F

Yarbay
10 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
163 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
4 gün
80 Milyona Bile Bölsen
Merkez Bankası'ndaki #128MilyarDolar ile ilgili de konuşan Erdoğan, bu paranın #Korona salgınında ekonomide alınan tedbirlerde kullanıldığını açıkladı
bırak 11 bin tl yi 1 TL almayan milyonlar var ...
80 milyona dağıtsan bu parayı ama yok tabi, yağma hasanın böreği oldu :))

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
F
2 hafta
Gara Şehidinin Annesine Şehit Oğlundan Mektup
Gara şehidinin annesi sessizliğini bozdu. Sözleri yürekleri dağladı (yenicaggazetesi.com.tr)

< Resime gitmek için tıklayın >
16.02.2021 17:15:00

Terör örgütü PKK tarafından beş yıl önce kaçırılan ve Gara'da şehit edilen Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci'nin annesi Ayşe Güler, oğlundan uzak beş yılın çok zor geçtiğini belirterek "Hiç gülmedim, hep ağladım. Şehit olacağını hissettim" dedi. Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP Rize İl Kongresi'nden kendisini araması ile ilgili "Benim kongreden aradığından haberim yoktu. Mezarlıkta aradı, gelişigüzel aradı ve konuştum" ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Irak'ın kuzeyinde bulunan Gara'da şehit olan 13 kişiden biri olan ve memleketi Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlanan 31 yaşındaki Şehit Mevlüt Kahveci'nin annesi oğluna hasret yaşadığı beş yılı anlattı. 
'DEVLETİME GÜVENDİM'

Oğlundan uzak geçirdiği beş yılın çok zor geçtiğini ifade eden acılı anne, Sözcü'ye yaptığı açıklamalarda "Bekledim gelecek diye. Ben onu devlete verdim, devletime güvendim. Oğlum sürekli şehit olacağını söylüyordu. Ben umudumu hiç kaybetmedim. Ama yılbaşından sonra şehit olacağını bildim. Başından sonuna kadar umudumu kaybetmedim." diye konuştu.

Oğlundan uzak beş yılın çok zor geçtiğini ifade eden gözü yaşlı şehit annesi Ayşe Güler, şunları söyledi:
"Beş yıl çok zor geçti, hiç gülmedim, hep ağladım. Şehit olacağını hissettim. Yılbaşından sonra bir cumartesi günü namaz kılarken yanıma geldi. 'Ne o Mevlüt?' dedim. 'Ana sana geldim' dedi. O günü umutlarım bitti ve oğlumun şehit olacağını hissettim. Soluğu kulağıma geldi. Rüya değildi. Saat 14.00 civarı namaz kılıyordum. Sağ tarafıma geldi ve soluk alıp veriyordu. 'Özledin mi? Üşüdün mü? Mevlüt'üm' dedim. 'Yok üşümedim, sana geldim' dedi. Benim oğlum çok saygılıydı, vatanına düşkün birisiydi. Ama sürekli şehit olacağını söylüyordu. Yalnız dört sene çok bekledim. Bir şeye yaslanıyorsun. Yaslandığın çöküyor yani… Oğlumla temas kurmak için çok uğraştım. Cumhurbaşkanıyla uğraştım. Ama Cumhurbaşkanı çok uğraştı, Süleyman Soylu çok uğraştı. Her zaman benimle konuştular, her zaman benimle ilgilendiler. Beni perişan etmediler, perişan olmadım. Ama evladım yoktu o başka. Benim Cumhurbaşkanı’yla, Süleyman Soylu’yla herhangi biriyle sıkıntım yok. Allah'tan geldi bir şey diyemedim. Allah verdi, Allah aldı."

'BENİ KONGREDE ARADIĞINI BİLMİYORDUM'

Şehit cenazesi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini arayarak başsağlığı dilediğini fakat kendisini kongreden aradığını bilmediğini ifade eden Güler, "Dün Cumhurbaşkanı’yla telefon görüşmesi yaptım. Kendisi aradı. Bana başsağlığı diledi. Ben de kendisine 'Oğlumun kanını yerde koyma, senden tek dileğim bir tane bile terörist kalsa kökünü kazı. Ne olursun, bir evladım yok oldu' dedim. Benim kongreden aradığından haberim yoktu. Ben kongre olduğunu bilmiyordum, haberim yoktu. Beni mezarlıkta aradı, gelişi güzel aradı ve konuştum. Yalan söyleyemem. Benim oğlum gitti gideli bana destek veriyorlar. Yani devletimiz bana oğlum gitti gideli destek verdi. Sadece onların elinden alamadık o başka. Ben parti ayırt etmiyorum. Hepsi parti, hepsi vatandaş. Ben kötü diyemem, yalan da söyleyemem. Sadece benim canım yanıyor, evladım yok. Ben buna üzülüyorum." ifadelerini kulandı.
LUM TAKSİCİNİN OYUNUNA GELDİ

Oğlunun bindiği taksinin şoförü tarafından kandırılarak kaçırıldığını söyleyen anne Güler, "Benim oğlum Hakkari Çukurca'da görevdeydi. İki tane üniversite bitirdi. Oğlum kendisi gibi şehit olan Uzman Çavuş arkadaşı Ümit Gıcır’la görev yeri Çukurca'dan Hakkari'ye özel taksiyle giderken Orhanlı yolunda yolu çevirmişler. Oğluma o taksici kalleşlik etti. Taksici, oğluma ve arkadaşına arabada durmasını kendilerini yakalatmayacağını söylüyor. Yanlarında silahları da vardı, yoksa yakalanmazlardı. Taksici kendilerini kurtaracağı yönde konuşma yapmış. Ama kurtaramadı. Yakalayıp, götürmüşler. Ama taksici geri gelmiş." dedi.
'MEKTUP OĞLUMUNDUR'

Anne Güler, sosyal medyada paylaşılan mektubun şehit oğluna ait olduğunu ve oğlunun kendi yazısı olduğunu ifade etti. Şehit Mevlüt Kahveci'nin annesi Ayşe Güler’e yazdığı o mektupta şu ifadeler yer alıyor:

'BUGÜNE KADAR NEDEN KURTARILMADIK'

''Anne, örgütün söylediği sürekli bizi AKP hükümetinden bugüne kadar kimsenin istemediği, ancak AKP ve Cumhurbaşkanı bizleri talep eder ve örgütün bu isteğe kayıtsız kalmayacağı ve bizi bırakacağını söylemektedir. Ancak bugüne kadar neden kurtarılmadık? Neden bizim için bir girişimde bulunulmadı? Ben hangi ülkenin askeriyim, kime hizmet ediyordum? Başka ülke vatandaşları için araya girip diğer örgütlerle görüşen devletler, neden kendi asker ve polisi için bunu yapmıyor. Buradakilerin suçu ne? Bizim suçumuz ne? Suçumuz Türkiye Cumhuriyeti karayollarını kullanmak mı?
'ÖLMEDİK DİYE Mİ SUÇLUYUZ?'
Ya da Hakkari’de yolda halktan herhangi bir kişiye zarar gelmesin diye kendimizi feda etmemiz mi? Bu mu karşılığı? Bu mu ödülümüz? Biz nasıl kimseye bir şey olmasın diye askerin asli görevlerinden biri olanı yaptıysak, devletimiz neden asli görevlerinden biri olan asker, polis veya vatandaşına sahip çıkmak görevini yapmıyor. Ben inanıyorum ki eğer istenilseydi biz buradan bir formül, bir yöntem bulunarak alınırdık. Ama istenilmedi. Ölmedik, şehit olmadık diye mi suçluyuz?
'SİVİL OLRAK ALIKONULDUK'
Burada bizimle beraber 13 kişi de görev yaparken değil de, herkes bir yerden bir yere giderken sivil olarak alıkonulduk… Diğer 13 aile ile birleşip öyle hareket edin. Gerek İnsan Hakları Derneği gerek Ankara’ya Cumhurbaşkanlığı’na, Meclis’e ve diğer partilere gidilip bizim aile, sizlerin de evlat özlemlerine son verilmesi istenirse bunun kolay bir şekilde olacağına inanıyorum."
F
2 hafta
Atatürke Selam Olsun
HDP’den neden yardım istemediğimizi sordunuz. Sizin Malatya Milletvekiliniz HDP’yi arayıp bu konuda yardım istemiş zaten.

Bizi hedef almadan önce geçmişe bir bakın.

Terörist Öcalan’ı televizyona çıkaracağınıza neden evlatlarımızı kurtarmak için kullanmadınız  ıza nede

< Resime gitmek için tıklayın >
n evlatlarımızı kullanmak için kullanmadınız
F
2 hafta
daş gibi
Kendi sosyal medya hesabından paylaştığı Oryantal dans videosuyla, medya dünyasının altını üstüne getiren Habertürk spor spikeri Hande Sarıoğlu’nun işine son verild


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberturk-spikeri-hande-sarioglunu-oryantal-dansi-isinden-etti-427082h.htm
F
2 hafta
uzayi istila edeceğiz...
F
3 hafta
cacabey-cacahanım
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzaya gidecek astronot için Türkçe isim önerisi olarak "Cacabey diyelim" ifadelerini kullandı.
Bu beye şıha emire sultana ne çok takıntıları var bunların :))


< Resime gitmek için tıklayın >
F
3 hafta
Temel kodlama eğitimi
Udemy üzerinden scratch ile temel kodlama eğitimine başlayın
ihtiyacınız olan tek şey internet
https://www.udemy.com/course/scratch-ile-kodlama/?couponCode=46A9E5A0415CBF259DCE
İndirim kodunuz : 46A9E5A0415CBF259DCE
F
3 hafta
Ölene kadar oylarım buna !!
Finlandiya Başbakanı Sanna: ''Çin’deki zulümlere göz yumamayız, ekonomik ve ticari çıkarlar bu denli bir zulmü görmemize engel olmamalı.''

recebin yerine gelsin olene kadar oylarım buna :))

Bıktım esip gürlüyen iç çatışmayı körükleyen konuşanlardan

< Resime gitmek için tıklayın >
F
geçen ay
Hepsi önceden hesaplı bizdeki gibi !
< Resime gitmek için tıklayın >

Buralara gelmek için çok farklı olmak gerek sadece Türkiyede değil....

< Resime gitmek için tıklayın >
F
2 ay
Whatsapp Devam Etmenin Az Bilinen Sakıncası...
#WhatsApp da kalmanın az düşünülen bir sakıncası ....
Dinleyin ve paylaşın !
https://yadi.sk/d/2_NRyewTe8nUyg
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.