A

Yarbay
03 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
665 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
A
geçen hafta
Migros Bebek Bezi
İkinci ürüne 60% indirim var.
Az önce prima premium no5 aldım. Tanesi 1.1 liraya geldi ki normalde trendyoldan 1.5 dan alınca iyi diyordum.
A
2 ay
Yedek parçada yüksek fiyatlar
Geçen gün cam suyu pompam arızalandı, 2008 corolla. Serviste yokmuş siparişle gelir dediler, bende Ankara'ya gitmişken taktırayım, çıkmada olsa olur diyip yıldıza gittim. Sabah 9 dan 13 e kadar -10 derecede bütün hurdacıları tek tek gezdim bulamadım. Corolla diye satılan muadillerin hepsi universal pompa yani takmak için soketi kesecekler, pompa contaya oturmayacak silikon çekecekler v.s...

Çaresiz döndüm servisten sipariş ettim. Bahsettiğim motor sigara paketinin yarısı kadar. Teknolojik birşeyde değil, ampulden sonraki en basit şey elektrik motorudur. 900TL aldılar. Euro artmış bilmem neymiş. İşçilik felan yok bunda sadece parça. Siparişi verdim, şehrime döndüm. USA parçacılara baktım orjinali 13.99$. Gümrük kargo ne eklersen ekle 200 lirayı geçemez.

Akio Toyoda abimize maili döşedim, dilim döndüğünce derdimi anlattım. 3 gün sonra bir istanbul numarası aradı toyota adına. Özetle dedikleri distribütör servislere sadece tavsiye edilen fiyatı önerirmiş, rekabet bilmem kaçıncı yasasına göre istedikleri fiyattan satabilirlermiş, ürünleri satanlar şu kadar eğitim almış, ürün 2 yıl garantiliymiş...

Arabanın ederi tek elinizde taşıyacağınız küçük bir koliye 100 tane sığan pompa kadar mı ? Yurtdışından basacam artık böyle antin kuntin şeyleri 2-3 aya normal postayla gelir illa elime.

Yok satan plazaların içleri plaka takılmış araba dolu, ikinci el satış yerlerinde yine sıfır ama farklı markalar. Araç satışından alamadıkları hırsı yedek parçadan çıkartıyorlar sanki.

900 lirayı küçümseyip farklı yorum yapacak arkadaşlar için şunu diyorum, taş çatlasa ederi 100 lira olan mala 900 lira alıyorlar. Sizi bilmem ama benim ağırıma gidiyor.
A
3 ay
Tuvalet Kağıdı Nasıl Takılır ?
< Resime gitmek için tıklayın >

DH olarak son sözü söylüyoruz
A
3 ay
Vodafone Eski Müşteriye Eziyet
Neredeyse 10 yıldır vodafone red kullanıyorum. ADSL dahil 4 faturalı aboneliğim var. Yeni gelen tarifelerine göre 50 tl fazla ödüyorum. Eski aboneye güzellik yapmak yerine sürekli ücret arttırıyorlar. Artık sıkıldım. Her aboneliğimi takip edip tek tek taşıyacağım.
A
4 ay
VodafoneNET Yüksek Ping, Düşük Hız
Merhaba,
2015 veya 2016 olsa gerek vodafone adsl kullanmaktayım. Uzun zamandır hız ve ping problemi yaşıyorum. Oyun oynamasamda girdiğim sitelere girmek işkence haline gelmeye başladı. Upload hızım ise 0. Görüntülü görüşmelerde görüntü çamur gibi. Whatsapptan attığım mesajlar bile gitmemeye başladı. Bazı günler komple giden internetten hiç bahsetmeyim.
Üzerimde 2 vodafone hat 1 adsl var. Sözüm ona adsl olduğu için ayda 4 defa günlük 5gb mobil internet alabilmem lazım ki onuda alamıyorum.
Vodafone Red 20 tarifesine 90 liradan fazla para ödüyorum. ADSL için 100 liraya yakın (normal zamanda 11mbps alabildiğim en yüksek hız) para ödüyorum.

Yıllar önce TTNet aynı tarifeye 2 kat para istediğinde kızıp (aynı ücrete) vodafone geçmiştim. Diğer ISS ler nasıldır hiçbir fikrim yok ama vodafone kesinlikle tavsiye etmiyorum. İnternetiniz gidiyor, müşteri hizmetlerini arıyorsunuz muhatap yok bip sesinden sonra kendiliğinden kapanıyor.
A
4 ay
RTX 5080 TI Turbomax Ekran Kartı
100GB DRR10 RAM 5096bit

< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 ay
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
.,
A
5 ay
Komutan Logar Bir Cisim Yaklaşıyor
.,
A
5 ay
Hız cezası
Merhaba,
Geçtiğimiz hafta duble yolda mobil radara girdim (kahverengi araçtı, yanına geldiğimde baktım kesinlikle radardı, ön camda ekipman, anten v.s). Ceza eve tebliğ edilmedi, e devlette görünmüyor ne yapabilirim ? Ceza kesinlikle yedim sınırda limitte felan değildim.

Adres memlekette bu arada, tebliğ edildiyse bulamamışlardır. Tebligatlı geldiyse cezayı nasıl öğrenip yatırabilirim ?
A
5 ay
Yoğuşmalı kombi petek temizliği
Merhaba,

Peteklerim 5 yıldır temizlenmiyor, eskiden çok iyi ısıtırken şimdilerde eski performansı kalmadı. Kombim yoğuşmalı, tesisatım mobil dedikleri yerden giden tesisat. Petekleri tek tek temizlettirme şansım yok. Banyodaki havlupandan su basıp tahliye ederek temizlik yapıyorlarmış (ilaçlı istemiyorum, ilaçsız yaptıracağım).

Sizce bu şekilde petek temizliğinin kombiye bir zararı olur mu ? Kombiyi kalorifer tesisatından izole edecek bir vana göremedim ben. Tazyikli su basarak yapılan temizlik kombinin devri daim pompasını bozabilir mi ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.