E

Yarbay
27 Ekim 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
12 yıl
## Saint Seiya ## anime tanıtım
Dizinin odağında olaylardan altı yıl önce Japonya'dan yüz öksüz dünyanın farklı bölgelerine efsanevi savaşçılar, Yunan Tanrıça Athena'nın emrinin altında askerler olan "Azizler" olarak bilinen savaşçılar olmak için yollanır. Bu savaşçıların her biri, gökteki takımyıldızlarının koruması altındadır.

Azizlerin gücü, evrenin saf gücü "Cosmos"u ne kadar anlayışından gelir. "Cosmos"un düşüncesi, bir insan vücudunun içinde her atom parçacığının küçük bir güneş sistemine benzediğini savunur. İnsan vücudunun milyarlarca atomdan meydana geldiği düşünülürse her Aziz "Küçük bir Cosmos"a veya bir "Küçük bir evren"e sahiptir. Cosmos'unu anlayabilen, kavrayabilen Azizler güclerini ait oldukları takım yıldızının formunda kendi evreninden güç alır. Her Aziz'in kendi benzersiz Cosmos işareti var.

Azizler, Cosmos'un bilgisini sonraki düzeye geçmek alır. İnsanlar atomlardan oluştuğundan her insan, Cosmos'u kendi iç dünyasında anlayarak atomların gizemli gücünü kullanıp insan üstü güçleri elde etme yeteneğine sahiptir.

Hikayenin odak noktasında Seiya adlı öksüz var. Seiya, Yunanistan'daki mabete "Pegasus" azizi olmak için yollanır. Yedi yıllık ölümcül bir antranmandan sonra Seiya, Pegasus azizi olur ve Japonya'ya ablasını bulmak için geri döner. Çünkü onun kız kardeşi, Seya mabete gönderildiği gün kayboldu. Seiya'yı mabete gönderen Saori Kido'nun dedesidir. Seiya Yunanistan'dan dönünce yaşlı adam ölmüş, artık tüm znginliği ve işleri torunu Saori Kido adlı kız almış. Saori Kido, Seiya ile bir anlaşma yapar. Galaxian Savaşları adındaki kendi düzenledikleri turnuvaya girerek, yaşlı adamın dünyanın dört bir tarafına göndermiş olduğu ve her biri birer aziz olarak geri dönen diğer öksüzlere karşı "Pegasus" adlı mistik "Bronz" zırhı ile savaşıp "Altın Sagittarius zırh"ını kazanmak zorundadır. anlaşma sonucunda Saori Kido da bütün imkanlarını Seiya'nın kayıp ablasını bulmak için kullanacaktır.

Dizi esnasında Seiya, Galaxian Savaşları turnuvasındaki rakipleri ile arkadaş olur. Her biri birer Bronz Aziz olan arkadaşları Shun, Shiryu, İkki, ve Hyoga'dır. Mitosa göre Azizler bir araya gelip reinkarnasyona uğramış Tanrıça Athena'yı her tehlikeden korumakla görevlidirler. İşte bu noktadan itibaren Bronz Aziz'lerin katedeceği yol çok daha tehlikeli ve ölümcüldür.


quote:

ek not:

dizi 1987 yapımıdır ve 1989'a kadar yayınlandı. ancak dizinin yarım kalmasından dolayı 2002'de yepyeni bilgisayar teknolojili çizimler ile tekrar yayına girdi. son bölüm 2008 yılında ağustos ayında yayınlandı.

TV dizisi 114 bölüm (1987-89 arası)
5 adet film yapıldı (çeşitli yıllar)
OVA'lar ise 31 bölüm (2002-2008 arası)


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
E
12 yıl
anime indirip izlemeye vakti olmayanlar buraya
yahu resmen dellenicem. son 2-3 aydır çok güzel animeler indirdim ama hiçbirini izlemeye vaktim olmuyor. haftada olsa olsa en fazla 5-10 bölüm izleyebiliyorum. ben ki eskiden günde 20 bölüm izleyen adamımdır. benim durumumda olan başka kimler varmış görelim bakalım.
E
13 yıl
Full Metal Alchemist 2. TV serisinin çalışmaları başladı
benim gibi FMA severler için çok güzel bir haber oldu. inşallah kısa zamanda bitirirler. henüz daha senaryonun olmadığını düşünürsek en erken 2010'da izleyebiliriz
E
13 yıl
her hafta merakıma yeniliyorum
merakımdan çatlama safhasına bir türlü gelemedim. şu sıralar daha çok macross frontier, naruto shippuuden ve bleach'in hem mangasını hem de animesini takip ediyorum. haftada 1 bölüm çıkardıkları için meraklı melahatlar gibin bekliyoruz zaten. kendi kendime diyorum bikaç hafta beklicem ne mangasını ne de animesini takip edicem, biraz biriksin öyle daha adam akıllı izlerim bölümleri ama nafile. her hafta merakıma yenilip yeni çıkan bölümleri hemen izliyorum-okuyorum.
E
13 yıl
MOVED: amd soket939 ve Scythe Ninja PLUS
E
13 yıl
amd soket939 ve Scythe Ninja PLUS
selam dostlar, soket939 X2 4200+ işlemci ve DFI NF4 LanParty Ultra-D @ SLI-D anakartım var. şu anda işlemci soğutucum Zalman 7000B-Cu, gerçekten çok iyi bir soğutucu ama işlemci çok ısındığından o/c yapamıyorum. işlemci çok yüksek hızlara çıkıyor denedim ancak işlemci 60-70 derecelere geldiği anda reset atıyor (soğutucu düzgün takılı kontrol ettim).

1- şimdi diyorum ki Scythe Ninja PLUS soğutucu alsam sıcaklıkları bayağı düşürebilir miyim?

2- bu soğutucu işlemci soketine tırnaklarla sadece 2 yerden tutunuyor. soğutucuya nerden baksanız 1 kilo vardır. diyeceğim şu ki bu soğutucu kule gibi olduğu için ve ağırlığından dolayı işlemci üzerine tam baskı yapamayacak dik kasada, soğutucu yan yatmaya çalıştığı için. özellikle S939 kullanıcıları bu soğutucu ile deneyimlerini yazarsa memnun olurum (sıcaklıklar falan ne kadar düştü falan)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
E
13 yıl
## PCLABS HD3850 ve HD3870 incelemesi ##
arkadaşlar bakın yerli bir sitemizden HD3850 ve HD3870 (bundan saphire ve powercolor) incelemesi

http://www.pclabs.gen.tr/2007/11/15/ati-radeon-hd-3850-ve-hd-3870-testte/
E
13 yıl
kolaysa 350 liraya bilgisayar toplayın bakalım şaşkınsmiley.gif
arkadaşlar, değerli forumdaşlarım,

bir kişiye 350 liraya bilgisayar toplamam lazım. böyle birşey yapmak mümkün müdür? faresinden ekranına kadar herşeyi olacak. oyunu falan filanı sallayın, internete girsin yeter
E
14 yıl
anime arşiviniz ne kadar büyük?
- evet arkadaşlar anime arşiviniz ne kadar büyük?
- ilk animeyi arşivinize nasıl ve nerden eklediniz?

benim cevaplar:

- 219GB (şu an)
- 2001 yılında divx arşivine başlamıştım. film falan indirirken küçüklüğümde izlediğim "Akira" animesi ile karşılaşınca yoğunluğumu anime üzerine kaydırdım. o tarihten önce yabancı kanallardan imkan el verdiği kadar animeleri takip ediyordum
E
14 yıl
anime hakkında başınıza gelen komik olaylar
evet arkadaşlar, burda başımıza gelen komik olayları paylaşacağız ama içinde mutlaka anime konusu geçmeli

ilk ben anlatayım. bir gün işte migrosta geziyorum laylaylom şeklinde. gezerken baktım büyükçene LCD tv'nin birinde anime oynuyor. animeciyiz ya sallamadım, 1 saniye bile bakmamışımdır ama anime olduğunu anladım yani. kafamı çevirir çevirmez o an aklımda şimşekler çaktı yuh oha one be diye. başımı yine ekrana çevirince yattım yerlere gülmekten. tv'de anime diye gösterilen şey (evet şey diyorum) meğer hentai'ymiş. her türlü falsolar, kolum gibi şeyler, şapır şupurluk şeftaliler ne ararsan vardı yani. migros hıncahınç dolu ama görseniz ortamı kimse farkında bile değil, bi ben izliyorum çaktırmadan. ben gittikten sonra noldu bilmiyorum tabi, hanzolar tv alacaz bahanesiyle başına üşüşmüşlerdir
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.