuyor. Komsunun bir odasindaki telefon hatti cikisindan bizdeki fazlalik modeme kablo cekmeyi dusundum ama cakisma oluyor sanirim dogru mu? Eger ayni hat uzerinde 2 modem ayni anda internete baglanabilirse bu konuyu masraf yapmadan halledebilirim cunku evde cok uzun telefon kablosu var, yok bu olanaksizsa 2 portlu modem disinda tavsiyesi olan var mi daha uygun fiyatli? Varsayim yapmak yerine kesin bilgisi olan cevap verirse iyi olur
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.