R

Yüzbaşı
24 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
geçen yıl
Regal 11AK37S-1 arızası yardım
Arkadaşlar elimde Regal 11ak37s-1 şase TV var, ekran yanlardan geniş TV tamiri üzerine pek bilgim yok daha önce böyle bir arıza başına gelen varsa yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
R
4 yıl
Aduino yardım lütfen..
Arkadaşlar lcd ekran saat takvim uygulamasını yapmaya çalışıyorum fakat programı yüklerken hata veriyor, ds1307 nin library dosyasını falan yükledim.
NOT: programı ardublock ile yazıyorum..

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
KOSGEB'in Desteği İle Elektronik Tamir Servisi Açmak..
merhaba arkadaşlar..

kosgebin kredi/hibe desteği ile bulunduğum şehirde elektronik tamir servisi açmak istiyorum.özellikle laptop anakart, endüstri kartı ve araç elektroniği gibi.
deneyimimi sorarsanız, laptop anakart ve endüstri kartlarıyla biraz uğraştım fakat profesyonel olarak sayılmaz sadece bi ölçü aleti havya gibi amatör bi sistemle.ama kendime güvenim sonsuz.araç elektroniğiyle hiç uğraşmadım.eğer desteği alırsam "BGA Makinesi, Artos 7F1 Arıza tespit cihazı, Efl Vi Tester-Scobe Kart Tamiri ve Empedans Test Cihazı" vb. gibi cihazları alıp kullanmak istiyorum.
gerekirse pic ve plc kurslarına varsa araç elektroniği gibi kurslarada katılıp kendimi geliştirmeyi istiyorum.

şimdi siz değerli kardeşlerimden istediğim şey şu, acaba doğru bir yoldamıyım, yoksa hatalarım varmı yada neler yapmam gerekir, bu konuda yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden ilgilenip ve zaman ayıran bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim..
R
7 yıl
94 ledli türk bayrağı..
http://320volt.com/pic16f877-94-ledli-ay-yildiz-yeni-devre/

arkadaşlar yukarda linkte bulunan devreyi yaptım ,çok güzel çalışıyor.fakat yaptığım devrenin led efekti, sitede verilen videodaki devreyle aynı değil.elinde video daki devreye ait hex kodu olan varmı.

şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkürler..
R
8 yıl
11AK36-A2 vestel yatay çizgi arızası.
arkadaşlar vestel 11ak36-a2 şase tv ses var görüntü yok ortada yatay bir çizgi çıkıyor arıza nereden kaynaklanıyor olabilir şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkürler..
R
8 yıl
İSİS SARI NOKTA NEDİR?
arkadaşlar işyerinde arkadaşla logo alıştırması yapmak için bi devre çizdik devre isiste sorunsuz çalışıyor fakat çıkış durumunu belirten kırmızı veya mavi nokta çıkan yerlerin bazıları sarı renkte çıkıyor, acaba sebebi nedir,devrede bi sorun olabilirmi.

NOT:çizdiğimiz devreyi vaktimiz olmadığı için logoda deneyemedik.

şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.resmi aşağıda veriyorum..
< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
vestel 11 ak 32 tv arıızası
arkadaşlar elimde vestel 11 ak 32 şase tv var.ekranda dikey beyaz çizgi var. horizantal katındaki kondansatörlerin hepsini değiştirdim, herhangi bir soğuk lehim yok ama arıza hala devam ediyor sizce başka neresinden kaynaklanabilir.
yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler..
R
8 yıl
dijital 0-30V ayarlı güç kaynağı devresi
merhaba arkadaşlarım.
aşağıdaki devreyi yapmayı düşünüyorum.fakat kafama takılan birşey oldu.sizce devredeki transformatörleri kaç watt lık kullanmalıyım.
yardımlarınız için teşekkürler..

http://imageshack.us/photo/my-images/32/asdzyu.png/

[IMG=http://img32.imageshack.us/img32/1875/asdzyu.png]" target="_blank">< Resime gitmek için tıklayın >

Uploaded with ImageShack.us
R
8 yıl
havada kayan yazı yardım..
arkadaşlar kendimiz yapalım sitesindeki havada kayan yazı projesini indirdim."c" dosyasın kendi adıma göre düzenledim fakat hex'e çeviremiyorum.lütfen yardımcı olabilir misiniz?
bazı forum sitelerinde programda hata olduğu söyleniyor.dosyaları upload ettim
şimdiden yardımlarınız için teşekkürle..

http://www.dosya.tc/server27/f21XtU/havadayaz_.rar.html
R
8 yıl
melodili kapı zili
arkadaşlar bu devreyi yaptım.pice program sorunsuz yüklendi.devrede herhangi bir sorun yok.yolların hepsini tek tek kontrol ettim.fakat devreyi çalıştırdığımda displayin sadece ışığı yanıyor, ekrAnda hiç bir yazı çıkmıyor.speakeri 4ohmluk laptop hoparlörlerinden taktım.acaba displayin bağlantılarında yanlışlık yapmış olabilirmiyim.
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

NOT:displayin arkasında yazan kodu;ACM1602K-FL-YBH

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.