O

Çavuş
01 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
8 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
8 ay
Tablet Bataryasını Değişmeme Rağmen Azalıyor
Elimdeki hometech ht model bataryadan dolayı açılmıyordu. Modele uygun 3.7 v 5000mah bir batarya aldım lehimledim ve cihazı açtım. Şarj yüzde 49dan 0a 1 2 dakika içerisinde 5er 5er azalarak düştü. Sizce sorun nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
O
8 ay
2000 Liralık Cihazda IPS Ekran Olması
https://www.hepsiburada.com/i-life-zed-air-cx3-intel-core-i3-5005u-4gb-1tb-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-il-1506x-41000sabwieas-d-p-HBV00000O3TV3

Linkten görüleceği üzere 2099 olan bu giriş seviyesi cihaz kasa kalitesi olarak geri kalsa da IPS ekran ve fiyat aralığına göre üstün işlemci ile öne çıkıyor.Peki sorum şu. Büyük markalar neden IPS ekranı bir standart haline getirmiyor? Ayrıca neden bu şekilde fiyat segmentine göre iyi ürünler çıkarmak yerine nerdeyse birbirinin kopyası genelde hafıza ufak tefek değişecek şekilde model pompalıyolarlar?
O
8 ay
5000 TL Üst Sınır için Mühendisliğe Uygun Laptop
Herkese merhabalar. 5000 TL bandında tercihen 14" FHD IPS panelli r5 3500u veya i5 1035g1 işlemcili 16gb ram 512gb ssdli taşınabilir ve uzun pil ömrüne sahip bir laptop aramaktayım. Kullanacağım programlar 2 boyutlu pcb çizimi için solidworks, MATLAB,Simulink, programlama dilleri(genelde python ve c), TIA Portal. Buna yönelik araştırmalarımda şu iki cihazı buldum başka öneriniz var mıdır? Laptop piyasasından uzun süredir uzak olduğum için Casper'ın son durumu hakkında bilgim yok önceden çok da güvenilir bir firma değildi.Bu konuda yorumlarınızı da bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

1.Ürün
2.Ürün
O
3 yıl
TIP YAZANLARIN İDEALİST OLMAMASI
Arkadaşlar beni sakın yanlış anlamayın ancak yani bana biraz böyle geliyor. Daha çok garanti ücretim olsun, halk arasında saygınlık kazanayım kafasında çoğu insan. Var mı aranızda ben şu hastalığa çözüm bulmak için uğraşacağım insanlığa faydalı olacağım diyen. Bu cidden aşağılamak değil ama mesela temel bilimlerin bu kadar kötü olmasının nedeni bu zihniyet değil mi sizce de? Tıp yazanların kaçının ülkeyi uluslararası arenada temsil etme isteği var ? Bence bu oran mühendislikte temel bilimlerde daha yüksek, bir yenilik getirme olayı, Türkiye'de çoğu tıp yazanın zihniyeti nedense bana aman çocuğum memur olun okuyun bir garantiniz olsun gibi geliyor. Görüşlerinizi bekliyorum.
O
3 yıl
KTÜ VS YEDİTEPE
Arkadaşlar belki saçma gelebilir ama eğitim kalitesi ve kampüs içi eğitimsel imkanlar olarak hangisi daha iyidir? Yani hoca kalitesi lab kalitesi yurt dışı imkanları vs. Bilgisayar mühendisliği için başka tavsiyeniz varsa açığım 50k san kötü geleceği kesin siralamamin hatta 60 ve altı diyebilirim
O
3 yıl
BURSLU BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
50k ve altı için en iyi yüzde elli veya daha yüksek burslu bilgisayar mühendislikleri nelerdir?
O
3 yıl
İTÜ FİZİK MÜHENDİSLİĞİ GELİR Mİ?
Arkadaşlar tyt 90-95 ayt ise 27-35 arası bir şey bekliyorum OBP 97,76. Sizce gelir mi?
O
3 yıl
YÜZDE ELLİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
Arkadaşlar tyt 90-95 ayt ise 27-35 arası bir şey bekliyorum OBP 97,76. Bahçeşehir üni yüzde 50 burslu bilgisayar mühendisliği sizce gelir mi?
O
3 yıl
90-95 TYT 27-33 AYT 97,66 OBP SIRALAMA TAHMİN
Arkadaşlar netlerim böyle tahmini kaç bin gelir ve sizce bu sene okulların sıralamaları nasıl değişir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.