P

Onbaşı
11 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
4 yıl
N11'den ilk 111 Kişiye Alt Limitsiz 100 TL'lik Hediye Çeki!!!!
Belki başlık böyle olursa dikkatinizi çeker de okursunuz. Görüyorum ki az sonra yazacağım konu forumda iki kere paylaşılmış fakat ya hiç birşey yazılmamış ya da bir iki mesaj yazılmış altına. Çok üzüldüm. Meğerse ne kadar da duyarsızlaşmışız.

Adı Ece, 2.5 yaşında sma diye bir kas hastasıymış maalesef. Tedavisi mümkün ama çok pahalı. Televizyonda izledim gözlerim doldu, elimden geldiğince yardımda bulundum. Ekşi sözlükte de yüzlerce enrty var bu kampanya hakkında.

İmkanınız varsa yardım edin. Yoksa da "Allah şifa versin." deyip geçmeyin. Bağış yapma imkanınız yoksa bile en azından facebook'ta twitter'da paylaşın, kampanyanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayın. Konunun populer konularda çıkmasına yardımcı olun, survivor 2017 konusu var mesela 3 bin küsür sayfa yazı yazılmış, Migros 3 Money verince sıcak fırsatlarda 5 sayfalık konu oluyor. Duyarsız kalmayın.

http://eceyeumutol.org
P
4 yıl
Donanım Haber Yardım Kampanyası
Merhabalar,
Her ne kadar fazla mesaj göndermemiş olsam da yıllardır bu forumun üyesi ve takipçisiyim. Günde bir iki kez sıcak fırsatlar forumuna bakarım ve mutlaka google da beni bir şekilde donanım habere sokar. Türkiye'nin en güzel, en popüler ve en faydalı forumu olduğunu düşünüyorum. Az önce bir n11.com'da 40 lira civarında çocuk montu gördüm. Forumca organize olsak hepimiz birer tane mont alsak. (N11 ve çeşitli mağzalarla görüşülüp belki de daha da ucuza mal edilebilir.) Her ne kadar Mersin'de yaşıyor olsam da soğuk nedir iyi bilirim. Forum'da mutlaka buz gibi illerde öğretmenlik yapan arkadaşlarımız vardır onların da desteği ile bir çok öğrencinin elimizden geldiğince birer mont (belki de ayakkabı) sahibi olmasını sağlayabiliriz.
Bu konuda üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım eminim bir çok arkadaşım da aynı şekilde düşünmektedir. Selamlar.
P
5 yıl
Yurtdışından iPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler.
Merhabalar. Amerika'dan iPhone getirtmeyi planlamaktayım. Daha önce iPhone 6s alırken garantinin geçerli olması için Model A1688 serisi almak gerekiyordu. iPhone 7 almak için hangi seriyi almamız gerekiyor ve dikkat etmemiz gereken birşey var mı? Apple Store'dan alınan iPhone 7'nin sim kilitli vs olma ihtimali var mı? Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara teşekkür ederim.
P
12 yıl
1920 aslında 1440 mı?
Herkese merhaba...
Video kamera almayı düşünüyorum..Araştırmalarım sonucunda panasonic HDC - SD1 ile Canon hg100 arasında kalmıştım. benim için bu iki kamera arsındaki en temel fark birinin 1440 x 1080 diğerinin ise 1920 x 1080 video kaydı yapmasıydı.. Ekşi sözlükte birisi Canon için şöyle yazmış ve bu kafamı çok karıştırdı;

"hd kamera olduğunu idda eden diğer muadilleri gibi bu da maksimum yazma hızı 15 mbps olduğu için çektiği 1920x1080 görüntüyü önce 1440x1080'e indirgeyip çeşitli interpolasyonlarla kaydediyor sanırım. biraz kandırmaca olsa da görüntü kalitesini çok etkilediğini sanmıyorum bu işlemlerin."

böyle birşey var mı gerçekten?
Varsa görüntü kalitesi açısından sizin görüşünüz nedir?

şimdiden teşekkürler...
P
12 yıl
Panasonic HDC-SD1
Herkese merhaba.
Panasonic'in kendi internet sitesindeki alışveriş bölümünde sd1'in fiyatı 999 ytl ye düşmüş.
1920x1080 değil 1440x1080 kayıt yapıyormuş, sizce bu çok önemli bir farkmıdır.
Birde asıl kafama takılan; CCD boyutu 3 x 1/4" TIPA ödülü almış SD9'da bile CCD boyutları 3 x 1/6"
görüntü kalitesi daha mı yüksektir sd1'in.. çünkü bazı internet sitelerinde fiyatı hala 2000 ytl civarında 3000 ytl fiyata bile rastladım.. Sizcede bir gariplik yok mu?
görüşmek üzere...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.