F

Teğmen
04 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
6 yıl
SSD Disk Kullanımı %100 Sistem aşırı kasıyor
Merhaba,
Lenovo Z500 model laptop üzerine Win8.1 de mekanik disk varken performansı düşük olduğu için Corsair Force LS 240GB ssd aldım. Harddisk'in yerine SSD taktım ve DVD bölümüne de caddy ile 1 TB mekanik diski taktım. İşletim sistemini SSD'ye kurdum, bilgisayar açılışı çok kısa sürede gerçekleşiyor ancak bilgisayar açıkken klasörlerde dolaşırken bile yanıt vermiyor hatası alabiliyorum. Özellikle herhangi bir program, driver kurulumu yaparken başka bir işlem yapamıyorum. Performans artışı beklerken tam tersine düşüş bile oldu.

Yorumlarınızı bekliyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >

EDIT : PROBLEM YAZILIMSALMIŞ, WIN7 KURUNCA DÜZELDİ.
F
9 yıl
ÇÖZÜLDÜ Bilgisayarım Tutuşuyor(Sıcaklık Problemi Değil)
Merhaba arkadaşlar,
Sistemim imzada kayıtlı, dün kart okuyucuyu anakarta bağlamak için kasayı açtım. Güç kablosunu çıkardım ve elektriğini boşalttım, kart okuyucunun kablosunun anakarta tam oturmadığını gördüm ama acil işim olduğundan denedim. Güç kablosunu takmakla beraber kart okuyucunun ışığı yandı ama bildiğimiz "tutuşma" sesi çıkmaya başladı bilgisayardan sürekli artarak. Hemen güç kablosunu çıkardım ve 1 kez daha kart okuyucuyu çıkararak denedim, aynı bildiğiniz kettle'dan çıkan yavaş yavaş artan ses olur ya onun gibi ses çıkıyor. Anakartın hiçbir bölgesinde kararma vs. olmadı.
Şimdi, sorunun neyden kaynaklandığını anlayamadım anakart kısa devre mi yapmıştır? Yapmış ise benim kurtarabileceğim bir durum var mı? Sorun her neyse o parçayı servise göndereceğim. Teşekkürler.
F
10 yıl
ÇÖZÜLDÜ HDD BOZUK işletim sistemi kurulmuyor?
Merhaba arkadaşlar imzamdaki sistemi topladım hangi işletim sistemini denersem deneyeyim hdd seçme bölümüne gelince HDD görünüyor fakat üzerine tıkladığım anda donuyor.(Windows 7 ve Windows XP denedim) Yardımcı olabilirseniz memnun olurum..

Sistem kurmaya çalıştıktan sonra reset tuşuna basınca bilgisayar olduğu gibi kalıyor açılmıyor ama denemeden biosta takılırken reset tuşuna bassam bilgisayar açılıyor. Bu şekilde bilgisayar bir müddet açık kaldıktan sonra git gide yavaşlıyor, ama bilgisayarı kapatıp 1dk sonra açsam bios geçişleri vs çok hızlı oluyor.

EDIT: SORUN SAPTANMIŞTIR HDD BOZUK ÇIKTI
F
10 yıl
Soğutucu alındı
F
10 yıl
ALINDI SİLİNEBİLİR
ALINDI SİLİNEBİLİR
F
10 yıl
SAMSUNG 1,5TB HARİCİ HDD ÇALIŞMIYOR (ÇÖZÜLDÜ)
Öncelikle Merhabalar,
Uzun zamandır kullanmadığım, içinde önemli dosyaların olduğu Harici HDD'mi kablosunu bulamadığımdan laptopun girişiyle denemeye çalıştım. Temassızlıklarda oluşanlar gibi ses ve koku gelmeye başladı direk çıkardım. HDD'i bir kenara koyup kendi adaptörünü aradım ve buldum. Daha sonra o şekilde denedim. Bu sefer HDD'nin ışığı süresi sabit olarak yanıp sönüyordu. Daha sonra tekrar çıkarıp beklettim. Tekrar bilgisayara taktım ve şu anda ışığı sabit yanmasına rağmen HDD dönmüyor ve doğal olarak HDD'yi bilgisayar tanımıyor. Bilgisayara gelen herhangi bir uyarı yok. Ürünün garantisi var fakat faturası kayıp. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, önemli bilgilerim vardı ona yanıyorum..
Edit : Denediklerim
1) Farklı USB bağlantı kablosu denedim, olmadı..
F
11 yıl
Bugün Bayram Değildir. Müslümanların Dikkatine..
Hilal görünmedi. Kıldığınız bayram namazı kabul olunmadı. Bugün bayram değildir, bugün arefedir.
Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hadisi:
Ramazan hilâlini gördüğünüzde oruca başlayın, Şevvâl hilâlini gördüğünüzde de bayram edin. Eğer hilâl size görünmezse, Ramazan ayını otuz güne tamamlayın." (Buhârî; hadis no: 1909.)

Kısaca diyanete göre bugün, müslümanlara göre yarın bayramdır.
Tüm müslüman arkadaşların bilgisine..
F
11 yıl
Hangi ekran kartını almalıyım? ÇÖZÜLDÜ
Kararımı verdim. HD5770 ya da HD5750 alacağım.
F
11 yıl
Internete LAN ile bağlanıyorum, KABLOSUZ ile bağlanamıyorum.
Merhaba
Türk telekomdan yeni modem aldım ve modemin kurulumunu, ttnet şifresini falan herşeyi kurdum. Şuanda LAN ile bağlandım ve o şekilde bu konuyu açıyorum. Wireless da modemim görünüyor şifre de WPA-PSK 10 haneli şifre girdim. Şifreyi giriyorum ama bağlanmıyor. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdişden teşekkürler.
F
11 yıl
Accelero Twin Turbo FAN Çalışmıyor
Merhabalar, HD4850 ekran kartıma sıfır AC Twin Turbo soğutucu aldım. Montajını yaptım fakat fanlarını çalıştıramadım, fandan gelen 4 iğneli yeri Vga'ya, 3 iğneli yeri de Twin Turbo'nun yanında verilen güç kablosuna takıyorum. Güç kablosunda taktığım yerde 12V yazıyor, bir de 7V var. Sistemi çalıştırdığımda ekran kartının fanlar çalışmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
İyi forumlar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.