G

Er
10 Eylül 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
357858 Gün Cezalı
357809 gün 8 s. 12 dk.
Gönderiler Hakkında
G
2 ay
Doğuya atanmak
Öğretmen olarak atanırsam
750 TL kira versem (stüdyo daire veya 1+1)
750 TL beslenmeye ayırsam (içki sigara karı kız yok) Sebzeyi severim illa et diye tutturmam.
250 TL fatura ödesem
5500 tl maaş diyelim. Tüm giderleri çıkarınca bana 3750 TL kalıyor. Hadi 3500 TL kalsın. Tek başıma yılda 42 bin TL biriktirmiş olurum. 2 3 yıl evlenmeyip biriktirsem arabamı alırım. Evlenince de krediyle ev taksidi öderiz eşimle. 10 yıl falan.

Benim hayat planım bu şekilde
G
2 ay
Ünide tek ders sınavına kalmak
Beyler 4.sınıfım güz döneminde bir dersten başarısız oldum. Yani bütünlemede de veremedim başarılı şekilde. Yazın ağustosun başında tek ders sınavı koymuşlar. 5-6 gündür moralim çok bozuk yani ailemin durumdan haberi yok söyleyemem. Kpss ye hazırlanıyorum bir yandan arada aklıma gelip duruyor. Kafamdan nasıl atabilirim bu durumu. Daha tek ders sınavına 6 ay var. Tek derste veremesem bile yaz okulunda verme şansım var.

Ortalamam 2.60 civarı. O yönde bir sıkıntı yokta. Bilmiyorum hayatımın en zor dönemlerinden birisini yaşıyorum şu anda.

Kpss sınavlarım da ağustos ayında çakışmıyor ama ne bileyim aynı ay içinde olması canımı sıkıyor. Hoca haksızlık yaptı benim de hatam var ama hakkımı da yemedi değil. Diyorum ki pandemi böyle devam ederse tek ders sınavını da online şekilde yaparlar. Yaz okulu da uzaktan olacağını düşünüyorum. Uzaktan olması daha kolay olur benim açımdan
G
2 ay
Yaz okulu uzaktan olur mu ?
Geçen yıl bizim üniversitede yaz okulu uzaktan yapılmış. Bu yıl yaz okulu nasıl yapılacak bilmiyorum ama bir dersim kaldı onu yazın yaz okulunda vermem lazım. Devam zorunluluğu olmazsa evden 5 hafta sürecek
G
2 ay
Korona virüs böyle mi olur ?
Martta normalleşmeye başlayacağız deniliyor. Bence Nisan ayında başlatırlar. Nisandan Hazirana kadar millet rahat hareket eder. Bu seferde 3. dalga başlar yazın sonuna kadar sürer. Sizin fikriniz de böyle mi ?
G
2 ay
derdim çok
Üni son sınıfım güz döneminde bir dersten başarısız oldum bütünleme sınavında da yapamadım. Kpss ye hazırlanıyorum tüm amacım bir an önce bu sınavı kazanabilmek. Yaz okulunda kaldığım dersi başarılı şekilde düzeltmem lazım o da olmazsa tek ders sınavına gireceğim. 2 hakkım daha var diyebilirim. Tüm moralimi alt üst etti. Bazen aklıma geldikçe üzülüyorum. En çok üzücü olan ise samimi olduğumu düşündüğüm dost bildiğim insanlar bütünleme sınavıma gireceğimi söylememe rağmen bana yardımcı olmadılar. Ama kendimi motive ediyorum her işte bir hayır vardır. Belki bir dersten kalmış olmam beni kpss ye hazırlanırken daha da hırslandıracak. Ağlamak istiyorum ama ağlayamıyorum. Aileme de haber vermedim çünkü onların da üzülmesini istemiyorum.
G
2 ay
Bütten de kaldım
Tek ders sınavı diye bir olay varmış. 4 sınıfım şuanda. Martta tek ders sınavı varmış ama ona girebiliyor muyum bilmiyorum
< Resime gitmek için tıklayın >
G
2 ay
Bilimsel araştırma yöntemleri
Şuanda tez yüksek lisans yapan varsa bugün büte gircem belki yardımcı olmak isteyen olur
G
4 ay
Atm paramı yuttu
Teb atm sinden kartsız işlemlerden Bilyoner hesabıma para yatıracaktım. 23 TL yi verdim içeri girdi para ana Bi baktım kabul etmiyor parayı. Dedim o zaman geri verir parayı. İşlem birden iptal oldu paramı afiyetle yuttu. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım bakalım ne zaman verecekler
G
5 ay
Memurluğun değeri daha da artacak
Malum korona var. Belki de 1 sene daha sürecek bu durum. Sonrasında yine dünyayı bekleyen yapay insan üretimi virüsler dünyaya sürülecek. Bu süre zarfında ülkelerin ekonomik yapıları bozulabilecek özel sektör çalışanları işten atılma korkusunu daha çok yaşayacak. Yani memurlukta işini evden de yürütürsün en kötü zoom gibi görüntülü şekilde sistem üzerinden insanlara hizmet verirsin. Devletten düzenli para alırsın, kafan rahat olur. Bence bu dönemde memurluğun önemi arttı. Bu arada bazı kişiler ya bu memur sayısı fazla düşürelim diyor. Şöyle söyleyelim tamam haklı olabilirsin ama memurun yaptığı işi yapay zeka falan da yapabiliyor diyorsun da. Senin şuanda bunları üretecek yazılımın yeterince yok. Yabancıların yaptıkları yazılımı kullanmak demek bilgilerin onların eline geçmesi demek. Güvenilir değil bir kere.
G
5 ay
Akıl verin lütfen
16 mbit internet kullanıyorum. Çeşitli sorunlardan dolayı yarı hız bile alamıyorum. En fazla 5 mbit hıza ulaşıyorum. Müşteri hizmetlerinden ekip çağrılmasını talep ediyorum arıza kaydı oluşturup duruyorlar. Diyorum ki bana arıza kaydı değil ekibi gönderin. İlçe Türk Telekom müdürlüğüne gidiyorum adresime ekip gönderin diye onlarda gelecek bu hafta içinde diyip geçiştiriyorlar.

Türk Telekom Ceosuna twitterdan yazıyorum bulunduğum bölge adsl altyapısında Vdsl veya Fiber çalışması neden yapılmıyor diye. Benimle iletişime geçeceklerini söyleyip kayıt açıyorlar. Bugün geri dönüş yapıldı neymiş vdsl fiber çalışması yokmuş bölgemde. Soruyorum kimin bunu dediğini Manisa Türk Telekom diyorlar. Ben Ceosuna yazdım, Cimere yazdım Ulaştırma Bakanlığına gitti şikayetim bir adım atılmadı. İlçe Müdürlüğüne gidip talep ediyorum. Müşteri hizmetlerini belki 100 kez isteğimi iletiyorum. Başka ne yapabilirim bilmiyorum.

Altyapımın yükseltilmesi için mahallede imza mı toplamam gerekiyor anlamadım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.