O

Yüzbaşı
09 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
50 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
8 yıl
SİLİNEBİLİR
SİLİNEBİLİR
O
9 yıl
SİLİNEBİLİR
SİLİNEBİLİR
O
9 yıl
boot yada açıldıktan sonra kapanma sorunu için... !
ALINTI(http://pctesti.com/anti-surge-nedir/): "Asus un geliştirdiği bir teknoloji sayesinde artık anakartlar maksimum koruma altında. Asus artık hemen hemen tüm yeni modellerinde bu teknolojiyi kullanıyor. Anti surge teknolojisi sayesinde anakartlar nasıl korunuyor ve anti-surge teknolojisi tam olarak nedir? tanımlamaya çalışalım.

Bilgisayarlarımız güç kaynakları (Power Supply) ile beslenir bu güç kaynaklarından anakatlar üzerine gelen gerilim voltaj, şebeke veya psu kalitesizliği yüzünden bazen düzensiz ve kalitesiz olabiliyor. Bu düzensizlik anakartın önemli bileşenlerine olumsuz etki sağlıyor ve bilgisayarlar durup dururken kararsızlıklarla , problemlerle yüzyüze kalabiliyor.. ASUS voltaj koruması (Anti-Surge) güç kaynağından gelen aşırı gerilim değerlerine karşı izolasyon sağlayarak arızalanmasını ve kullanılamaz hale gelmesini engelliyor. Sistemde aşırı voltaj ya da kısa devre meydana geldiğinde ise anti surge gücü otomatik olarak keserek zarar sistemin zarar görmesini engelliyor.

Anti-Surge destekli anakartlardaki bu korumayı sağlayan ASUS voltaj koruması (Anti-Surge) bu denetimi gerçek zamanlı kararlılıkla sağlayan donanımsal bir çözümdür. Anti -surge destekli tüm anakartlar üzerinde bu koruma çip i mevcuttur. ASUS voltaj koruması (Anti-Surge) teknolojisi sayesinde böylelikle sistem bileşenleri de korunarak bileşenlerin uzun ömürlü olması sağlanıyor. Yeni bir anakart alırken bu özeliğin dikkate alınacak bir detay olduğunu düşünerek bu konuyu ele almakta fayda gördük. Asus anakart almdan önce bu özelliğin olup olmadığını üretici web sitesinden kontrol edin
."

Evet arkadaşlar bu ANTI SURGE olayını gerçekleştiren chip'in bulunduğu tüm boardlarda boot sorunu, power'a basınca çift boot yapmasının yada power'a basınca bekleyip geç açılmasının sorunu bu çip. Asus P8Z68-v pro/GEN3 model yeni aldığım board'da da alıralmaz uzay montajı yaptığımda çalıştırabilmek için epey uğraştım en sonunda bir elimi 220volt pirizin toprak hattına diğer elimi de power'a değerdeğmez reset atınca hemen board'un klavuzuna baktım ve ANTI SURGE özelliği olduğunu öğrendim ve kasa içine montajını yaptım sorunsuz olarak çalışıyor. Kasa dışında açmayı başardıktan sonra kapalıyken power'ın elektrik fişini pirizden söküp takınca yine aynı olay oluyordu.

Sonuç bu tip olaylarda (ram'lerin yuvasına oturmama durumu hariç) kaçak akım olduğundan buna göre davranılması gerekiyor. Daha da olmadı BIOS'ta ANTI SURGE ayarını DISABLE yapın.
O
10 yıl
Intel KORSAN'a Sandy Bridge ile son veriyor.
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
SandyBridge'i üretenler (Mooly Eden) içerisine konulan komutlar yardımı ile kopya HD film izlenmesini engelleyeceklerini söylüyorlar

Eğer doğruysa ben bu işlemciyi eve sokmam.
O
10 yıl
Physx İle İlgili UYARI.....!
Ekran ayarları 1920x1080 veya 1280x720 olmadığı zaman Physx oyunlarda açılmıyor.
1920x1200 yada 1920x1440 gibi çözünürlükte yapılan testlerin hepsi yanlış.
Hatta 1024x768'de bile açılmıyor.

Physx Ayarları full açıkken oyunda görmeniz için mutlaka 1920x1080 veya 1280x720 bu ayarlarda oynamanız lazım.


< Resime gitmek için tıklayın >
Yukarıdaki 1280x720 HD ayarında yerden sıçrayan parçalara bakın. Ve FPS düşüyor. Physx ayarı HIGH. HD ekran çözünürlüğünde ancak Physx Açılıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyunun AA ,AF,Physx ayarlarını yine değiştirmeden HD moduna uymayan 1920x1440 yapınca Physx oyuniçinde çalışmıyor.

22'' LG FullHD monitör TV arızalanınca garantiden değişime gittiği zaman normal CRT monitör kullanınca farkettim.
LCD ekranımı sürekli HD girişinden HD ekran çözünürlüğünde kullanıyordum.

Zaten HD ekran ayarlarına alınca FPS düşüyor Physx devreye giriyor, HD ekran ayarlarının dışında FPS 2-3 katına fırlıyor ve görsel efektler çıkmıyor resimlerde de görülüyor.Bu ekran görünümlerini de 19" 120hz philips monitörde aldım. Bu monitör 120hz olduğundan 1900'lü modları çok rahat çalıştırıyor.< Resime gitmek için tıklayın >
O
10 yıl
Lütfen Yardım
Film olan bir klasör'e girince windows explorer hatası verip masaüstünü çalıştıran explorer.exe programı kendini kapatıp açıyor ve masaüstü yeni açılmış gibi oluyor. Benim çözemediğim hiçbir sorun yoktu ama bu sorunu gerçekten çözemedim.

düzenle >Klasör ve arama seçenekleri>görünüm>herzaman simge göster> ayarlarından resimleri ve filmleri Tumbnale olarak gösterme ayarını kapatınca yani TIK koyunca bu hata oluşmuyor ama fotoğrafları ve filmleri küçük resim halinde klasörde göremiyorum.

Beni çıldırttı. Geçenlerde okuldaki bilgisayarı yeniden yükledim 2-3 gün sonra yine bu hale geldi.
Codec'ler de filmleri klasörde küçük resim olarak gösterme ayarı var bundanmı acaba dedim ama yine olmadı. HDCP'den şüpheleniyorum.

Siz ne dersiniz. Fikirlerinizi bekliyorum.

İşletim sistemi ve kullandığım sistem altta mevcut..< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.