T

Yüzbaşı
05 Aralık 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
108 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
3 hafta
Home Assistant ile Tuya destekli priz kullanımı (Homekit)
Öncelikle merhaba herkese,

Benim şuan elimde Raspberry Pi 4 (2Gb), S-link SL-05 akıllı priz (tuya destekli) mevcut.

Raspberry pi cihazına Home Assistant kurdum ve server olarak çalıştırdım. Ardından Home Assistant arayuzu kurulumundan sonra Tuya Web konfigürasyonlarını yaptım, sonrasında ise Homekit plugin kurarak bu akıllı prizi Apple Homekit destekli hale getirip Ev uygulamasına taşıdım.

Fakat şöyle bir sorun ile karşılaştım; bizim ev çift katlı ve yukarıda ki Wifi dan aşağıya kablo yolu ile bir başka router kullanarak aşağı için bir modem yukarısı için ayrı bir modem şeklinde kullanıyorum. Bu yüzden odam da iken ve Raspberry pi cihazının bağlı olduğu Wifi alıcısına bağlı iken akıllı prizi kullanabiliyorum fakat, oda dışına çıktığımda yada Raspberry pi ile aynı olan Wifi dışında ki bir Wifi ya bağlantıgim da (yada mobil veri) bu sefer ev uygulaması akıllı prizi görmüyor.

Ayrıca tuya smart uygulaması üzerinden cihazı kullanırken hiç bir sorun olmamasına rağmen (mobil veri ile bir sorun yok) ama ev uygulamasına geldiğimizde durum anlattığım gibi.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
T
geçen yıl
JAILBREAK NEDIR AÇIKLAMA VIDEOSU!
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.