V

Yüzbaşı
02 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
7 yıl
Airties Wav-140 Wifi Kopma Sorunu
Merhaba Arkadaşlar,

Enteresan bir teknik sorun yaşıyorum 2 gündür. Modemimim kablosuz özelliği bazen yarım saat bazen 2-3 saat kullandıktan sonra modem ışıklarında bir sorun olmamasına rağmen kayboluyor.

Bu sırada acaba internet mi kesiliyor diye başka bir cihazı da ethernet ile modeme bağladım. Ethernet ile bağlı cihaz sağlıklı bir şekilde internete bağlanmaya devam ederken wifi ile bağlı telefon ve bilgisayarın bağlantıları kopuyor. İşin garip tarafı o sırada ağ listelerinde kablosuz kendi ağımı görüyorum fakat modeme login bile olamıyor.

Özetle durum şu:
- İnternet bağlantısı kopmuyor, kablo ile bağlı cihaz eski ip'si ile canavar gibi bağlanmaya devam ediyor.
- Modemdeki Wifi ışığı canavar gibi yanmaya devam ediyor.
- Wifi gittiğinde ismi cismi görünüyor ama bir daha ne telefondan ne de bilgisayardan ağa ve modeme login olunamıyor,
- Modemi resetlediğimde herşey normale dönüyor ama 1-2 saat sonra aynı problem tekrar oluyor.

Bu durum servislik midir? Modem 3 senelik, garanti falan da kalmadı ortada.

Yardımlarınız için teşekkürler.
V
11 yıl
E72 uzerinden SIP servisi
Merhaba Arkadaslar,
E72 ye kucuk bir uygulama yukleyerek SIP servislerini (nonoh , voipbuster vb) kullanabilecegimizi biliyoruz.

Benim derdim su: Madem telefon gorusmelerimizi bu sekilde yapabiliyoruz, neden SMS gonderimlerimizi de kucuk bir uygulama vesilesiyle bu sirketleri kullanarak cep telefonumuz uzerinden yapamayalim?

Sizlerin bildigi E72 ye uygun symbian destekli boyle bir program mevcut mu? 2 gundur internette ariyorum deli oldum ama bulamiyorum. Yardim ederseniz cok makbule gecer...
V
12 yıl
Rizone/Itchee çin malı 32 GB videoları hk.
Arkadaşlar Merhaba,

ebay'den çakma 32GB hafızalı (orjinali 4GB) video vb oynattığı söylenen ve içinde gelen videoyu oynatan bir mp3 çalar aldım.

şimdi sorun hangi converter'ı kullandıysam kullanayım hiçbir videoyu alette çalamamış olmam.

eğer bu ürüne sahip olan varsa hangi program ve teknik özelliklerle videoyu oynatıyor yazabilir mi?

tşk
V
12 yıl
RT103 hk. Çok Kritik Bir soru Var.
Merhaba,
TTnet kampanyasından alınan RT103 modem, smileadsl'de çalışır mı? Firmware falan gibi bir kısıtlaması var mı bu modemlerinm? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
Çok tşk.
V
12 yıl
Cowon'un Olmayan Garantisi Hk.
Arkadaşlar,
T2'm vardı, ekran ışığı gittikçe azalmıştı. Artık gece yatakta bile görünmüyordu. "Servisim" denen cowon'un ithalatçısı fitma ile görüşüp ürünü, taşeron servis hizmeti veren üçkardeşlere gönderdim.

Yaklaşık 25 gün geçti, 2-3 günde bir arıyorum. Hala yurtdışından parça bekleniyor.

Normalde 15 işgününde de muadili ürün talep ettim, fakat "servisim" denen firma cevap bile vermedi. Hayatımda hiç olmadığım kadar mağdur oldum, 6TL'ye fırsat sitesinden aldığım ne olduğu belirsiz mp3 çalarla günlerdir idare etmeye çalışıyorum

Burda suçlu taşeron firma değil, "servisim" denen, ve parçayı tedarik edemeyen, günlerdir rezil kepaze bir şekilde bekleyen firmadır. Telefonla bir yetkiliye ulaşılmıyor, mail atıyorum cevap gelmiyor. Böyle lakayt bir firma.

Herkese duyurayım istedim ki, cowon almak için sıraya girmeyin, çünkü başına birşey geldiğinde servis hizmeti çok zayıf.

Bilginize...
V
12 yıl
FUP'a sık düşenler için iyi alternatif buldum...
Merhaba Arkadaşlar,

Her hafta herhangi bir sebepten anlamsızca FUP yiyen biri olarak çok iyi bir çözüm buldum diyebilirim. Çözüm 2 partiden oluşuyor.

1. nonoh hesabı & 2.webcall hesabı...

Ben, yaptığım sık görüşmelerden ötürü 3 günde nonohta FUP'a düşüyorum ve sıka sıka 0.02 €/min ödeyerek arama yapıyordum. Çünkü en az FUP bedeli nonh'taydı ve aramaya mahkum olduğumu düşünüyordum. Fakat tüm tarifeleri araştırdığımda webcall'ın 0.005 €/min olduğunu gördüm. Aslında webcall her ne kadar şubatta türkiye'yi ücretlendirdiyse de aslında çok konuşanları kurtarmış oldu. Nasıl mı?

Kendimce bir sistem kurdum ve çok da rahat ettim, artık sürekli sınırları aştık FUP'a düştüm az konuşayım eyvah demiyorum.

1. 7 günlük sürenin ilk 3 günü (FUP yiyene kadar) 10 euro karşılığında aldığımız nonoh'u kullanıyoruz.

2. Geriye kalan sürede ise nonoh'u hiç kullanmayıp 5 Euro karşılığında açtırdığımız ve dakikasına 0.005 € ödediğimiz webcall'ı kullanıyoruz. (Webcall kullanımındaki tek sınırımız ise 5000 dakikalık aylık sınır olmuş olacak.)

Kabaca bir hesap yapalım:

Her gün çok telefon görüşmesi yapıyorsanız:

* İlk 3 gün nonoh'u free kullanalım, sonraki 4 gün günde yarım saat webcall 0.005x4x30=0.6 €/week kullanalım. Böylece bir hafta boyunca, doğru düzgün sınırlara takılmadan 0.6€ karşılığı görüşme yapabiliyoruz.

Bu olayı 120 güne yayarsak 17 hafta boyunca nonoh'taki bedavalarımızı kullanıp, webcall'dan da yaklaşık 10€ harcayarak olayı bitirmiş oluyoruz.

Nonoh'ta kalan paramızla ise diğer ülkelerdeki yakınlarımızı arıyoruz ve onlarla hasret gideriyoruz.

Umarım bu yöntem sizler için de faydalı olur. Hatta FUP'a daha seyrek düşüyorsanız, bu yöntem sizler için çok daha uygun bir hal alacaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum. Bu konu üst onu olabilir mi? Herkes böylece fikirlerini ve çözüm alternatiflerini paylaşır.

Teşekkürler...
V
13 yıl
Wireless Mouse Problemi (Microsoft)
Merhaba,

Ürünlerin altında yazan bilgiler:

Verici : Microsoft Wireless Optical Desktop Receiver 2.0A

Mouse: Wireless Optical Mouse 2.0A

Klavye: Microsoft Wireless Multimedia Keyboard 1.0A

...

Pazar: İkisini de görüyordu.

Pzt: Klavyeyi görmedi, 3 saat uğraşım sonunda ansızın klavyeyi algıladı, geceyi sorunsuz geçirdi.

Salı günü gün boyu donload yaptı, eve geldiğimde mouse'u görmüyordu. Her tülü driver yükleme kaldırma vb. yolu denedim, pilini değiştirdim, bana mısın demiyorum.

Acil yardım lütfen
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.