M

Er
20 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 hafta
HAPPY GOLD VİSA KAMPANYASI
Trendyol, Hepsiburada ve Gittigidiyor sitelerinde 28 şubata kadar visa kartını ilk kez kaydedenlere 15 mart tarihinden sonra kullanılmak üzere 50 tl indirim tanımlanacaktır.
M
3 ay
Üniversitem İlişiğimi Kesti, Hukuki Yollara Başvurmak İstiyorum, Yardım
Balıkesir Üniversitesi, Necatibey Eğitim Fakültesi, Kimya Öğretmenliği programına(5 yıl) 2007 yılında kayıt yaptırdım. 2012 senesinde Ortaöğretim KPSS ile Ankara'da bir kuruma atandım. Ankara'dan Balıkesir'e gidip gelmem mümkün olmayacağından (ayda bir hafta gidip gelmeme rağmen) bazı hocalar devamsızlık sebebiyle derslerinden geçirmediler. Ben de bu sebeple 2013 yılında 1 yıl süreyle okulumu dondurdum ve daha sonra hiç kayıt yaptırmadım. 2020 öğretim yılında Koronavirüs pandemisinden dolayı uzaktan eğitime dönüldüğünden ben de fakülte öğrenci işleriyle iletişime geçtim. Kaydımın silinmediğini söylediler. Kayıt dönemi gelince harcımı yatırdım. Ders kaydımı yaptım. Uzaktan canlı derslere aktif bir şekilde katılıyordum ve başarılıydım da. Haftaya vizeler vardı onlara hazırlanıyordum. 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 19.12 de fakülte dekanlığından gelen mail şöyle:

Fakültemizdeki kaydınız Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 05/11/2020 tarih ve
75850160-104.01.01.01- E.70818 sayılı yazısı ve Balıkesir Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans
Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 25.maddesi nin 2. bendi (Yönetim Kurulunun kararı ve
Yükseköğretim Kurulunun onayı ile dört yıl üst üste katkı payı veya öğrenim ücretinin
ödenmemesi ile kayıt yenilenmemesi durumunda öğrencilerin Üniversite ile ilişikleri kesilir.)
uyarınca 04.11.2020 tarihinde silinmiştir.
Bilgilerinize rica ederim.

Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı

Madem ilişiğim kesilecekti böyle bir yönetmelik vardı neden harc ücreti alıp kayıt yenilediler, ders kaydımı yaptılar? Ayrıca kazanılmış hak kaybedilebilir mi? Ülkemizde sürekli öğrenim affı çıkarken bu pandemi sürecinde böyle bir şey nasıl oluyor?

Ben bu konuda bilgisi olan avukat arkadaşlardan yardım etmelerini yol göstermelerini istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.