T

Teğmen
02 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Victor G301 (Clevo W650) Heatsink Arıyorum
Merhaba ,
Victor g301 cihazım için heatsink aramaktayım. Elinde olan ya da satın alabileceğim bir yere yönlendirebilecek var mıdır ?
T
2 yıl
Laptop bipleme gpu sorunu hakkında yardım
Merhaba ,
Dün başlayan bir sorundan dolayı bilgisayarım kullanılamaz hale geldi. Laptop nvidia gpu'yu kullanmaya başladığı anda biplemeye başlıyor ve fan hızı yükseliyor. 22 bip sesinden sonra bilgisayar kendini kapatıyor.
Tespit ettiklerim
- Nvidia gpu'yu kullanan uygulamayı hemen kapatırsam bipleme duruyor fakat fan hızı hala maximumda kalıyor. Bİlgisayarı tam olarak kapatıp açmadan fan eski haline dönmüyor , restart işe yaramıyor.
- Nvidia driver'ını etkisiz hale getirdiğimde sorun kalmıyor. Aslında tam anlamıyla çözmüyor çünkü arada yine aynı problemi yapıyor nvidia gpu pasif olmasına rağmen.
- Sorun işletim sisteminden ya da driver kurulumundan değil. Başta format atmayı denedim daha ilk w10 kurulumunun açılışında driverları kontrol ettiği yerde yine biplemeye başlıyor. Ayrıca bios menüsünde 15-20 saniye geçirdikten sonra yine bipliyor. Pc açılışında bios şifresi soruyor , eğer şifreyi girmezsem 15-20 saniye sonra yine bipliyor.
- Ram , hdd , ssd , wifi kartı dahil olmak üzere sökülebilen her bileşeni söküp tek tek test ettim hepsinde sonuç aynıydı.
- Termal macunların hepsini yeniledim , fanda herhangi bir problem yok gayet düzgün çalışıyor.
- Oyun açtığım sırada ötmeye başlayınca herhangi bir performans düşüşü yaşamıyorum , yani gpu iyi çalışıyor gibi gözüküyor. Eski fps'm ne ise şuan da aynı fpsyi alıyorum.

Anakart ve beraberinde gpu ( tümleşik olduğu için mecbur anakart değişimi olacak ) değişimi yapmadan bu sorunun çözümü var mıdır ? Bilgili kişiler yardım ederlerse sevinirim.

Laptop bilgileri
- Victor G301 | Clevo W650SJ
- Nvidia 840M GPU
T
3 yıl
Laptop klavye değiştirme
Merhabalar, Victor g301 markalı laptopumun klavyesi bozuldu. Bende değiştirmişken kaliteli birşey ile değiştireyim diyorum. Orjinal klavye resimdeki gibi. Bunun yerine ışıklı ve oyun için rahat olabilecek klavye önerebilir misiniz
< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 yıl
Ekranı FullHD'ye Yükseltme
Merhaba,
Öncelikle konu doğru yerde mi tam emin değilim moderatörler uygun yere taşırsa sevinirim.

Elimde Victor g301 yani probook w651sf model laptop var. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum fakat şu 1366x768 ekran çözünürlüğü beni gün geçtikçe daha çok sinir ediyor.

Yapmak istediğim şey eğer mümkünse 1920 x 1080 çözünürlüğe nasıl yükselteceğimi öğrenmek.
LCD paneli değiştirmem gerektiğini biliyorum fakat hangi panelin bu laptopa uyacağını bilmiyorum. Bundaki ekran 40pinli.
Yardımlarınızı bekliyorum.
T
5 yıl
Termal macun
Şuan piyasadaki en iyi termal macun hangisi?
T
5 yıl
KO PVP | Ebenezerde save komutu çalıştırma
Ebenezerde /save komutunu nasıl çalıştırabiliriz ?
T
5 yıl
SSD önerisi alabilir miyim ?
Merhaba , Victor G301 laptop'um için max 250 TL ye kadar msata ssd almayı düşünüyorum. Öneri yapabilir misiniz?
T
6 yıl
Ingilterede yaşamış olanlar bakabilir mi
Merhaba, ingilterede ehliyet alımı için birkaç şey sormak istiyorum.
Benim hem bulgar hem türk kimliğim , sadece bulgar pasaportum ve sadece türk ehliyetim var. İbgiltereye 2 yıldır yaz aylarında gidiyorum ve 2 ay kalıyorum. Sormak istediğim türk ehliyetimi burada ingiliz ehliyetine çevirebilir miyim? Nasıl bir yol izlemem gerekir.
T
6 yıl
NobraN | Archer | Pk & Vs | Titan
T
6 yıl
288 TL FATURA!!
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu 167TL lik diğer ücretler nedir ?

Hat annemin üzerine o yüzden ben arayıp görüşemiyorum ve farklı şehirdeyim. Bugün bu şekilde fatura geldiği için beni aradı ve araştırmamı istedi. Türk telekomu aramış bu diğer ücretlerin önceki kullanımlardan biriken ücretler olduğunu söylemiş. Ne demek istemişler anlamadım. Bu nasıl bir sistemdir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.