S

Çavuş
10 Kasım 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
197 (Bu ay: 24)
Gönderiler Hakkında
S
1 sa.
akp Türkiye'de ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını anlatacağız
< Resime gitmek için tıklayın >
<p class="ql-align-justify">AK Parti'li Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri'nin yerel televizyonuna verdiği bir söyleşide gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. </p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">"Biz tepki alıyoruz diye sorumluluğumuzdan kaçamayız. Muhalefet istediği kadar konuşsun, karşı medya istediği gibi haber yapsın" diye konuşan Nergis, "Ben bundan da çekinmiyorum, hodri meydan. Dolayısıyla biz tabii ki iktidarımızın yaptıklarını, atılan adımları, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini, Türkiye'nin ne kadar geliştiğini, gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını, geçmişle kıyaslandığında Türkiye'in her kademede geliştiğini anlatacağız" </p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">dedi. </p><p class="ql-align-justify">Nergis, geçtiğimiz günlerde kadın cinayetleri hakkında "O kadınları öldüren şahısları yetiştiren kadınlar, sürekli erkekleri suçlayan dil de yanlış" yorumuyla da gündeme gelmişti. </p>https://twitter.com/sputnik_TR/status/1384421461234962433
S
8 sa. önce
özel banka faizi neden düşük ? mevduat
mevduat faizleri olması gerekenden çok düşük
sanki birileri bankalara para yatırılmasını istemiyormuş gibi
erdoğan'da tam tersi bankaya yatırılmasını istiyor
merkez Bankası faizi belli, niye özel bankalar gıcıklığına faizleri düşük tutuyor
S
16 sa. önce
!!!! Yine Bursa'da KADIN CİNAYETİ !!! -- 20 Nisan 2021
Bursa'da ayrılmak üzere olan eşini öldüren Mehmet Yıldız'ın emniyette verdiği ilk ifadesinde, "Oğlumu göstermeyeceğini söyleyince nevrim döndü, 3 el ateş ettim" dedi. Öte yandan cinayetin ardından zanlının kaçma girişimine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Sabah saat 07.20 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Yunuseli 428. Sokakta karısı Aygül Yıldız'ı (45) barışmaya ikna etmek isteyen ve o anları kameraya yansıyan Mehmet Yıldız (45) cinayeti işledikten sonra, silahıyla birlikte olay yerinden kaçtı.

Ölen Aygül Yıldız'ın yakınları da acı haberi alıp olay yerine gelince sinir krizi geçirdi.
İlk olarak merkez Yıldırım ilçesi 11 Eylül Bulvarı üzerinde polis ekipleri ile karşı karşıya gelen katil zanlısı, araçtan inen polisleri görünce depar atarak uzaklaştı. Daha sonra Erikli Mahallesi'ndeki evinde sıkıştırılan şüpheli, bu sefer de sokak aralarına kaçarak izini kaybettirmeye çalıştı.

 Son olarak Erikli Mahallesi Ortayol mevkisindeki evine gelip saklanan şüpheli, polis ekipleri kapıya dayanınca evinin balkonuna çıkarak sağa sola ateş etti. Elindeki silahla adeta poz veren Mehmet Yıldız'ın o anları da kameraya yansıdı. Zanlı uzun süre teslim olmamakta direndi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri ve özel harekat timlerinin nefes kesen operasyonuyla gözaltına alınan Yıldız, elleri kelepçeli vaziyette Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri ve özel harekat timlerinin nefes kesen operasyonuyla gözaltına alınan Yıldız, elleri kelepçeli vaziyette Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Videoyu izlemek için tıklayınız


--------------------------------------------------

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
dün
(128) Aradığınız DOLARA şu anda ulaşılamıyor..........
Aradığınız dolara şu anda ulaşılamıyor

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

CHP’nin Merkez Bankası rezervlerinin harcanmasıyla ilgili AKP iktidarına yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusunun yer aldığı afişler, savcılık talimatıyla birçok parti binasından kaldırıldı.
CHP Aksaray İl Başkanlığı binasına asılan “128 milyar dolar nerede?' yazılı afiş de savcılık talimatıyla emniyet ekipleri tarafından sökülmüştü.
“83 MİLYON ARIYOR…”
Bunun üzerine tekrar harekete geçen CHP'liler bu kez binaya üzerinde cep telefonu görsellerinin de yer aldığı ‘Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor' yazılı afiş astı. İki cep telefonunun yer aldığı görselde, bir cep telefonu ekranına ‘128 milyar dolar aranıyor’, diğer cep telefonu ekranına da ’83 milyon arıyor’ ifadeleri yerleştirildi.

“EKİPLER BUNU DA İNDİRMEYE GELDİLER”
CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Öztürk, polis ekiplerinin afişi sökmeye geldiklerini ancak afişi parti binası içerisine aldıklarını belirtti. 128 milyar doların akıbetini sormaya devam edeceklerini ifade eden Öztürk şunları söyledi:


* Parti binamıza astığımız ‘128 milyar dolar nerede?' yazılı afişimizi daha parti binamıza asmadan tedbir amaçlı polis ekipleri gelmişti. Ekipler gittikten sonra parti binamıza afişimizi astık ve saatler sonra tekrar gelip afişi indirdiler.
* Afişi indirdiklerinde bize valiliğin bir kararı olduğu söylendi. Valiliğin yazısını istediğimizde ise bize göstermediler.
* Biz de bunun üzerine ‘ Aradığınız dolara şu anda ulaşılamıyor' yazılı afişimizi astık. Ekipler bunu da indirmeye geldiler ama o esnada partili arkadaşlarımız afişi içeriye aldılar.
* Hangi yöntemle olursa olsun biz ‘128 milyar dolar nerede?' diye sormaya devam edeceğiz.

https://www.milligazete.com.tr/haber/6994394/chpnin-yeni-128-milyar-dolar-afisi-olay-oldu
S
dün
istanbul da 19 TL ye CEVİZLİ BAKLAVA Kuyruğu !! 17 Nisan 2021
=AZVGx2dSbYEtCMgYF8-UVuRqWbwlWBbM5-JM2ej5PqsJZVC8RyVcxjk0Bt9yk8DqqlCmTXJSBc51XW630MqtU4k-3MKfl6YENGe9FRyez3jR-rfpcYuLmoNfQOY4KDQu32kOQ4AYzYlTS-s2Q1b4NVfd&__tn__=%2CO-R]
HD

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
dün
Diyanet Vakfı, kiracılarını icraya verdi ---- "Kiralarınızı ödeyin yoksa biz nasıl maaş alacağız"
Vakfın icraya verdiği bir esnaf, "Bağış almakta en ön sıralarda yer alan Diyanet Vakfı kendi kiracılarına yardım zamanı ortada yok" diye konuştu

Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan onlarca esnaf, pandemi döneminde kirasını ödemekte zorlanırken vakıf bu kiraları pandemi boyunca ertelemek yerine kiracıları icraya verdi. İcralık olan esnaf, "Bağış almakta en ön sıralarda yer alan Diyanet Vakfı, kendi kiracılarına yardım zamanı ortada yok" dedi.

Bingöl’de Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan esnaf pandemi döneminde kiralarını ödemekte zorluk çekti. Uzun bir süre kepenk kapattıkları için yaşadıkları maddi sıkıntıyı Türkiye Diyanet Vakfı’na anlatan ama sonuç alamayan esnaf son çare olarak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurdu. CİMER ise yanıt olarak, "Doğrudan vakfa müracaat etmeniz gerekmektedir” cevabını verdi. Esnafın sesini duymayan Türkiye Diyanet Vakfı onları icraya verdi. 


Erdoğan'ın açıklamalarını hatırlattı

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre; pandemi döneminde icralık olan esnaf yayımlanan genelgeler kapsamında uzun bir süre kepenk kapattıklarını ve bu nedenle kiralarını ödeyemediklerini anlattı. Mağdur bir esnaf, "Maalesef ki bu pandemi döneminde 2 defa kira yardımına başvurdum. Hiçbir yardım alamadım. Cumhurbaşkanlığının açıklamalarıyla ‘hiçbir mülk sahibi kiracısını çıkaramaz, icra yoluyla tahliye edemez’ açıklaması biz esnafı kısa vadeli bir rahatlamaya götürdü. Öncesinde defalarca Diyanet Vakfı’na yazdık başvurduk ama hiçbir netice alamadık. Bu güzide kurum halk arasında vicdanı ve ahlakı temsil ediyor, kul hakkından dem vuruyor. Kapalı olmamıza, hizmet verememize rağmen alınan kira helal midir haram mıdır. Sonrasında ise bu güzide kurum kira ödemeyen biz esnafları icraya vermiş durumda" dedi. 

"Kiralarınızı ödeyin yoksa biz nasıl maaş alacağız"

İcralık olan bir başka esnaf ise Diyanet Vakfı’na defalarca gitmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

quote:

Oradaki çalışanlar da bizi arayıp ‘kiralarınızı ödeyin yoksa biz nasıl maaş alacağız’ dediler. Ardından icra geldi. Sesimizi çok duyurmak istedik olmadı. Diyanet Vakfı kurumu vicdanları kör ve sağır eden bir edayla bir tutum sergiledi. Bağış almakta en ön sıralarda yer alan Diyanet Vakfı kendi kiracılarına yardım zamanı ortada yok. Biz bu vakfın Türkiye’deki kiracılarına yönelik bir çalışma yapmasını ve dükkânlarımızın kapalı olduğu süre boyunca bizden kira almamasını talep ediyoruz. Vicdan sahibi olan yöneticilerin sesimizi duymasını umut ediyoruz.

> Independent Türkçe
https://www.indyturk.com/node/347186/haber/diyanet-vakf%C4%B1-kirac%C4%B1lar%C4%B1n%C4%B1-icraya-verdi-kapal%C4%B1-olmam%C4%B1za-ra%C4%9Fmen-al%C4%B1nan-kira-helal
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

S
2 gün
7 senedir deodorant kullanmıyorum ( vergi %18 + %20 )
evet günlerden yine saçma sapan ülke sorunları

deodorant değil sanki altın
eskiden 4 tl normal kalite 6 tl ye kaliteli deodorant alınabiliyordu

şuan en düşük kalite 20 TL

bende deodorant yerine parfüm kullanıyorum kesinlikle bim tarzı leş parfümlerden kullanmam

en basit deodorant bile uçuk fiyatlarda satılıyor şaka gibi ülke

ayrıca deodorant ve traş köpüğünden den KDV + ÖTV alınmakta %18+%20 = %38 vergi. birazdaha zorlasalar %50 vergi olacak

yaz geliyor millet yine leş gibi kokacak
https://twitter.com/ozanbingoll/status/931460236816371712

Resmi kaynak: https://www.turmob.org.tr/arsiv/mbs/pratikBilgiler/10_otv_oranlari.pdf
S
3 gün
AKP'li Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanı, 2. Elizabeth’e, taziye mektubu gönderdi.
Bugün farklı bir fıkra

quote:

Başkanımız Sn. Alinur Aktaş, Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Elizabeth’e, eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in yaşamını yitirmesi nedeniyle taziye mektubu gönderdi.


< Resime gitmek için tıklayın >
=AZWGOtOBUrdklLBL59rJL83dBrCcyQsn3lfaFI0tGfZ3USZlne_F7YDGTj4kuv9vgWG2lMsVWROPxsL1VK515sGR3YHOc2XYTav_aJadPHMpz0eFzGYBLunY_PDKub-xHuMAHMKugxLDY3xUbFnMCZiF2GIR2irzmW6v15QqLvLBtpZuse3B7qhrG0mbF_cMv4I&__tn__=%2CO%2CP-R]
S
3 gün
İsrail'de açık havada maske zorunluluğu kalkıyor
Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu ise uygulanmaya devam edecek.

Uzmanlar, ülkenin bir nevi "sürü bağışıklığı" kazandığı görüşünde. Weizman Enstitüsü'nden Eran Segal ekonominin yeniden açılmasının ve dini bayramlar nedeniyle insanların bir araya gelmesinin dahi vakaların artmasına yol açmadığına dikkat çekti.

İsrail'de aşılama sayesinde vakalardaki düşüş sonucu 21 Şubat'tan itibaren Covid-19 önlemleri kademeli olarak gevşetilmişti.

Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede 5 milyon 338 bin 976 kişiye Covid-19 aşısının ilk dozu, 4 milyon 961 bin 238 kişiye de ikinci dozu uygulandı.

Toplam vaka sayısının 836 bin 882 olduğu İsrail'de 6 bin 331 kişi salgında hayatını kaybetti. Şu an 3 bine yakın aktif vakadan 200 kadarının durumunun ağır olduğu kaydedildi.
< Resime gitmek için tıklayın >
S
4 gün
Şırnak'ta Eşinden boşanan baba, 3 yaşındaki oğlunu nehre attı
Olay, akşam saatlerinde Cizre ilçesinde meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen ve 15 günce eşinden boşandığı öğrenilen H.M., oğlu K.M.'yi gezmek için dışarı çıkardı. H.M., iddiaya göre, parkta bir süre dolaştıktan sonra oğlu K.M.'yi Dicle Nehri'ne atarak olay yerinden uzaklaştı. Durumu fark eden çevredekiler Dicle Nehri'ne atlayarak K.M.'yi sudan çıkardı.

İhbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, yapılan ilk müdahalenin ardından talihsiz çocuğu Cizre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil Servis'te doktorların uzun çabaları sonucu tekrar hayata döndürülen çocuğun hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.