C

Çavuş
14 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
8 yıl
Augmented Reality(İleri Gerçeklik)
Herkese merhaba,

Bildiğiniz üzere Google, Glass ürünü üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Nedir, ne işe yarar, telefonu atıp bunu alır mıyım diye biz tartışa duralım; Almanya'da olağan üstü bir proje canlıya geçmiş durumda.

Aşağıda linklediğim videoda, Google Glass'ın Alman rakibi Vizux M100 ile SAP'nin üst düzey depo yönetimi çözümü SAP EWM(Extended Warehouse Management) entegre edilmiş. İçerdiği fonksiyonlara bakarak heyecanlanmamak mümkün değil. Tekil cihaz olarak, depo yönetiminde kullanılan bir çok ekipmanı bir araya toplaması sayesinde, cihazın maliyet avantajı olduğunu söylemek mümkün. Lakin videonun sahibi, entegrasyonun şu an pahalı olduğunu, yaygın kullanım için henüz erken olduğunu ve Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini belirtmiş.


Bakalım daha neler göreceğiz. Ufkunuzu genişletmek için;
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9Wv9k_ssLcI


Saygılarımla..
C
8 yıl
MSI GE60 ve MSI Servicepoint sorunu
Herkese merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce uzun araştırmalardan sonra büyük bir hevesle MSI GE60 marka laptop aldım. Şansıma ekranında arka aydınlatma ile ilgili bir problem çıktı. Ucuza aldığım için aldığım yere geri vermedim, nasıl olsa garantide, çözerler dedim. Velhasıl kelam, ilk servise gidişi Aralık ayında oldu. MSI'ın Türkiye'deki tek yetkili servisi Service Point.

Laptop yaklaşık 25 gün sonra geri geldi, yine aynı arıza. Tekrar gönderdim, tekrar geldi, yine aynı arıza.
Bu şekilde 3 kez gitti geldi. 4. seferde kendim götüreyim dedim, işten izin aldım, gittim. Sorunun olduğu anki durumu akşamdan telefonumla video kaydı almıştım. Servisteki gençlere gösterdim, alakadar oldular. Ancak kendileri bilgisayarımın daha önceki 3 defaki servise gelişinde bu şekilde arıza görmemişler, bu sebepten hiçbir şey yapmamışlar(İçimden dedim: "Bravo, en azından samimiler!").

Neyse, ben tamiri artık kabul etmiyorum dedim, değiştirin. Başladılar sebep bulmaya. Ard arda 3-5 gün telefonla arayıp "Bu sebepten kabul etmezler, şu sebepten olmaz, cihaz değişimi kabul edilmez" vs.. dediler. İkna edemeyince yazıyı yazmışlar, cevap gelmiş: MSI da değişim kabul etmiyormuş.

Peki dedik, yapacak bir şey yok tamir edin. En azından artık sorunu gördüler, çözerler dedim. Bugün aldığım telefonla şoke oldum. Bilgisayarım İzmir'de başka bir MSI GE60 sahibi(ya da mağduru) arkadaşa gitmiş. Arkadaş "Sizinki bulundu, benim laptop nerede kim bilir?!" diyor.

Yeni laptop almakta fikir güçlüğü çeken arkadaşlara duyurulur:
- MSI Türkiye diye bir şirket -muhatap olarak- ben bulamadım, telefonu cevap vermiyor, adresi zaten hiç yok.
- Servis için yetki verdikleri şirket berbat ötesi, son olayda artık sinirlenmedim bile..
- Komponentlere bakıp gözünüz aldanmasın, benzer sorunu yaşayan başka marka laptop sahibi iş arkadaşım, 2. tamirden sonra bir üst model(dokunmatik ekranlı) makinayı hediye aldı.

Para kazanmanın bu kadar kolay olduğu güzel ülkem.. İnadına buradayım..
C
11 yıl
Notebook Tavsiyesi - 2 kg altı
Merhabalar,

Başlıkta yazdığım gibi 2 kg altında bir adet laptoba ihtiyacım var. Olabildiğince hafif, 13 inçten düşük olmayan monitörlü bir cihaz arıyorum.
1500 lira civarı bütçem var, 2000'e kadar çıkabilirim.
Sadece işte kullanacağım, excel, outlook, logo, firefox açtıracağım. Çok güçlü işlemciye, abartı rame ihtiyacım yok yani.
Oyunla da aram yoktur. Ekran kartı onboard da olur.
Bluetooth entegre olmalı, cihazı tak çıkar uğraşmak istemiyorum.
touchpad'i derli toplu olmalı, eski ibm ler gibi çubuklu, packard bell gibi tırnaksız kesinlikle istemiyorum. çift tırnaklı touchpadler en kullanışlısı.
Bir de baya sunum yaparım. analog çıkış mevcut olursa iyi olur.

Zilyon tane notebook modeli var, kararsız kaldım. Tavsiye ettiğiniz bir model var mı? Bu aralar kampanyalı felan?
C
11 yıl
Casper Led Monitörler Geliyor
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.