A

Yüzbaşı
27 Temmuz 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
8 yıl
Gtx570 Driver Yüklenememe Sorunu?
Arkadaşlar merhaba,

Elimde bulunan MSI referans tasarımlı Gtx570, yüklenen driver ile birlikte 1280x1024 çözünürlüğün üzerine çıkmıyor daha doğrusu max. çözünürlük olarak bunu görüyor (standart vga driver ı gibi). Ekte gpu-z görüntüsü de mevcut. Bazı değerler gözükmüyor ve 512 shader bulunuyor. Gtx570 lerde 480 shader bulunuyor diye biliyorum. Sanki kartın biosuyla oynanmış gibi. VGA bios konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu arada psu 650w corsair.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
9 yıl
Tavsiye 40-47" 3D Led
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda bir tv almak durumundayım. Ancak yeni ürün-teknoloji-panel konularını yakından takip edemediğim için yardımlarınıza ihtiyacım var. Öncelikle kullanım alanını belirtmek istiyorum. Salonda max 4 - 5 metre civarından seyredilecek. Özellik olarak 2D ve 3D filmler izlenecek. Boyut konusunda 4GB ı aşan mkv filmler yoğunlukta olacak. Mümkünse DTS destekli cihaz arıyorum. El-ses komut, smart, yüz tanıma, dahili receiver gibi konular yine zorunluluk taşımamakta. Max bütçe 2.000,00-TL. Bu fiyat aralığında bazı tv ler buldum ancak sizlerin de tavsiyeleriniz karar vermemde etkili olacaktır.

Katkıda bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..
A
12 yıl
Pop Up Tıklanamama Sorunu
İyi günler arkadaşlar.

Anlamsız bir hatayla karşılaşmış bulunmaktayım. Şöyle ki; mevcut bir sayfada ActiveX denetimi ile uzaktan erişim kurulan bir sisteme bağlanmaya çalışıyorum. ActiveX eklentileri başarıyla kuruluyor. Ancak ufak bir bildirim ekranında "Evet" e tıklayıp (bir kereliğine) sisteme bağlanabileceğim. Ancak açılan Pop Up da hiçbirşey yapamıyorum ne fare ne de klavye ile.

Ayrıca; IE6, IE7, Opera, FireFox la denedim. Maalesef aynı yerde aynı hatayla karşılaşıyorum. Ekran görüntüsü aldım. Kırmızı kutu ile işaretlediğim yerlerde "Yes" ve "No" butonları olması gerekirken ekrandaki gibi çıkıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >
A
12 yıl
Uygun Fiyatlı Mono Laser
Arkadaşlar uygun fiyatlı, toner dolumunda problem çıkarmayacak, fazla yer kaplamayan siyah-beyaz bir lazer yazıcı almayı düşünüyorum. Ofiste kullanım olacak. Ortak kullanımda iki adet HP 3052 mevcut zaten. Kısa bir araştırmadan sonra;

HP Laserjet P1005 160,00-YTL
Samsung ML-1640 170,00-YTL
Samsung ML-2240 160,00-YTL
Canon LBP 3010B 165,00-YTL

Bu yazıcılardan hangisini önerirsiniz? Dediğim gibi önemli olan fazla yer kaplamayan, toneri dolabilen ve varsa demo toner kullanmayan bir model olması.
A
14 yıl
Web Üzerinden Kamera Yayını
Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı gibi web sitesi üzerinden güvenlik kamera sistemi kurulu bir sitenin kamera görüntülerini yayınlamak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla iki yöntem mevcut. Şöyle ki;

1. Kameralardan belirli aralıklarla resim kaydı alıp program vasıtasıyla ftp ye atıp sayfadaki kodlar yardımıyla yenilenmesini sağlamak.
2. Gerçek zamanlı video streaming yapmak. Ancak bunun için yüksek bant genişliği gereksinimi olması.

Bunların dışında ya da bunlar hakkında ayrıntılı bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Mesela gerçek zamanlı streaming için neler yapmamız gerekli ya da ne kadarlık bant genişliği işimizi görür.

Şimdiden teşekkürler.
A
14 yıl
Epox 8KDA7I Açılış Problemi
İsmi geçen anakarta sahibim. Bugün üstünde 3000+ Sempron bulunan sistemime yeniden işletim sistemi kurulumu gerçekleştirdim. Ancak ethernet driverlerını ne yaptıysam tanıtamadığımdan (sistemde bir adet de kablosuz ethernet mevcut), kablosuz ethernet kartını çıkartıp tekrar kurulum gerçekleştirmek istedim. Sistem birkaç kere kilitlendi ve birkaç resetten sonra sistem hiç açılmamaya başladı. Şöyle ki, anakarta güç geliyor, power tuşuna basıldıktan sonra sistem içindeki fanlar dönüyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Sistemdeki ekran kartı ve ram i başka bir makinada denedim sorun yok. Ayrıca çalıştığına emin olduğum iki güç kaynağıyla da deneme yaptım. Sorun aynı. Fanlar dönüyor, ekranda görüntü yok. Ayrıca BIOS u da sıfırladım birkaç kez. Anakartta bir arıza olduğundan şüpheleniyorum. Acaba bundan başka bir seçenek mevcut mudur?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
A
14 yıl
HDD Önbellek Kullanımı?
Öncelikli forumda mevcut bir konu varsa şimdiden özür dilerim, baya bir müddettir arama yapıyorum ancak birebir örtüşen bir konu bulamadım.

Yeni aldığım Western Digital WD2500KS marka harddiskimde yazma önbelleği kısmı deaktif olarak bulunmakta. Hdd 16Mb önbellekli ancak ben bu önbelleğin kullanılıp kullanılamadığından emin değilim. HDD SataII arayüzlü. Ancak anakartım SataI desteklediği için jumper ayarı SataI için ayarlı durumda. Ayrıca sistemimdeki diğer hddlerin de (120 ve 80 Gb Seagate) önbellek kısımları deaktif durumdadır. HDD önbelleğini ayrıyetten mi aktive etmemiz gerekiyor yoksa ben kendi kendime kuruntu mu yapıyorum? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:

ABIT NF7-S
Windows XP SP2
Sistemde Sata sürücüleri yüklenmiştir.
HDD tek partisyon halinde (232GB) ve NTFS dosya sistemiyle biçimlendirilmiştir.< Resime gitmek için tıklayın >
A
15 yıl
Samsung 763 MB de Görüntü Sorunu
Arkadaslar 2 sene önce samsung 763 MB Magic Bright monitör aldım çok memnunum ama uzun zamandır monitörün ortasında bulanıklık fark ettim ekran kartı die düşündüm 1 ay kadar önce ekran kartı aldım yeni ama sorunum yine ortadan kalkmadı bugun sadece monitörün ortasında olduğunu farkettim yani msn listesini kaydırırken yazılar ortada bulanıklasıyo yanlarda ise net çıkıyor garantiye göndermek istemiyorum monitörü çünkü 45 günde geliyor bu arada baska kasalarda taktım monitöre onlarda sorun olmadı sadece kendi kasamda sorun oluyo.benim kasamı baska monitörlere taktığım zaman ondada sorun olmiyor sebebi nedir bana yardımcı olursanız çok sevinirim...
A
16 yıl
Sessiz Cpu Soğutucu for AMD?
Arkadaşlar belki forumda daha önce konuşulmuş olabilir ancak arama kısmı bir sonuç bulamıyor. AMD işlemci için sessiz fanlı nispeten iyi soğutma sağlayan soğutucu arıyorum. Aklımda Thermaltake Volcano Silent Boost var. Ancak yine Thermaltake'in CL-P0001 modelini alıp üstüne sessiz bir fan takmak daha mı iyi olur diye de düşünmeden edemiyorum. Bu iki model arasından hangisi daha mantıklı bir seçim olur veya 30$ seviyesinde aradığım özelliklerde önerebileceğiniz başka bir model var mı? Ayrıca termal macun olarak ne önerirsiniz?

Thermaltake Volcano Silent Boost
http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=A1889

Thermaltake CP-P0001
http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=CL-P0001

Şimdiden teşekkürler.
A
17 yıl
Ram Sorunu?
Evet arkadaşlar bi arkadaşımın Cel 1.7, Asus Board (entegre e.kartı), onboard ses die giden bir makinesi var ve sinir bozucu bir sorunumuz var. Makinenin iki ram slotu bulunmakta. Ancak bu slotlara arkadaşın ram ini takıyoruz ama hiçbir işletim sistemi kuramıyoruz. Win98-ME dosyaları atıyor, restart yapıyor ve orda kalıyor; WinXp ise başlangıç dosyaları yükleyip krnl hatası verip kurulumu başlamadan bitiriyor. Ancak başka bir ram la sorunsuz bir şekilde kurulup, çalışıyor. Şimdi sorun ram de orası aşikar. Çalışmayan ram in henhangi bir şekilde düzeltilme ihtimali var mıdır? Yoksa ortadan ikiye bölüp anahtarlık mı yapalım?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.