S

Çavuş
17 Ocak 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
180 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
4 ay
MSİ GF65 Sol Alttan Garip Bir Ses Geliyor
Merhaba arkadaşlar, MSI GF65 Thin 10 SDR 638XTR modeline sahibim. 2 aydan fazla bir süredir kullanıyorum ve dün garip bir şekilde kasanın sol altından aşağıda atacağım sesin geldiğini fark ettim. Bir de elinizi sol alt kısma koyduğunuzda titrediğini görüyorsunuz.

Youtube videosundan kasanın açık halini buldum, kasanın açık halinde sağ tarafın en dibine geliyor ses gelen kısım ve sanırım bataryanın bir kısmı var orda.

Ses dosyası: https://drive.google.com/file/d/1KI0P-D7NXKVgKVPgXJ8YNZtwwyqL5byf/view?usp=sharing

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
4 ay
MSİ Aynı Model Laptopta Farklı SSD Markaları Kullanması
Merhabalar,

MSI GF65 Thin 10 SDR-638XTR Gaming Laptopum var. Youtube'dan aynı bilgisayara sahip bir kişi aygıt yöneticisinden SSD'ye baktığında KIOXIA marka SSD görünüyor, ancak ben baktığımda KINGSTON görünüyor. Modellerinden benchmark testlerine baktığımda KIOXIA lehine 3000 puan fark var.

O SSD testinde 2500/1500 görürken ben 1500/1000 civarı görüyorum. Farklı marka kullanılmasının sebebi nedir ? Ciddi de bir fark var yani. Ben incehesap tan satın almıştım, bahsettiğim kişi de incehesap tan satın almış.
S
5 ay
MSİ GF65 Thin FPS Düşüşü
Merhabalar, MSI GF65 THIN 10SDR638XTR laptobum var. CS GO'da 200 250 fps arası takılırken niye olduğunu bilmediğimiz bir sebepten dolayı oyuna girdiğimizde ayarların sıfırlandığını gördük. Artık eski ayara aldığımızda da 100 120 fps civarı geziyor. Sebebi ne olabilir ? Orta ayarlarda 100 120 fps bu arada, en yükseğe alsam da 100 120 oluyor işin garibi bu.

i5 10300h
gtx 1660ti (max-q değil)
8 gb ram

Ben ramden kaynaklı diye düşünüyorum, aynı modelini kullanan arkadaşlar da 16 ram yapınca fpslerin 2 katına çıktığını belirtmiş. Benim anlamadığım durum 200 250 görürken neden bu civarlara indi, sonuçta görüyorduk o fpsleri.

Windows güncellemesi sonrası oldu diye düşünüyorum, onun dışında dragon centerdan gaming mode açmıştım. Onun da etkisi olabilir mi ?
S
5 ay
İ5 10300H Mühendislik Uygulamaları için Yeterli midir ?
Makine mühendisliği okuyacağım arkadaşlar, MSI in bi modelini buldum i5 10300H işlemci içeren. Beni bi 5 sene falan rahat idare eder mi acaba ? Ekran kartı olarak da 1660ti var.
S
6 ay
Mühendislik için Laptop vs Masaüstü
Evet arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum, bütçem 8 9 K ya kadar diyebilirim. Aynı paraya canavar gibi bir masaüstü toplayabilecekken laptopun taşınması da çok cazip geliyor. Gönlüm masaüstü toplamaktan yana ama sorun yaşar mıyım merak ediyorum.

Makina Mühendisliği için soruyorum, ODTÜ'de okuyacağım; belki labları falan yeterli derseniz diye belirtmek istedim.

edit: oyun da oynamak istiyorum yüksek ayarlarda, o nedenle gaming laptop ve gaming masaüstü arasında kaldım diyebiliriz

Arkadaşlar performans açısından sormuyorum, sadece okurken bilgisayarı taşımaya çok ihtiyacım olur mu onu soruyorum. Ailemin yanında okuyacağım.
S
6 ay
7500 - 8000 TL Bandı Sistem Tavsiyeleri
Arkadaşlar birçok sistem gördüm daha düşük bantta ama bazı markalar içime sinmiyor, almışken iyisi olsun diyorum. Monitör hariç önerilerinizi yapabilirsiniz. PSU konusunda Corsair, Cooler Master gibi markaları düşünüyorum. Ekran kartı olarak Asus RTX 2060 düşünüyorum ama tavsiyelerinize açığım. İşlemci de Ryzen 5 3600 yeter diye düşünüyorum.

SSD konusunda pek bilgi sahibi değilim, Anakart konusunda da aynı şekilde, wifi destekleyen anakart olması lazım ama.

Kafamda sistemin genel hatları belli ama bir türlü oturtamadım, her şeyin 50 tane modeli olunca sorun yaşıyorum biraz.
S
6 ay
E Devlet Kayıt
Arkadaşlar herhangi bir belge gerekiyor mu bu kayıt için ?

edit: e devlete internet bankacılığı hesabınızdan da girebiliyormuşsunuz, gayet pratik bir yöntem.
S
6 ay
Max 2K ya kadar 144Hz Monitör Tavsiyesi
Şimdiden teşekkür ediyorum tavsiye verecek arkadaşlara.
S
6 ay
Max 7K Sistem Tavsiyesi
Önerilerinizi sunarsanız çok memnun olurum arkadaşlar, monitör hariç.
S
6 ay
ODTÜ Makine
6708 ile geldi, merak eden vardır belki ne kadar gerilediğini. Benden daha düşük ile giren varsa bu konu altına toplayabiliriz mesajları.

Edit: Son giren ben değilmişim ama virgülle girmişim :)

Benim puanım: 517,39014
Odtü Makine taban puan: 517,03220
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.