M

Yarbay
11 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
290 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
6 gün
Sensörlü Sıvı Sabunluk Pil Yatağı Bas Sorunu Çözümü
Kiwi marka otomatik sensörlü bir sıvı sabunluk aldım. BİM'den tabii ki. Bir süre sonra pas sorunu yaşadım. Yukarı koydum olmadı, aşağı koydum olmadı, etrafını sardım olmadı... Ne yaptımsa bir türlü pil kısmının paslanıp arızalanmasının önüne geçemedim. Dün gece gemileri yaktım ve aşağıdaki videoyu çekerek bu pas sorununa son noktayı koydum. Sizde böyle bir sabunluk aldıysanız bu şekilde sorununuzu çözün diye bu konuyu açıyorum.
Umarım işinize yarar.
Videoyu izlemek için tıklayınız

ayrıca içini söktüğüm tamir videosu
Videoyu izlemek için tıklayınız
M
geçen hafta
Bulaşık Makinesi Deterjan Gözü Açılmıyor (Çözüldü)
Benimde başıma gelen bir sorundu. Eski kullandığım makinenin deterjan gözü açılmamaya başladı. Biz de sepetin içine koymaya başladık. Sonra bir gün deterjan gözünü açtım ve içerisinde yemek artıklarıyla kireç lekeleri gördüm.
Bu gün yıllar sonra aklıma geldi ve bir video çekeyim hem insanlara yardımım olsun dedim. Eğer bulaşık makinenizin deterjan gözünde bir arıza yoksa bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
geçen ay
Çamaşır Makineleri Sorunlarının Çözümleriyle İlgili Her Şey
İnanın çok daha fazlası var ama utandığım için buraya hepsini atmadım. Daha ne yapabilirim bilmiyorum... Çamaşır makinenizle ilgili ne sorun varsa hepsi aşağıdaki videolarda anlatıldı. Umarım birilerinin işine yarar.Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Tuvalet Sifon Su Kaçırıyor Sorunun Çözümü
Alafranga tuvaletlerde sık rastlanan sifonun su kaçırması ya da su haznesinin su kaçırması sorununun çözümü için kollarımı sıvadım. Aklımda olan bir projeydi. Bu güne nasipmiş.
Benimde sifon su kaçırınca ve tuvalet sifonunda takılma olunca hem tamir edeyim hem de video çekeyim, bu konuda sıkıntı yaşayanlar belki bu sayede sorunlarını çözer dedim.
Videoyu kısa tutmaya çalıştım.
Bir kaç evde rastlamıştım. Klozet fazla su alıyor diye içerisine pet şişe koymuşlar bu sayede su tankı daha az su alıyormuş. Aslında buna gerek olmadığını ve tuvalet sifonu içine pet şişe koymadan ayarının nasıl yapılacağını da anlattım.
Umarım işinize yarar.
Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Fps nedir? Monitör Hz ile Fps ilişkisi nasıldır? (Video Anlatım)
Bu konu hakkında bir video çekmeye karar verdim. Bazıları 60 hz monitörlerinde 400-500 fps aldıklarında muthiş bir şey olduğunu zannediyor. Bu duruma açıklık getirmek hem bilmeyenlere ya da bu konuları araştıranlara kaynak olsun diye video linkini aşağıya koyuyorum.

Ayrıca videoda notebook soğutucularına ve laptop sıcaklık konularına da deyindim.

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Modül led ve şarjlı ışıldak kutusu kullanarak mobil led ışık yaptım
Daha önceden aldığım 4 sıra modül led vardı. Evde öyle duruyordu. İşin gerçeği pek kullanmadığım için atıl sayılırdı.
Malzeme bu

< Resime gitmek için tıklayın >
Sonra bir arkadaşım bozuk şarjlı ışıldağını bana yolladı. Baktım tamiri ışıldaktan pahalıya gelecek (bataryalar ölü, ledler gidik, anakart patlamış) dedim çöp bu. O da çöp at dedi. Tam çöpe atacakken muthiş bir fikir aklıma geldi.
Bu arada şarjlı ışıldak bu
< Resime gitmek için tıklayın >
ikisini birleştirerek taşınabilir güzel bir uşık kaynağım olur ve video çekimlerimi bu ışık kaynağı ile yapabilirim diyerek. Elime
Kıl testeremi, takı pensemi, elektrikçi bandımı, bistüri sapı ve neşterini alarak işe giriştim.
tamamen spontane gelişti ve sonuç oldukça hoşuma gitti. Tüm süreci videoya çektim ve yayınladım. Sizce nasıl olmuş?

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
BİM 9,90 TL'ye Satılan Kulak İçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Bim marketlerinde gördüğüm ürünler. Daha önce a101'den almıştım piranha marka ve çöp çıkmıştı. BİM'e gittim baya reyon kulaklık dolu. Her çeşidinden alarak tek tek orada denedim ve hepsi güzel çalışıyordu.
Bir kaç teknoloji mağazası gezdim orada aynı kulaklıklar başka marka olarak 20-30 tl aralığında.
Aldıklarıma video çektim ve bu gün 2 tanesini daha yükleyip buraya eklerim. Kulaklıklardan çok fazla şey beklemeyin ancak 9,90'dan daha fazla şey bekleyin

Almak isteyenlere duyurulur. Kesinlikle denemeden almayın, bazılarının jack girişleri arızalı olabiliyor. Videoları mümkün olduğunca kısa tuttum.Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Su Arıtma Cihazları Hakkında Her Şey
Uzun zamandır böyle bir video çekmek istiyordum. Video işin gerçeği beni korkutuyordu. Oldukça geniş bir konu ve insanları yönlendirmeyi hiç sevmem.
Sonuçta su arıtma cihazı satıcısı gibi gözükmek istemem. 2 gün videoyu çekmem sürdü. Hazırlıklar yaptım. Kavramları araştırdım ve eksik bilgileri tamamladım.
Ph, ters ozmoz, karbon filtre, membran vesaire konularını yani filtre işlevlerini anlatmaya çalıştım. Güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Aslında kanalımda bu şekilde derleyip topladığım oldukça fazla video var fakat sanki evrenin boşluğunda kayboluyor. Mükemmel bir video diyemem tabii ki, eksikler illaki vardır fakat kaynak olması açısından iyi bir kaynak diyebilirim.
Konuyla alakasız olacak ama bir anımı anlatmak istiyorum.
Star wars last jedi filmi çekim aşamasındayken senaryosunu anlattığım bir video çektim. Tek tek şöyle olacak. snoke aslında sidious'un yansıması/avatarı vesaire diyerek anlattım.
Adımız jhon olmadığı için ve amerikalı da olmadığımdan 500 kişi izledi.
Neyse film gösterime girdi ve aynen benim anlattığım senaryo ortaya çıktı. Duyulmadı bile... Geçen ay birisi videoun altına yorum yazmış "avatar değil, klonu "
dedim kardeş videonun çekildiği tarihe bak. Sonra pardon diyerek özür diledi.

Konya'ya dönersem pardon konuya. Su arıtma cihazları kurulumu ile de ilgili 2 videom var. Sanırım kim evinde kuruyorsa o videodan kuruyordur. Altında sürekli sorular soruluyordu, yok membran ne işe yarar? suyun ph değeri kaç olmalı? ne kadar soru varsa bu videoda hepsine cevap verdim
Kendime göre damacana su mu yoksa su arıtma cihazı mı sorusuna da cevap verdim.

Bütün konuları toplayarak yüzüklerin efendisi dediğim videonun linkini koyuyorum. Umarım bu video tutar ve boşlukta diğerleri gibi kaybolup gitmez çünkü güzel bilgiler ve emek var, aranan şeyler var. Video linkini aşağıya bıraktım.
Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Bulaşık Makinelerinde Tuz Neden Kullanıyoruz? (Son noktayı koydum)
Bir platformda video paylaştım. Konu makineye tuz nasıl konur. 500 bin kişi izledi ve 200 kadar soru geldi. İnsanlar gerçekten bu konuda pek bilgili değiller.
Tuz kullanmayın diyenler var.
Bulaşık makinesine sakın tuz koymayın diyen servis elemanları varmış
Kaya tuzu kullananlar ve hatta iyotlu tuz kullananları bile duydum.
Bazıları da aparat taktırmış ve takan servis hiç tuz kullanmayın demiş. Bir kaç kişi de tuz nedeniyle bulaşıklarının çizildiğinden bahsetmiş.
Aslında bir çoğu tuzun suya karışmadığını ve sadece reçine için sodyum sağladığını bilmiyor. Tuz eğer suya karışıyorsa tuz haznesinde bir arıza söz konusudur.
Neyse lafı uzatmayayım. Çamaşır makinelerinde kullanılan tuz ile ilgili bütün her şeyi tek bir video altında toplayarak sorulmuş sorulara cevap verdim. Umarım bulaşık makinelerinde kullanılan tuz için yeterli bir kaynak olmuştur.

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
4 ay
Bulaşık Makineleri Hakkında Her Şey
Çamaşır makineleri ile ilgili bir konu açmıştım. Şimdi ev kullanıcıları için bulaşık makineleriyle ilgili çektiğim videoları bir araya toplayarak sizleri bu konularda dilim döndüğünce bilgilendirmeye çalışacağım.
Evimizde kullandığımız bulaşık makinelerinin parlatıcı ayarı nasıl yapılır?
Bulaşık makinesinin tuz ayarı nasıl yapılır?
Bulaşık makinesi raf ayarları nasıl yapılır?
Bulaşık makinende asansör raflar nasıl ayarlanır?
Bulaşık makinesi nasıl temizlenir ve bakımı nasıl yapılır?
Bu sorulara cevap vermeye çalıştım. Videoda kullandığım makine Arçelik 6344 I modeli bir makine. İlk video hariç diğerleri hemen hemen tüm markalarda benzer şekilde yapılmaktadır. Umarım işinize yarar.Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.