A

Teğmen
03 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
157 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
3 hafta
TürkNET PİŞMANLIĞIM
3 Ay önce telefon dahil bi pakete abone oldum ne hikmetse 3 lira olan telefon aboneliğini 10 liraya çıkardılar telefonu kullanamadığım için iptal ettirmek istedim ve destek kaydı açtım allahın belaları tam 3 aydır her faturaya 10 lira ekliyor destek kaydım bekleme durumunda olduğu için internet arızası nedeniyle yeni bir destek kaydı da oluşturamıyorum. Şimdi baktım destek kaydım görünmüyor bile hayır bak sadece o olsa eyvallah sonuçta 95 liraya 100mbps internet kullanıyorum öyle değil mi? Hayır kardeşim öyle de değil 3 ayda mininmum 30 kez internet kesintisi oldu sürekli forumdan kendilerini rahatsız etmeme rağmen hiçbir çözüm bulunamadı internetim kesiliyor, kesiliyor ve kesiliyor işimden gücümden okulumdan oynamak istediğim oyundan ediyorlar beni yok arkadaşını getir beleşe kullan... DÜMEN DÜMEN DÜMEN.

Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor Türk telekomun 16mbps internetinde bu kadar sorun yaşamadım 16mbps dedikleri interneti veriyolardı saolsunlar ama bunlar bu kadar;

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu kadar mı? Hayır bu kadar;

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Arkadaşını getir kampanyalarına aldanmayın size bu işkenceyi yaşatacak arkadaşınızla da bağınızı kesin. Bana olmaz demeyin. Bi de meşhur ip sorunu sürekli reset at lanet modeme sürekli o salak şifredir otudur motudur uğraş dur. Kullanmadığım telefonu ve interneti ödüyorum bu kadar leş bi iss olamaz.
A
geçen ay
Barış MANÇO'nun 22.si sene-i devriyesi
Göremediğime mi yanayım ''adam olacak'' çocukların bıraktığı ülkenin Dönence'den bi haber oluşuna mı bilemiyorum.

Büyük adamdı vesselam.
A
geçen ay
Gtx 1660Ti'm ol
FT'ye kadar tuttuğum takım dediğim Galatasaray,10 yıl öncesine kadar başarı kovalayan fenerin dilenmesinden sonra şurda benim 3bin liramın esamesi okunmaz diye başlattığım kampanya.

RDR2 ve Cyberpunk 2077 oynamam için yardımlarınızı bekliyorum

İletişim:PM
A
geçen ay
İstifayla birlikte bi umut oldu bende
Yavaş yavaş da olsa 3-4bin liralık aletlerin 2-3bin liraya düştüğünü görmek bende bi umut oldu 2023de gelicek olan hatta belki daha da erken... Ölümcül vergilerin azaltılmasıyla vs Türk insanı nefes alabiliyor olabilir yakın bi gelecekte cidden salak bi gülümseme var suratımda o kadar beklemediğim bi zamanda geldi ki bu hamle demin Lakersın ilk yarının son 2.3 saniyesinde aldığı hücum faulle 3lük bulup farkı 5e çıkarması gibi müthiş bişiy bu düşünsene asla göremeyeceğin insanlar (bu insanlara doğan her güneşle birlikte sövüyorsun) birden bi sosyal medya platformundan istifa ediyor yav hava ne hada güzel yav.
A
2 ay
Nvidia Container mikrofonunuzu kullanıyor
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu nedir? Çok saçma niçin mic kullanıyor nvidia?
A
2 ay
5500XT 4G'ye 1700 bayılmak mantıklı olur mu?
CYBERBUnG ve RDR2yi bitiremedim henüz ve elimdeki 750ti yetmez böyle oyunlar için son patlayan kartımdan (rx 470 çok daha öncesinde hd4350 ve hd5450) sonra daha öncesinde de elimde 3 amd kart kalmasını da göz önünde bulundurarak hayatta amd almam diyordum ama gücü yerinde rx 590-gtx 1060ın falan üzerinde ve nispeten yeni nesil mining popülasyonuyla 200 dolar olması gereken (1500tl) 1660Ti şuan 3.5-4K civarında hayatta böyle para edeceğini düşünmüyorum sadece 6Gb olduğu ve miningcilerin peşinde olduğu için o kadar para veremem ama amdnin aşırı kalitesizliği vs... bilmiyorum kafam çok bulanık mining işi de kısa vadede düşecek gibi değil bana kalsa bi kaç ay daha çalışıp rtx 3070 falan almak var ama o da şuan 9K 3 ay sonra minimum 10K fiyat düşeceği yok doların düşeceği yok 500 dolarlık kart 1100 Dolara satılıyor elim kolum bağlı valla 2aydır 750ti ile idare ediyorum ama o da artık idare etmiyor malesef.

Acaba 2Yıllık fatura vs kurtarır mı? daha önce hiç 0 kart almadım henüz hiçbir fikrim yok o yüzden.
A
2 ay
Mining işine girilebilir mi
2015-17 döneminde girenler rx580lerle girdi ve 1 yıllık amorti süresi vardı o zaman şuan benim hesabıma göre 22-23K bi yatırımla yani 6 tane 1660ti ile ayda 2000 bırakıyor tabii böyle bi kar marjı hiç bir işte yok 2000e evini kiraya versen evin değerinin en aşşağı 500bin olması lazım o yüzden büyük risk olduğu gayet açık ama şuan kasılabilen coin sadece eth değil harici coinlerinle birlikte ethnin aynı anda birden %80-90 düşmediği sürece yine kar getirir şuanki kurla eth 1Yıldan kısa sürede amorti ediyor bu +- değişebilir bi kaç ay hatta geliri yarı yarıya düşmesini dahi göze alabilirim. Bu işin matematik kısmı teknik kısmıyla ilgili pek bilgim yok bildiğim kadarıyla kartlarını bi sunucuya kiraya veriyorsun ve paranı istediğin zaman çekebiliyorsun...

Gayet kolay geliyor o yüzden bilen bu işe giren ya da daha önceden batmış olan varsa dinleyip kendisinden bilgi almak isterim. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen sizce girmeli miyim? Kyk kredi işine hiç girmek istemiyorum acil yardıma ihtiyacım var.
A
2 ay
Silinsin Lütfen
Yık burayı
A
2 ay
Boğaziçi protestolarındaki lgbt bayrağı
Nedir bu?

kalabalık buldu mu unicerlar elinde bayrakla koşuyor ekmek kuyruğuna da böyle mi giriyor bu pigmeler? Acayip bi antipati kazanmış durumdalar dinsilikle suçlanırken bir de homo homo ortalıkta dolaşıyorlar insanların bi yanlış olduğu fikri varsa da böyle ciddiyetsizlerle tüm fikri değişiyor.

Hayır boğaziçililer neden kaldırın şu bayrağı demiyor? biri ikisi de değil ki alayı kardeşim k*rt protestolarındaki o 3 cırtlak renkli salak bayrak gibi. Gezi'de nasıl amaç saptırıldıysa aynısı tekrar karşımızda böyle cılız sesler tabi ki de hiç kimse tarafından duyulamaz.
A
2 ay
Tavsiye bekliyorum (karışık mevzular üzerine)
Fatih'in istanbulu fetettiği yaştayım hala daha o çocukken duygusal kaldığım/kandığım milliyetçi duygular var içimde ama bu asla 300euroluk bi işgücü olduğumu söyleyecek kadar alçaltamaz beni. Evet hükümet bunu Asil Türk milletine reva görüyor olabilir ama ben biran önce kaçıp gitmek istiyorum.

Kısaca içimi dökmek istedim beklediğim tavsiye önce askerlikle ilgili daha sonra okul ve en son olarak ''kaçıp gitmek'' üzerine...

Askerlik;
Üstte belirttiğim gibi beni 300Euroluk işgücü olarak görenin ne silahını tutmak ne de o halk için zaman kaybetmek istiyorum nasıl bu kadar yüceltilip tuvalet silmeyle(askerlik anılarından duyduklarım üzerine) vatan borcu olarak adlandırılması... 19 yaşında çocuklar, suriye sınırında bi patlama sonrası sönerken, halkına 300 euroyu reva gören herifin çıkıp sayı vermesi, bilmem kaçıncı dereceden akrabasını bilmem hangi kürsüye atayıp bilmem kaç milyarlarla kaçmasına göz yumması... Filhakika bunlar toplumsal-siyasi konular benim isteğimse asla gitmemek. Bunu dövizli yapabilirim. (kaçıp başka bi ülkeden vatandaşlık alarak ya da oranın mültecisi vs olarak sonuç olarak kaçış yok) Ya da şimdi gidip döndüğümde ''kaçıp gidebilirim'' sizce ne yapmalıyım? (Benim durumumda olduğunuzu varsayarak objektif bi cevap vermenizi bekliyorum)

Okul;
Yaşım çok da olmasa da geçmesine ve biraz da askerlikten bi kaçış yolu olması nedeniyle seçebilirim isteğim okuyup adam akıllı yerlerde, adam akıllı muamele görmek ama uzun yıllar çalıştım son 4-5 yılda aktif olarak 2-2.5 yıl kadar sigortam yattı, bi o kadar sigortasız çalıştım ama okul bittiğinde sigorta ya da sözünü ettiğim ''adam akıllı'' işin ülke sınırları içersinde bulamayacağımdan da eminim bu nedenle de oldukça isteksiz ve hantal bir şekilde çalışıyorum, yine de bu yaz olucak olan sınava.

Kaçıp gitmek;
Herşeyden önce dil öğrenmek ve herhangi bir yere kaçıp gitmeli miyim yoksa? Hali hazırda elimdeki (pek de meslekten sayılmasa da) mesleğim ve 2 yıl da olsa tecrübem var aklımdaki ülkelerin en kötüsünde alabileceğim maaşın minimum 5-6 katına çalışabilirim o yüzden bu durumda çalışmak bana enayilik gibi geliyor(burada yanlış anlaşılma olmasın yaşımın da verdiği bi rahatlık tabi bu yoksa benim 50 yaşındaki babam da amcam da eniştem de bu şartlar altında çalışmak zorunda burada)

Not : Okul konusunda sözünü ettiğim sınav Ayt-Tyt EA düşünüyorum ve ikisine birden kasılıyorum. Hali hazırda elimdeki lise diplomamla ancak bu yıl sonuna kadar uzatabiliyorum tecilimi.

Not 2 : Kaçıp gitmekten kastım yasal yollarla yoksa samsundan bi yük gemisinin içine atlayıp norveçe varınca bi free wifi ile norveçe geldim napcam taktik verin diye facebookta bi gurupta paylaşım yapacak değilim planlı,programlı bi yaşam istiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.