A

Binbaşı
18 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
LG V10 GARANTİ ve İade sorunu
İyi günler arkadaşlar,
Gene LG gene garanti problemi,
Hikayemiz bu kez gerçekten uzun ama özetleyeceğim.
2016 yılında tarafımızca satın alınan ( tarafımızca diyorum çok yakın dostumuz kendisi ve süreci birebir beraber takip ettik) LG V10 android telefonda ekranda bulutlanma nedeniyle ilgili cıhaz yaklaşık 2016 yılının 5. ayında servise gönderildi. yaklaşık 20 gün süren süreç sonunda teledonda bir hata olmadığı bilgisi ile tarafımıza geri gönderilne cıhazı ilgili konunun resilmer iile geri gönderdiğimizde değişim için onay verildi. Tabiki buraya kadar herşey doğal. Değişim kararı LG nin sisteminde de görüntülenirken servis sorgulamasında depodan çıkış bekleniyor bilgilendirilmesi yaklaşık 2 ay boyunca tarafımızca tekip edildi.
Ardından kasım ayı cıvarında firmaya ulaşıldığında ellerinde aynı cıhazdan olmadığı ancak %20 kesintiyle para iadesi yapacakları bilgisi tarafımıza iletildi. tabi malın özürlü olmasından kaynaklı bizler kesintiyi kabul etmedik ki hiç bir tüketici yasasında yazmaz bu zaten. Bu durumda para iadesi işlemini LG durdurdu. Malum zorda kalan tüketici mantığıyla biz ilgili kesintiyi de kabul ettik ama bu kez de tarafınıza dönüş yapılcak diye 3 yada 4 aramamız sonlandırılıp tarafımıza hiçbir dönüş yapılmadı.
ZAten sistemlerinde para iadesi onaylanmış görünürken halen iade de yapılmayınca tarafımızdan il tüketici hakem heyeti başvurusu yapıldı.(İlgili başvurunu detayları aşağıdadır. Ayrıca kararda LG ilgili sıfır marka cıhazı tüketiciye verdiğini beyan etmiş ancak o üründe hiçbir zaman elimize ulaşmadı.)
Filmimiz bitmedi henüz. Şu an tüketici hakem heyeti kararına rağmen LG ilgili ödemeyi yapmamakta ısrarcı. Karara rağmen tarafımızca 3 kez LG ye ulaşılmıuş olup ilgili firmaya icra yoluna gideceğimizi belirtmemize rağmen ödeme gerçekleşmedi.
Artık bu hafta itibarı ile konuyla avukat takibe başladı ve icraya gitti mesele.
LG seni çok seviyoruz. < Resime gitmek için tıklayın >
A
4 yıl
LG 49 UH850V Clouding sorunu ve MÜŞTERİ HİZMETLERİ KALİTESİZLİĞİ
Öncelikle LG nizip ve ŞAnlıurfa teknik servislerine özellikle anlayış ve emekleri için teşeşkkür ediyorum. Saolsunlar ürünün arkasında LG den daha fazla durdular. Zaten bu ürünü aldıysam da onları hatrına emeğine aldığımı onlara güvenerek aldığımı belirtmek istiyorum. Haklarını ödeyemem. Firmadan daha fazla müşteri memnuniyeti konusunda hassaslar.
Şimdi olayımıza başlayalım. BUndan yaklaşık 1,5 yıl önce LG den aldığım 2. televizyonum olur kendileri 49 UH8507 model LEd tvim arıza yaptı. Elbette olabilir saolsun servis arızayı çözdü. Olmadı değişim yapıldı ki bu süreç LG sayesinde zaten 10. aydan- ocak 15 e kadar sürdü.
Neyse Maceramız 15 ocak itibarı ile başlıyor. Değişim sonucu elime ulaşan TV beyaz renk kasası olmasına rağmen (Ki mobilyam ile uymuyor ama) servisteki abimizi gerçekten ilgili güler yüzlü tavrına cevap olarak sorun etmeden teslim aldım.
Aldığım TV de alta ekleyeceğim görüntüler sadece boş ekrande değil karanlık film sahnelerinde de oluyor ilk günden beri mevcut ve bu gün artık son noktaya ulaştık.
LG servisleri olayın arıza olduğu düşüncesini tarafımla paylaşmalarına rağmen ilgili firmanın teknik yetkilisi sorunun arıza olarak kabul edilmediği konusunda ısrar etmekte ve ben kendisine ilgili tv de arıza yoksa kendilerine uygun fiyata verebileceğimi söylediğimde suratıma telefonu kapatmaktalar. ( sevgili Hakan beydir kendileri saygılarımı sunuyorum)
Ardından Hakan beyi şikayet etmek istediğimde sevgili bir hanımefendi ben kesinlikle fevri bir davranış sergilememe rağmen ki kimse kusura bakmasın 6 aydır televizyon ile uğraşıyorum bağırmak en doğal tepkim olur, baktım bana sesini yükseltmekte.
Arkadaşlar bu LG nin ilk vukuatıda değil. Şu an samimi arkadaşımda iadesi onaylanmış LG v10 telefondan dolayı mahkemelik olmak üzere. (İade kararını kendiler verdikler ihalde ücreti yaklaşık 6 aydır yatırmadıkları için mahkemelik oldu LG bugün itibarıyle.Ayrıca konuyla ilgili paylaşımı da yapacağım.)
bana bu günler iyaşatan müşteri hizmetleri ve özellikle sözde kurumsal LG ailesine teşekkürlerimi borç biliyor. Hizmet anlayışlarının kalitesinden dolayı tebrik ediyor, ayrıca müşteri memnuniyet anlayışlarını yerlerdeki seviyelerini kısa sürede düzeltmelerini dualarımda eksik etmiyorum.
Hakkımı helal de etmiyorum yasal sonuçları da buradan paylaşacağım.
Sizlerede önerim Eğer LED tv alacaksanız online mağazalardan alıp gece karanlıkta performansını test ederek gerekirse 15 günlük online satış sözleşmesindeki iade hakkınızı kullanmanızdır.
Demek ki LG marka değerine bu kadar önem veriyor.
Şayet TV yi kırar da youtuba videomu eklersem sizlerle paylaşacağım.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Volvo V40 1,5 T3 Geartronik TEST sürüşü
Öncelikle iyi günler arkadaşlar,
PAzartesi günü şahsım adına çok merakla beklediğim Volvonun yeni T3 motoru ve geartronik şanzımanına sahip V40 ını test etme imkanı buldum. Öncelikle ilgilerininden dolayı Gaziantep VOLVO PARLAR Otomotive teşekkür ederim.
Aracın çok fazla görsel ve teknik özelliklerine girmek istemiyorum zaten genel anlamda yeni bir araç değil yeni olan kısmı motor ve şanzumanı.
Genede bahsetmek gerekirse aracın işçilik ve malzeme kalitesinde ses izolasyonunda rahatlıkla artık C segmenti Premiyum seviyesini yakaladığını söyleyebilirim. DOnanım olarak kullandığım araç R-design, R design Pac donanımında bir araçtı. Görsel olarak başarılı c segmenti içersinde abartı değil ama sportif görünümlü diyebileceğimiz bir araç. Aracın omuz çizgilerini yüksek olması biraz iç kısmı kasvetli (benim değimimle boğucu ) hissettiriyor. Özellikle kısa boylu yolcular arkada cam tavanda mevcut değilse sıkılabilirler ancak bu aynı zamanda insana güven verende bir duygu.
Başlangışta ilk olarak dikkatimi çeken el freni oldu. Kullanım olarak güzel bir yerde olsa bile görsel olarak biraz daha ergonomik olabilirdi. Araç R-design ise göze çarpmıyor zaten (Siyah döşemenin etkisi ile) ama diğer donanım paketlerinde el freni siyah deri ile kaplı vites topuzu ve direksiyon gibi ama döşemeler bej yada açık renk olunca gözü tırmaladığını söyleyebilirim.

Ama emin olun araçta tasarım manasında bu küçük bir kaç eleştirinin dışında kalan heryer herşey yerli yerinde.Müzik sistemi kumandaları başlangıç için karmaşık gibi dursa da alışmanız zaman almıyor. (15 dk lık test sürüşünde ben bile biraz kavradım desem yeridir.)
HB araçların en büyük sorunu olan arka koltuklarda lastik ve süspansiyon gürültüsü konusunda da başarız olduğunu söyleyemem. (Sınıfındaki Mercedes A serisine göre örneğin çok iyi A3 BMW 1 ile yakın seviyelerde)

Şimdi gelelim sürüş dinamiklerine;
Başlangıçta verilere baktığınızda 1,5 lt lik 4 silindirli turbo motorun 1500 kg ın üstündeki bir araçta ne yapamayacağını biliyorsunuz. Ama sizi yanılttığını rahatlılla söyleyebilirim. Test esnasında aracı zorlama fırsatım oldu. Araç hissettirmese de iri cüssesini gerçekten güzel tepkilerle korkutmadan öne atmaktan çekinmiyor. Elbette bundan şanzımanın tepkilerinin hızlı olması da önemli.
Örneğin 90 km hızla giderken aracınız 6. viteste dip gaz yaptığınızda bir anda 4 ve 2. vitese alıyor. Gene aynı gün test şansı bulduğum Seat leon Fr 150 hp DSG den hiç geri kaldığını söyleyemem. Belki sayısal değerler olarak DSG daha iyi verilere sahip olabilir ama kullanım açısından fark kalmamış durumda diyebilirim.
Volvo otomatik vites konusunda gerçekten iyi yol kat etmiş bundan emin olun.
Ayrıca yaklaşık 130 km hızlarda bile arkada dahil rahatsız edici bir gürültü mevcut değil. Hep V40 platformunun arka süspansiyonunun gürültülü olduğu söylenir ancak rahatsız edici kulak tırmalayıcı bir gürültünün olmadığını açık net söyleyebilirim. Belki süspansiyon gürültülü ama izolasyon gayet başarılı.

Bu bağlamda genel olarak bakarsak Volvo performans olarak çoğu kullanıcıyı memnun edecektir. Donanımı zaten çok zengin olan bir araç ve kalite algısı gayet başarılı. Şahsım adına v40 1,5 t3 r design, r- design pac, Cam tavan opsiyonlu aracın fiyatını sorduğumda tabiki 120 bin lira gibi bir fiyat karşımıza çıkıyor. Elbette bu araç C segmenti premiyum araçların dolusu bir araç oluyor. Tabiki fiyat az değil ama özellikle uzun yıllar size yoldaşlık etmesini istediğiniz biraz hisli hafif heyecanlı bol donanımlı bi araç arıyorsanız bu paraya değer.
Sonuçta rakipleri olan Mercedes A audi A3 BMW 1 gibi araçların yanında donanımı ile size çok fazla artı sunan bir araç olucaktır.
Arkadaşlar incelememde çok yeni bir araç olmadığı için ve uzun km yapma fırsatım da bulunmadığından sadece araçtaki yeniliklere yer vermeye sıkmamaya çalıştım.
İlginize elbette olacaktır eleştirilerinize şimdiden teşekkür ederim.

teknik özellikler ve donanımlar için ilgili firmanın linki aşağıda arkadaşlar.

http://www.volvocars.com/tr/modeller/new-models/v40
A
6 yıl
Jetta 1,6 TDI DSG beyaz Gelin Sürüş deneyimi
İyi günler,
Öncelikle sözlerime başlarken şunu belirtmek isterim ki herhangi bir marka fanatikliği vs söz konusu değildir yazımda. Özellikle çok merak edilen çok tartışılan bir olay olan dizel otomatik olmasından dolayı araç hakkındaki sürüş deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Aracı 31 aralık 2014 tarihinde Ankara havalimanı otoparkından teslim aldım. Kullandığım araç 2014 model 1,6 TDI comfortline beyaz Jetta'ydı. Araç yaklaşık 1700 km de olan bir araçtı.
Zaten aracın özellikle sınıfındaki diğer araçlara göre boyutu iç hacmi konundanki avantajlarından bahsetmeye gerek yok bu konuda rakipsiz.
Aracın 83 bin liralık bir liste fiyatı var. Bu konuda da rakibi sayılan araçlara göre tabiki biraz tuzlu. hatta artık A3 sedanla arada neredeyse 15 bin ira fark kalmış durumda. Yani aracı ne AUDI ile nede diğer Focus Astra gibi rakipleri ile karşılaştırmak çok zor. zaten ben pek karşılaştırma yapmayacağım daha çok sürüş deneyimi paylaşacağım.
Aracımı ilk teslim aldım oto parktan çıkınca yol bilgisayarını sıfırladım. Yakıt tüketimi verilerini sizinle paylaşacağım.
Aracın sürüşüne gelince elnette c segmentinin rahatlığı mevcut. oturma pozisyonu güzel göstergeler açık ve net. Hep eleştirilen DGS şanzıman ise benim görüşüm gayet başarılı. Vites geçişlerine zorlasanızda abartı rahatsız edici bir sarsıntı silkeleme mevcut değil. o konuda kafasında bir soru işareti olan varsa açıkça söyliyyim premium araçlar kadar sarsıntı konusunda başarlı denebilir. Yani o konuda aklınızda bişey kalmasın. İçiniz rahat olsun.
Ancak ş dışı 5,5 litrelerde gayet başarılı denebilecek seviyedeyken ş içi tüketim zaman zaman 8,8 litreleri gördü. Şehir içi pek de ekonomik olduğu söylenemez açıkçası. Ancak çok zor şartlarda kar buz gibi kötü bir zemin ve iklimde kullandığımızıda göz önüne alırsak aslında nasıl ekonomik bir araç diyemezsek aşırı bir tüketimi olmadığını da kabul etmeliyiz. Ayrıca şunu blirtmeliyim ki kötü zeminde otomatik olmasına rağmen biraz dikkatli kullanınca araç neredeyse hiç patinaja girmedi diyebilirim. Bir manuel aracın girebileceği heryere girip çıkmaya çekinmedim açıkçası. Ancak dediğim gibi biraz ince gaz dokunuşları ile gayet başarılı. Otomatik şanzıman sizi kötü zeminde düşündürmesin. Açıkçası aracı ilk alırken ben de tereddüt etmiştim o konuda ama gereksiz bir düşünceye kapılmışım.
Araç sınıfına göre gayet başarılı ancak donanımsal olarak eksikler bana göre mevcut. Özellikle orta donanım seviyesinde otomatik vitesli bir araçta cruise control olmaması benim görüşüm büyük bir eksiklik. Ayrıca müzik sistemi gayet başarılı ancak USb desteği ve bluetotth desteği olmaması da multimedya deneyimi konusunda eksik noktası. Ben zaten Wolksvagende bu çok da maliyetli olmayan donanımları artık bırakın standardı orta donanım seviyesinde bile opsiyonel sunmalarının sebebini anlayabilmiş değilim. Özelliklede Dizel otomatk versiyonu alan insanların rahatlık düşünerek bu araca 83 bin lira verdiğini düşünecek olursak özellikle CC büyük eksikliktir.
İş te bu yüzden zaten bu opsiyonları eklediğinizde muhtemelen fiyat baya bi yükselecektir ve Audi seviyesine yaklaşacaktır. Bu durumda AUDI A3 sedan da iyi bir seçenek olarak gözümüzün önüne gelmeye başlayacaktır.
Bunun yanı sıra far modu AUTO da iken yani sensörde iken sis farlarını açmaya kalktığınızda farlar sönüp ardından kısalar açılıp sisler açılıyor. İlginç bir olay aslında güvenliğe önem veren bir üreticide böyle bir olayla karşılaşmak beni şarşırttı.
bunun yanı sıra park sensörüne de değinmek isterim; park sensörünün medya ekranındaki görselliği güzel olmuş gayet başarılı. Ancak bir kaç kez beni yanılttığını belirtmeliyim. Özellikle ototparkın birisindeki yaklaşık 40 cm yükseklkikteki duvarı mesafe azalınca görmemeye başladı sanki yokmuş gibi uyarıyı kesti. o yüzden her zaman dediğimiz gibi en güzeli görünüzle görmek ekrana güvenmemek. Park sensörlerine hiç bir markada yüzde yüz güvenmenin doğru olmadığını bir kez daha görmüş olduk.
Sürüş rahatlığı ise aracın gayet güven verici ses konusunda yüksek hızlarda bile gayet sessiz ki ben bir ara ankarada çevre yolunda aracı baya üst limitlerde zorladım. Hızlanma konusunda ise açıkçası dizelin torkunun tadını hissettiriyor size. Yaklaşık 180 km hıza kadar gayet başarılı hızlanıyor. Yol tutuşu konusunda zemini dolayısı ile fazla zorlayamadım ama kötü koşullarda kış lastiği olmadan gösterdiği başarılı sürüş dinamikleri açıkçası kendini ıspatlıyor.
Genel olarak otomatik şanzıman konusunda gayet başarılı, sürüş dinamikleri konusunda gayet başarılı. Tüketim konusunda ise orta seviyelerde olduğunu ifade edebilirim.
Son olarak da dikkatimi çeken bir olay belki kullandığım araca has bir durum ama zanetmiyorum çünkü araç henüz 1700 km de idi, ön kapılardan özelikle kasislerde gıcırtı tarzı sesler mevcuttu. Bu da muhtemelen Meksika üretimi olmasının yan etkisi olsa gerek. belkide serviste çözümü olan bir sorundur. zaman zaman bu tarz sesler kapı menyteşelerinin yağlanmaması kaynaklı bile olabiliyor. Açıkçası üzerinde durduğumu söyleyemem.
Açıkçası fiyatı göz önüne alırsak düşündürücü ama DSG şanzımanın başarısız olduğunu söylemek ise büyük haksızlık olur. Otomatik dizel olması babında sınıfındaki en başarılı araçlardan birisi olduğu açık. Elbette kadı kızında bile kusur olabilir. Sonuçta araç alırken sizin beklentleriniz hepsinden önemli.
İyi sürüşler diliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
7 yıl
Cevap: Zoom lens önerisi Canon eos 600d için
Konu hakkında ta birlerde eksikliğimiz mevcut. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. 55-250 ıs hangi marka acaba. Zaten çok sıkda kullanılacak bir lens olduğunu düşünmüyorum işin aslı o yüzden daha ekonomiklere bakıyorum.

Bu arada elimdeki lensleride göz önüne alırsa
A
7 yıl
Zoom lens önerisi Canon eos 600d için
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce aldığım canon eos 600d makinam için zoom lens önerisi istiyorum. Elimde şu anda kit lens (18-55) yanında yeni spariş ettiğim tamron 17-50 2,8 ve canon 50 1,8 lensim var.
Zaten yeterince yatırım yaptım. maksimun 500 lira cıvarında tamron yada sigma yada canon olmuş çok önemli değil zoom lens var mı önereceğiniz? Özellikle kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not:18-200 vs gibi tak gez tercihim değildir.
A
8 yıl
IOS 7 Iphone 5 şarjlı kılıf çalışmaması
İyi günler arkadaşlar telefonumu alırken beraberinde aldığım şarjlı kılıf ( back up power) ios 7 olduğumdan beri çalışmıyor. Şöyleki kılıfı takıyorum. kılıfı çalıştırmaya kalktığımda ekranda uyarı geliyor şarj oluyor gibi bir görüntü oluyor pil işeretinin yanında ama şarj olmuyor.
Fikri olan var mı arkadaşlar?
A
8 yıl
KABLOSUZ hdmi Görüntü aktarım önerisi
Arkadaşlar evimde duvara monte LG 47 LM 620 S smart led tv var. Televizyonuma HDMI gerekirse tabiki 3d görüntü aktarımın kablosuz yapmak için bir öneri istiyorum. Elbette bilgisayarımda intel WIDI teknolojisi evcut. Bu bağlamda iki seçeneğim var. Birincisi 5 ghz üzerinde görüntü aktarımı yapan DARK kablosuz görüntü aktarım kiti
http://www.dark.com.tr/elektronik/media-center-aksesuar-kumanda/dark-kablosuz-hdmi-5ghz-1080p-goruntu-aktarim-seti.html

İkincisi ise hepsi burada da da satılan netgear Push 2 TV
http://www.hepsiburada.com/liste/netgear-push2tv-ptv1000/productDetails.aspx?productId=bd1000117&categoryId=111004#Gorseller

Tabi bu iki ürün haricinde önerebileceğiniz ürün varsa onlarıda değerlendirebilirim.

Linklerini verdiğim ürünleri özellikle kullanan varsa gecikme süreleri nasıldır? Avantajları dez avantajları nelerdir? Yardımcı olursanız sevnirim. Benim için en önemli olay gecikme süresi elbette.
Şimdiden ilginize teşekkürler
A
8 yıl
LG 47 LM 620 S GÖRÜNTÜ GİTTİ YARDIM
Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır kullandığım LG 47LM 620S televizyonunda görüntü gitti ses var ancak. Şimdi sesde gitti. HDMI kablolarını değiştirdim bağlantı soketlerini denedim bi kaç saat televizyon fişten çekik durdu hatta gene bir düzelme olmadı. Televizyonumu açmayı denediğimde kırmızı led ışık ikikez yanıp sönüyor. ardında menü dahil hiçbir görüntü gelmiyor ekransiyah kalıyor sürekli.
Konu hakkında bilgisi yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. Gördüğüm kadarıyla böyle bir sorun yaşayan olmamış pek. Kolay bir işlemse yardımcı olursanız sevinirim.
A
9 yıl
3G MODEM ÖNERİSİ
Arkadaşlar tecrübesi olan varsa özellikle Urfa yöresinde 3G modemler hakkında öneri istiyorum. Burda TTnet ölmüş. Malesef bağlantı sağlayamıyorlar. Fiyatları paketleri araştırdım. Ancak gerek modem kalitesi gerekse hızlar konusunda kararsızım. sonuçta evimiz Şanlıurfa merkezde ve dairemiz üst katlarda sinyal konusunda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz.
Öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.