E

Binbaşı
11 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
97 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 hafta
SSD tamam ya HDD ?
https://support.hp.com/tr-tr/document/c06596506
Ornek olarak bu bilgisayari almayi planliyorum. Internetten dört saticiya sordum elimdeki 500 gb hdd yi ek olarak bu bilgisayara takabilir miyim, yuva var mi? Bir satici yukaridaki linki verdi. Kendileri de bilmiyor. Linkte sorumu yazili olarak aldılar fakat cevap veremediler. Bu cihazlara hdd artık takılmıyor mu bilen ve kullanan arkadaşların cevabini bekliyorum. Teşekkür ederim.
E
3 hafta
DELL Precision M6600
Dell Precision M6600 adında bir bilgisayarım daha doğrusu baş belam var. Bir yıl önce kendi kendine kapanmaya başladı. Format ata ata, açıp kapaya kapaya SATA disk arıza yaptı, bununla yetinmedi HDD diskte uçtu. Bu arada adaptörü de yeniledim belki ondan kaynaklanıyor diye, 750 TL de ona gitti ama sorun adaptör değilmiş. Sentinel programı ile onarmaya çalıştık HDD sizlere ömür, diğeri ise şu an %90 görünüyor. Bir bilgisayar tamircisine tam 1 ay gidip geldim. Nvidia Quadro Ekran kartının chipsetini değişti 1200 TL ödedim. Ancak şimdi eskisinden de beter durumda, kısaca kullanamıyorum. Değişmesi gereken parçaları da piyasada bulamıyorum. Yerine ne takılır, alternatifleri nelerdir bilemiyorum, tamirci ve satıcılara da artık güvenemiyorum.

Kısaca benim yerimde olmanızı dilemem kesinlikle, ama böyle bir durumda tecrübeli ve bilge arkadaşlar ne yapardı diye soruyorum. Tabii bana yol gösterirlerse çok minnettar olurum.
E
10 ay
Özel Şoför Aranıyor!
Ege Cansen'in bu günkü yazısı, çok ilginç geldi.

Kendime bir şoför arıyorum

Kendime bir şoför arıyorum. Maaş dolgun, çalışma şartları uygundur. Her ne kadar şoförün hayatı "on dönüm bostan, yan gelsin Osman" gibi geçmeyecekse de, taş ocağındaki kamyon sürücüsü gibi çileli de olmayacaktır. Günde iki-üç saatten fazla araba kullanması söz konusu değildir. Geri kalan zamanda arabada uyuklayabilir. Ben arka koltukta puro içsem de kendisinin arabada sigara içmesi yasaktır. Şoförün üstü başı temiz olacaktır. Koltuk altları ter, ağzı sarımsak kokmayacaktır. Yemekler, arabadandır. Araba, bagajı dâhil tertemiz olacak, içerisi sabun kokacaktır. Kendisine, evine gidip gelmesi için, Doğan görünümlü bir Şahin tahsis edeceğim.

★ ★★
Abi, amca, dayı, baba hitaplardan hoşlanmam. Bana "beyefendi" hanıma "hamfendi" diyecektir. Ben arabada arkadaşlarla konuşurken, sağırı oynayacak, asla lafa girmeyecektir. Arabada misafir varsa, içinden kahkaha atmak gelse bile, anlatılan fıkralara sesli olarak gülmeyecektir. Gülmek, konuşulanları dinliyor demektir ki, kesinlikle makam şoförlüğü raconuna uymaz. Kulakları her türlü dedikoduya açık olacaktır. Bana laf taşıyacak, lâkin benden laf taşımayacaktır. Şehrin neresinde, ne varsa hepsini bilecektir. Gidilecek yeri yanlış söylesem bile, o yine doğru adresi
bulacaktır.

★ ★★
Aradığım şoför, trafikteki diğer sürücü ve yayalara karşı tam bir it, bana karşı ise köpek gibi davranacaktır. Kimseye yol vermeyecektir. Arabaya siren taktıracak, icabında bunu çalarak tramvay yollarını hiç çekinmeden kullanacaktır. Hastanelerin acil girişlerinin önü veya itfaiye çıkışları dahil, benim istediğim her yere, ikinci veya üçüncü sıra demeyecek, aracı park edecektir. Kendisini ikaz edenleri, gözü yerse şirretlik ederek püskürtecek, gözü yemezse garibanı oynayıp uyutacaktır. Ama ben dönünceye kadar arabayı yerinden kımıldatmayacaktır.
★ ★★
Şoförüm, İçişleri Bakanlığı'nın son genelgesinde açıkça belirtildiği gibi trafik yasaklarının sıradan insanlar için geçerli olduğunu bilecektir. Benim gibi önemli ve her işi acele olan birinin içinde olduğu aracın, doğal olarak geçiş üstünlüğü olduğunu asla unutmayacaktır. Slalom, sollama, sağlama, çapraz kesme, yandan dalma, ani şerit değiştirme, her boşluğu doldurma, kaza şeridi kullanma, sıkıştırma, selektörleme, kornalama, düdükleme, tampona dokunma dâhil her tekniği kullanarak, önündeki aracı taciz edip kendine yol açıp, beni en kısa zamanda varacağımız yere ulaştıracaktır.
Tek istikamet, sağa dönülmez, sola dönülmez, anayoldan gelene yol ver, tepe üstünde araç geçilmez, kesiksiz şerit çiğnenmez, verevine beyaz çizgilerle belirlenmiş trafik adalarının üstünden geçilmez gibi, acemi sürücüler için konmuş yasakları asla dinlemeyecektir. Şunu çok iyi bilecektir ki onun vazifesi, bu kokuşmuş trafik düzenine uymak değil, bana hizmet etmektir.

★ ★★
Ben, dünyayı görmüş bir insanım. Nerde nasıl davranılır bilirim. Avrupa'ya gittiğim zaman, ki sık sık giderim, oranın trafik düzenine hayran olurum. Herkes hakkına riayet eder. Öyle istediği yere araç park etmek veya trafik kurallarını hiçe saymak mümkün değildir. Çok takdir ederim bu disiplini. İnsan imreniyor doğrusu. Getirsinler o düzeni buraya, biz de uyalım. Millet değil, illet vallahi. Kör tuttuğunu öpüyor. Ülkenin başı belli değil, affedersiniz kıçı belli değil. Biz de ona göre davranıyoruz. Yoksa icabında efendi olmasını biz de biliriz.

Son Söz: Şoförüne bak, patronunu al.

(200S'te yayınlanmış bir yazıdır. Birkaç kişi iş için müracaat etmişti.)
E
2 yıl
Şirketler neden satılıyor?
Arkadaşlar sektör ayrımı olmaksızın kar veya zarar ettiği hiç önemli değil şirketini satan satana... Geçen hafta çarşıda Bizim marka Ayçiçek yağı arayıp durdum saf saf... İşin acı yanı büyük marketler bile farkında değil bu markanın satıldığının...

Bu gün de Temsa satılmış Üstelik moda tabirle "beleşe gitmiş"....
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1418611/Sabanci_Grubu__Temsa_yi_satti.html
E
2 yıl
Park etme stili!
Ne dersiniz?
a- Park etme stili,
b- Park etme alışkanlığı
c- Park etme kültürü
d- Can çıkar huy çıkmaz

Plaka tahmin ettiğiniz gibi 34. Ben bu arkadaşı önüne park ettiği lokantada ve çevrede arayıp bulamadım, şahsen kendisi ile tanışmayı-konuşmayı çok istemişimdir. < Resime gitmek için tıklayın >
E
6 yıl
Toplama, orjinal ve garantili, ama ucuz!
Merhaba Arkadaşlar,
Bu bölüme pek uğramıyordum çünkü mesaj yazabilecek kadar yeterli bilgim yok. Soruma gelince
...sahibinden.com/bilgisayar-masaustu-modeller-toplama/sifir?sorting=price_asc
sorgu sonucunda bulunan sıfır toplama bilgisayarlar ve i5 işlemcili sistemler için
2 yıl garanti veren ve fatura kestiğini belirten satıcılar var.

Bu sistemler gerçekten orjinal işlemci, anakart vs. mi kullanmaktadır. Güvenilir ve alınır mı?
Bu tür bir pc alan veya bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar varsa görüşlerini öğrenmek isterim.

Teşekkürler.
E
6 yıl
Cevap: Akla Zarar Sahibinden.com İlanları
Sizce bu ilanın sahibi galeri açıp işletebildiğine göre kaç yaşındadır ? (Açıklamayı okuyun lütfen)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-renault-sahibinden-0536-962-99-94-2015-gumruk-cikisli-privilege-210157140/detay


Çok hoşuma gitti ya: "Hış şabitleyici","Şenon far" "ARACIMIN HİÇ BİR EKŞİGİ YOKTUR EVRAKLARI HAŞIRLANITO 4 LAŞTİK ŞIFIR ERŞEYİ İLE ONNUMARADIR DAHA ŞAYAMADIM BİR ÇIK ÖŞELLİGİ VARDOR 7 KİŞİLİK OTMOBİL RUHŞATLIDIR
E
7 yıl
Futtaim'e var bize yok!
Evet arkadaşlar Hürriyet gazetesinin bu günkü haberine göre: litresi 0,80 Avro, miktarı 430 Ton, tutarı 1.032.000,-TL yaklaşık 9.000 otomobilin deposunu dolduracak bir mazot satışı. Birileri devletimizin bu mazotu vatandaşa sattığı takdirde kaç para vergi geliri elde edeceğini ya da Futtaim'e sattığı için ne kadar vergi kaybı olduğunu hesaplayabilir mi?


Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in Marmaris Limanı'na demirleyen 110 metrelik süper lüks yatı "Radiant"ın yakıt tankını 430 ton mazotla doldurmak için 1 milyon 32 bin lira harcandı.

Marmaris Limanı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, dün marinalara sığmadığı için kruvaziyer limanının küçük rıhtımına yanaştırılan yata yakıt ikmali yapıldı. İzmir'deki Aliağa Rafinerisi'nden 3'ü kara, biri ise denizden gelen 4 tanker, yaklaşık 4 saatte yata 430 bin litre transit yakıt (gümrüksüz) koydu.

Litresi 0,80 avrodan satılan mazot için yaklaşık 1 milyon 32 bin lira ödendiği öğrenildi. Gıda ve erzak alımı, resmi evrak masrafları ve liman için ödenen bedelle yatın, Türk ekonomisine katkısının 1 milyon 100 bin lirayı bulduğu kaydedildi.

Bir depo benzin yerine 5 daire satın alabilirdi

Radiant'ın bir defada aldığı yakıtla yaklaşık 9 bin otomobilin deposunun doldurulabileceği, Marmaris'te 5 dairenin satın alınabileceği belirtildi. Lüks yatın deposunu yakıtla doldurmak için bir asgari ücretlinin hiç para harcamadan 101 yıl çalışması gerekiyor.

İçinde Al Futtaim ya da yakınlarının olup olmadığı hakkında bilgi verilmeyen, dünyanın en büyük yatları listesinde 23. sırada yer alan Radiant'ın, Marmaris'in ardından Doğu Akdeniz'e açılacağı belirtildi.

100 metre ilerideki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor. Her türlü lüksü barındıran yatın içerisinde jakuziler, spor salonu, çalışma odası, jetskiler yer alıyor.
E
8 yıl
Akaryakıt fiyatlarını protesto için örnek bir eylem
Haberi görünce çok heyecanlanmıştım akaryakıt fiyatlarını protesto ediyorlar diye...

Onlarca kamyoncu, Ömerli hafriyat döküm sahasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce kapatıldığını gerekçesiyle eylem yaptı.

Kamyoncular TEM’in iki şeridi kapatarak FSM’ye doğru ilerledi.

TRAFİĞİ FELÇ EDEN EYLEMDEN KARELER

Kamyonlar nedeniyle özellikle Kavacık mevkiinde trafik yoğunluğu yaşandı. Çok sayıda kamyoncu araçlarıyla Fatih Sultan Mehmet köprüsünden korna çalarak ve ağır ağır geçerek tepkilerini dile geçirdi. Kamyonlar Seyrantepe’den sonra hızlanarak Kemerburgaz’daki döküm sahasına doğru ilerledi.

EYLEM KÖPRÜ TRAFİĞİNİ FELÇ ETTİ

Eylem nedeniyle trafik durma noktası gelirken sürücüler bu duruma isyan etti. Kozyatağı’ndan TEM’e girdiğini ifade eden bir sürücü, "2 saattir yoldayım. Normalde buraya gelem 10 dakika sürmez" dedi.

1,5 saattir yolda olduğunu söyleyen başka bir sürücü ise "Sabır diliyoruz insanlarımıza bu ne felaket" diye konuştu. 1 saattir yolda olduğunu söyleyen bir başka sürücü ise, "radyodan duydum kamyoncular eylem yapıyormuş"dedi. Trafikte kalan bir otomobil içinde buluna bir vatandaş, "3 saattir yoldayız, Çağlayan adliyesine gitmeye çalışıyoruz, geç kaldık ne yapacağız bilmiyorum"dedi. Müşterileri ile tafikte kalan bir taksi sürücüsü ise "Küçükyalı’dan geliyorum 1,5 sattir yoldayım. Normalde 20 dakika içinde Levent’te oluyordum,eylemden haberim yok" dedi.

kaynak
E
8 yıl
Akaryakıt vergi yükü ve yakıcı gerçek!
Uludere'de kaçakçılık gerginliği
ŞIRNAK'ın Uludere ilçesine bağlı Andaç Köyü'nde oturan bazı kişilerin, Kuzey Irak tarafına geçip kaçak mazot getirmeleriyle başlayan gerginlik, dün akşam saatlerinde sona erdi. Bölgede önlem alan güvenlik güçlerinin çekilmesinin ardından kaçakçılar, yaklaşık 120 katır yükleriyle birlikte Andaç Köyü'ne geri döndü.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden gerginlik, Şırnak Vali Yardımcısı Deniz Zeyrek, 23'ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce, Şırnak İl Genel Meclisi'nin BDP'li üyeleri, Rahmin Bal, Erşat Ediş, İrfan Encü'nün araya girmesiyle sona ermişti. Gerginliğin sona ermesi ve köylülerin dönmesinden sonra BDP'li meclis üyeleri, buradaki askeri ve sivil yetkililer ile görüşmeler yaptı.

KAÇAKÇILAR EVLERİNE BÖYLE DÖNDÜ / FOTO GALERİ

DÜN BUNLAR YAŞANMIŞTI / FOTO GALERİ

Yapılan görüşme ile birlikte buradaki çok sayıdaki güvenlik görevlisi helikopterlerle geri çekildi. Askerlerin çekilmesinin ardından, Kuzey Irak topraklarında bulunan kaçakçılar, yaklaşık 120 katır yükleriyle birlikte Türkiye topraklarına girdi.

Andaç Köyü çevresinde önlem alan diğer askerlerin de çekilmesiyle birlikte kaçakçılar, yükleriyle birlikte köye döndü. Köyde bekleyen yakınları, olası bir müdahaleye karşılık, her biri 65 litre yakıt alan katır sırtındaki 2'şer varili indirerek evlere götürdü.

kaynak: Hürriyet
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.