S

Teğmen
21 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
209 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
S
5 ay
Durup dururken 1000TL ceza yedim.
Durup dururken 1000TL ceza yedim.


< Resime gitmek için tıklayın >

Fotoğraftaki kırmızı yerde arabamda oturuyordum eşimi bekliyordum. burası tek yön Sarı ok istikametinde gidilir diğer yönden gelmek yasaktır. durakladığım anda solumdan iki araba geçebilecek kadarda yer var trafiği tıkamıyorum anlayacağınız. önümde ve arkamda da bir sürü araç durmakta.

Her neyse ben araçta dururken biri mavi tişörtlü biri sarı tişörtlü iki polis geldi. bana aracımı kaldırmamı söyledi. o sırada yolun karşısından eşim geliyordu onu gösterdim eşimi alıp gidiyorum dedim. mavi tişörtlü olan : ya istersen kaldırma zaten çaktım cezayı dedi. bir anda sinirlendim. araçtan çıktım, bak kardeşim neden ceza yazıyorsun 30 saniye sonra gideceğim ,park yasağı yok ayrıca ben park etmedim duraklama yaptım oda yasak değil. dedim. sonrasında diğer poliste geldi. kes sesini uğraşırım seninle dedi. benim sinirlerim hepten başıma toparlandı . dedim ne demek uğraşırım kardeşim benden ne istiyorsunuz teröristmiyim ben uğraşıyorsunuz... neden ceza yazıyorsunuz .?
verdiği cevap ben istediğime ceza yazarım kurallara uymayanlara ceza yazıyorum dedi. peşinden bende madem kurallara uymayanlara ceza yazıyorsunuz. bu yol tek yön ve siz buradayken dahi en az 20 araba tersten geliyor. onlara yazın arkadaşım bana ne hakla ceza yazdınız dedim. ikisi beraber üzerime yürüdüler. maskelerde çenelerinde . etraftaki vatandaşlarda toparlandı kalabalığı görünce geri çekildiler. bende bu yaptıklarının görevi kötüye kullanmak olduğunu , meseleleri kişiselleştirdiklerini söyledim ve sizi kameraya alıyorum dedim. ben duraklama yaptım diye ceza kesiliyor ki trafiğe hiçbir zararım yok. tersten gelen kimseye ceza kesilmiyor diye bir video çektim. giderken de polis bana senin işin bitti dedi.

neyse dayanamadım sürdüm mahalle karakoluna. olanı biteni komisere anlattım. bana ben onlarla konuşacağım daha toylar ne yaptıklarının farkında değiller sen paylaşma videoyu dedi. neyse olayı kapattı vesselam.
aradan bir süre geçti e devlette bir baktım 900 tl ceza. ceza kodlarına bakıyorum. trafiği tehlikeye atacak şekilde parklanma. dur ihtarına uymama . emniyet kemeri takmama....

resmen şok oldum hemen cimere bir şikayet yazısı düzenledim. 1 hafta sonra yazının cevabı geldi. trafik polisi olan sallamış da sallamış. araçların önünü kapatmışım yolu kapatıp bağırıp çağırıp ahkam kesmişim sonra kaçmışım vb. neyse bunun ardından gelen yazıya bilgi edinme kanunu kapsamında bu anlatılanların delillerini istedim. polis tamamen yalan söylüyordu ve ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Adalet sistemimize güveniyorum. delil olmadan kimseye ceza verilemezdi sonuçta. park cezası ile dur ihtarına uymamak cezasının aynı anda kesilmesi de ayrı bir saçmalık. bende ilgili noktadan kesilen cezaya ilişkin fotoğraf video şahit vb delil varsa lütfen beni de bilgilendirin dedim. yalan olduğunu beyan ettim. cevap mahkemeye gidin oldu.

ne yapalım yapacak bir şey kalmayınca dedim adalet bu işi çözer. dilekçemi yazdım tek tek anlattım avukat arkadaşlarıma da danıştım sağolsunlar yardımcı oldular. kesinlikle polisler fevri davranmış mahkeme bu etapta onlardan delil isteyecek ve bu delillere göre işlem yapacaklar dediler. neyse bugün mahkemeden karar kağıdı geldi.

kısaca karar şu. itiraz ettiğiniz ceza ile ilgili biz trafik şubeden delil istedik. şube bize senin bunu hak ettiğini söyledi. bize bu kadarı yetti. ceza onanmıştır.(kabaca bu) ben şok !!!!!

Hakim ne değerlendirme yapmış ne gerekçe yazısı yazmış.. direkt kırmış kalemi.

Artık Allah ından bulsunlar diyorum. arabamda durup dururken geldiler hem günümün hem kesemin içine ettiler. bende suçsuz olduğumu bildiğimden konuyu yargıya taşıdım uğraştım didindim ve sonuç bu. kağıda bakıp bakıp sadece yazık diyebiliyorum.


https://drive.google.com/file/d/1IUhT2elJKSrMhC9wYBL2tDoO_kyI1SiO/view?usp=sharing
Çektiğim video . bilseydim daha önceden çekmeye başlardım , ama ancak bu kadar çekebildim çok sinirliydim.
şimdi baktım 1000TL olmuş mecbur ödiyeceğiz...
S
2 yıl
Denize düşen yılana mı sarılıyor.
Bir farkındalık olsun.
Hükümetin ve yöneticilerin berbat yönetimi sonrasında halk isyan etmekte haklı . İnsanlar evine ekmek götürmez oldu . Hizmet sıfır herkes ceplerini doldurmanın peşinde. Peki buna bir çare olarak CHP yi mı görüyorsunuz. Canlı örneklere neden bakmiyoruz. Elde başka seçenek yok demeyin bana. Ülkeyi gerçekten CHP nin bu günkü yönetiminin kurtarabilecegine inaniyormusunuz.daha 3 5 ay öncesine kadar tanımadığımız bilmediğimiz bir adama tapmak Atatürk ün yerine koymak nedir? ki bu şahsın devlette 5 sene özelde insanda fazla ulaşılabilirliği olan yöneticiliği var baktığımızda hiçbir farklılık göremiyorum. İsrafa son diyip 5 sene israfın dibine vurmuş. Kendine bir background olusturamamis. aday gosterilince aman bana oy verenleri uzmeyeyim politikası guderek haksiza haksız . Yanlışa yanlış diyemiyen bir yaklaşım. Bunu da kucaklamak olarak lanse ediyor. Forumda bile bulunan provokatör kişilerin AKP CHP sidik yarışı durumundan sadece ülkeyi bu adam kurtaracak diyorsak yazık bize.
Ben Sariyerde oturuyorum bağlı bulunduğum belediyede tamamen tek adam rejimi var. Mezhepçilik var (30 müdürlük ve başkan yardımcıları içinde 1 tane Sünni yok). Örgütcülük var. (Belli mahallerde armutlu vb. Boğaziçi on görünümde ev yapacaksan oradaki örgüte para verip yapabiliyorsun belediye giremiyor bile mahalleye 2500 yeni konut yapıldı çivi çakmak yasak olan yere)İsraf var ( basından bakın sadece araç ihalesi bütçenin yüzde 40 ı baskanda A8L var) . CHP nin tüzüğüne konu olan sosyalizm ve emekciligin ayaklar altına alınması var(696 sayılı KHK ile belediyede çalışan 2000 işçinin durumunu gelip bir sorun sendikal faaliyet göstermek isteyene hak arayana direkt kapı gösteriliyor işten çıkarılıyor ) inanmiyan gelip bir inceler. Liyakat yok tüm yöneticiler birilerinin tanıdığı daha proje yapanı iş bitireni görmedim) . Peşkeş var(Erkan Karaaslan ve Sarıyer belediyesi kavramlarını Google'dan beraber arayın). Bildiğiniz diğer Akp belediyelerinde ki tüm entrikalar var. Bilmenizi isterim bu zamana kadar üye olduğum tek parti CHP dir ve ondan da geçen sene istifa ettim. Sebebi parti yönetimindeki kan emiciler dir. Lütfen kimseye gereğinden fazla değer vermeyin. Ben sadece kendi bulunduğum yaşadığım yerden örnek veriyorum. 10 yıldır bura CHP de. Sebebi ise AKP den nefret edilmesi. Fakat şu da bir gerçek Sarıyer e çakılmış bir çivi yok bu 10 yılda. Sevgiler saygılar.
S
3 yıl
Baraj hakkında soru
Hadi size soru. Barajlar için sınavda ilk xxx sırada olmak deniyor. Oobp li mi oobpsizmi.

Bence oobp li ise sınavda şu sıralamaya girmek demek yanlış olmuş. Bol keseden oobp verilenler sınavda diğerlerinden daha iyi değil sonuçta.
S
3 yıl
Gigabyte rx 570 --660TL-- madencilere fırsat Hepsiburada
S
4 yıl
Mediamarkt 180x180 storlu projeksiyon perdesi 1 tl
S
6 yıl
Galax GTX 980 SOC ilk izlenimler
ürünü bugünhttp://www.hepsiburada.com/liste/galax-nvidia-geforce-gtx-980-soc-4gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-30-ekran-karti-super-overclocked/productDetails.aspx?productId=bd304948&categoryId=204 linkinden aldım
50 TL kuponum vardı birde üstüne 100 TL çip para olunca güzel oldu. içinden oyun kodu çıkmadı fakat müşteri hizmetleri de göndereceğini söyledi bakalım ne olacak.
Öncelikli olarak kutu sade bir tasarıma sahip ama Kart gerçekten göze hoş geliyor . çok korktuğum cool whine problemi bu kartta çıkmadı henüz.
öğlen sipariş ettim 6 gibi geldi henüz fazla bi inceleme fırsatım olmadı ama bi heaven testi yaptım .r9 270x crossfire mi söktüm kasada da izleri mevcut :P

merak edenler olabilir Galax ithalatçı firma çözüm bilgisayar bilgilerini resimdede görebilirsiniz. sistemimde herhangi bir overclock söz konusu değildir.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >Aradan 1 gün geçti ve Gtx 660 ımı Physx kartı olarak sisteme ilave ettim puanlamada heavende pek bişey değişmedi . xtreme tuner programını ancak yükledim ufak bi hız aşırtma ile test yaptım sonuçlar aşşağıda ..

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

onboard vga yı açtığımda ise dahada ilginç bir skor çıktı

< Resime gitmek için tıklayın >
S
7 yıl
Fenerbahçe Beşiktaş Maçına bilet, aldığım fiyata
maça gene gidemeyeceğiz Maraton üst E Blok en orta taraf 4 adet bilet aldığım fiyata.

05362935775
S
7 yıl
MSI z87 gd65
selam arkadaşlar anakartımı değiştirdim msi z87 gd 65 aldım fakat SLI yapamıyorum
2 gtx 680 im var ikisinide bağladığımda sli köprüsünü takmadığımda nvidia denetim masasında köprüyü takın diyor , köprüyü taktığımda ise sistem SLI menusu bile gelmiyor
gpu-z ilede baktım SLI disable oluyor
format attım büssürü sürücü denedim nafile , en sonunda kartlarımdan birini satışa bile çıkardım sizce nedir ?
S
8 yıl
Benfica maçına bilet
Benfica maçına eşimle gitmek için 2 bilet sipariş ettim
biri feneryum üst I blok diğeride H blok geldi yanyana oturamayacağımızdan satıcam eğer bu bloklardan bilet takası isteyen varsda bana ulaşabilir .. o zaman satış yapamayacağım.
S
14 yıl
Ağ Kablosu takılı değil..
arkadaşlar ASUS A6 laptopumda böyle bi arıza var donanımsal sanıyorum denemediğim şey kalmadı sayısız kablo yenden yukleme falan ama bi türlü taktığım kabloyu ethernet görmedi son olarak buraya bi danışayım dedim Programsal arıza olabilirmi yoksa servise götüreceğim laptopu karşılaşan varmı windowstan olabilirmi acaba.. wireless de sorun yok :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.