P

Teğmen
12 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
138 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
P
3 hafta
C4U C1 Akıllı Saat 299 TL. ile tekrar satışta
P
3 ay
Dune Klasik Deri bot 59,90 TL
P
4 ay
C4U C1 Akıllı Saat - Dip Fiyat: 239,91 TL.
P
7 ay
Case 4U C1 Akıllı Saat İnceleme
Sevgili dostlar merhaba

Normal şartlarda fikir almak adına açtığım bu konuya hiçbir cevap gelmeyince, ben de konuyu bir inceleme konusuna dönüştürmeye karar verdim. Bu arada hayatımda ilk defa böyle bir şey yapıyorum. Hatam olursa affola. Akıllı saatten anlayan arkadaşlar konuya destek verirse çok memnun olurum. Çünkü hayatımda ilk defa bir akıllı saat kullanacağım.
Konuya videosu ile ilk destek olan @Miyamoto Musashi 'ye teşekkürler.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Bu da shiftdelete inceleme videosu:

Videoyu izlemek için tıklayınız

Saate gelince:

Telefonunzla eşleştirmek için kullanmanız gereken uygulama adresleri:

Android için:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ydzncd.yuefitpro&hl=tr

Ios için:
https://apps.apple.com/us/app/yfit/id1459970057

Gelelim saatin özelliklerine:

1-Uygulamayı açıp uygulama üzerinden cihaz ekle diyorsunuz. Zaten açmanızla cihazın eklenmesi bir oluyor. Bu arada küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum çünkü bu uyarı pek çok yerde yapılmıyor. Cihazınızı herhangi bir bluetooth kulaklık ya da hoparlör bağlantısı yapar gibi telefona bağlamayacaksınız. Saat ve telefonu yfit uygulaması üzerinden eşleştirmeniz gerekiyor. Telefon ile saatiniz birbirine kullanım sırasında birbirine çok yakın olması gerekiyor. İlk başlarda bağlantı ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşansa da şu an için bu sorun gelen son güncelleme ile çözülmüş görünüyor. Saatle telefon arası 10 mt'den daha az mesafede olduğunda ve arada bağlantıyı etkileyecek duvar vs. engel yoksa anında bağlantı sağlanıyor.

2-Uygulama içerisinde toplamda 4 farklı saat kadranı var. Farklı kadranlar da indirebiliyorsunuz ancak sadece tek bir kadran indirme şansınız var. Yani 4+1=5 farklı kadran kullanabiliyorsunuz. Yeni bir kadran kullanmak için her defasında tekrar indirmeniz gerekiyor. Yeni kadran yüklemesi de öyle tek tıkla yapmak pek mümkün değil. Hesaplamadım ama yeni bir kadran yüklemek yaklaşık 1 dk kadar sürüyor. Kazara listedeki kadranlardan bir tanesine dokunursanız size Allah kolaylık versin. Çünkü yükleme bitinceye kadar beklemeniz gerekiyor, çünkü bu arada hiç bir işlem yapamıyorsunuz. Çok sinir bozucu bir durum.

3-Adım sayınızı günlük takip edebiliyorsunuz. İsterseniz günlük hedef adım sayısını belirleyebiliyorsunuz. Ne kadar güvenilir bilmiyorum tabi ama en azından bu konuda size günlük bir veri arşivi sağlıyor. Uygulamada en çok baktığım bölüm.

4-Uyku takibinizi yapabiliyorsunuz. Muhtemelen bu uyku takibini nabzınızdan uykuda olduğunuzu algılayıp sabah saat 10:00'dan sonra geceki uykunun raporunu alabiliyorsunuz. Veriler oldukça başarılı. Saat kaçta uykuya daldığınız ve saat kaçta uyandığınız gibi verileri gün gün takip edebiliyorsunuz.

5-Günlük güncel hava durumunu takip edebiliyorsunuz. Kendi adıma çok kullandığım bir özellik değil. İhtiyacı olanlar için güzel bir detay olabilir.

6-Uygulama üzerinden hangi uygulama bildirimini görmek istiyorsanız o seçiyorsunuz. Örneğin ben wp seçtim. WP'taki son 5 mesajı saat üzerindne görebiliyorsunuz ancak saat üzerinden herhangibir işlem yapamıyorsunuz. Sadece son 5 mesajı okuyabiliyorsunuz.

7-Kalp atış hızınızı ölçebiliyorsunuz.

8-Kandaki oksijen seviyenizi ölçebiliyorsunuz.

9-Müzik dinlerken saat üzerinden dinlediğiniz şarkıları ileri geri yapabiliyorsunuz.

10-Uygulama üzerinden kamerayı açarsanız eğer saat üzerinden fotoğraf çekebiliyorsunuz ancak bu şekilde çekilen fotoğrafların kalitesi çok düşük oluyor. Çok mecbur kalırsanız güzel bir özellik tabi.

11-Saat üzerinden nefes egzersizleri yapabiliyorsunuz.

12-Saat üzerinden kronometreyi çalıştırabiliyorsunuz.

13-Hani olur da telefonunuzu bulamazsanız telefonumu bul menüsünden telefonunuzu bulmaya yardımcı oluyor. Bu özellik ne kadar işe yarar tartışılır. Çünkü saat ve telefon arasında bir engel yoksa bu özelliği sadece 10 mt'lik bir yarı çapta kullanabilirsiniz. 10 mt'den fazla uzaklaşırsanız eğer hiç bir işe yaramaz. Bugüne kadar bir kere benim işimi gördü ama hakkını yemeyeyim.

14-Ekran zaman aşımını 5 ile 15 sn arasında dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

15-Ekran parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz. Ayarı ne kadar aşağıya çekerseniz şarj süresini o kadar artırabilirsiniz.

16 Olur da uzun süre hareketsiz kalırsanız eğer Hareketsizlik hatırlatıcısı devreye girip sizi uyarıyor. Hadi kalk, sallanma der gibi...

17-Gelen çağrıları telefon üzerinden görebiliyorsunuz.

18-Saat üzerinden alarmı ayarlayabiliyorsunuz. Bence bu da çok gereksiz bir özellik. Çünkü çoğu kişi zaten alarm olarak telefonunu kullanıyor. Diğer taraftan saatte alarm diye bahsedilen şey tek seferlik titreşim. Bu da gereksiz bir özellik.

19- Su içmek ile ilgili bir sorununuz varsa zaman aralığını belirleyerek su içme konusunda saatinizin sizi uyarmasını sağlayabiliyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Kadran çeşitlerini merak edenler için ilgili arayüzleri şuraya bırakıyorum.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Yeni eklenen kadranlar:

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar saati alıp da saatin ekrarnını korumak için hangi marka ve modeli seçeceğini kestiremeyenler arkadaşlar için ben kendi adıma 36 mm. IPG markasını tercih ettim. IPG ile ıslak uygulama yapıyorsunuz. Bu yöntemi ben çok beğendim. Bu yöntemle ekran üzerinde oluşabilecek olası baloncuklardan kurtuluyorsunuz. En kısa zamanda telefonuma da uygulamayı düşünüyorum. Koruyucu boyutuna gelecek olursak 37 mm. olur muydu bilmiyorum ama ben riske girmemek için saatime 36 mm. taktım. Ekteki fotoğraftan da gördüğünüz üzere muhtemelen 37 mm. de olur ama ben pişman değilim hatta ben böyle daha güzel olduğunu düşünüyorum. Sakarlar sakarı bir adam olduğum için saati kullanırken kafam şimdi daha rahat.

< Resime gitmek için tıklayın >

Hani olur da saatle ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplamaya çalışırım.
P
8 yıl
Hangi Navigasyon cihazını almalıyım? Lütfen yardım!...
Arkadaşlar merhabalar

Ben yamaç paraşütü sporu ile ilgileniyorum. Bazen uzun soluklu uçuşlar çıkartıyoruz. Bu uçuşlar sırasında hangi dağ, tepe, köy, nehir üzerinden geçtiğimizi söyleyecek basit özellikli bir cihaza ihtiyacım var. Tek istediğim güneş ışığında mümkün olduğunca görünebilir olsun.

Marka ve model önerirseniz çok sevinirim. Sizin önerilerinize göre karar vereceğim.

Şimdiden teşekkürler
Önder

P
11 yıl
Telefon arızası lütfen yardım
Merhaba arkadaşlar.
Sorunum çok basit, yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.


A marka bir telefonum var ve tesadüfen B marka bir telefonun şarj makinesi elime geçti ve bu makinenin şarj makinesinin A marka telefonun girişine uygun olduğunu fark ettim. Şarj cihazını yaklaşık 5 sn kadar prizde beklettim ancak telefonumdan yanık kablo kokusu gelmeye başladı. Şimdi ise telefonumun şarjı yarım gün ancak gidiyor. Sorum şu:
Yeni pil alsam sorun çözülür mü? Yoksa telefonun devreleri mi yandı?
P
12 yıl
Bilgisayardan Televizyona Görüntü Nasıl Aktarılacak?
DVI'dan (bilgisayar) HDMI'a (televizyona) bağlanmaya çalışıyorum ancak televizyon, masaüstünü görmesine rağmen görüntü uzamış olduğu için bilgisayarın ekranı televizyona göre solda kalıyor. Çözünürlüklerin hepsini denedim ama nafile. Ne yapmam gerekir lütfen yardım eder misiniz?

Şimdiden teşekürler.
P
12 yıl
Lütfen yardım!!! ASUS P4B533
Arkadaşlar Asus P4B533 marka anakartım arızalandı. Muhtemelen sıfırını bulamayacağım ama belki elinde kalmış olan ya da 2. elini bulabilirim diyen arkadaşlar varsa lütfen mesaj atar mısınız?

Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.