R

Yüzbaşı
27 Mart 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
3 yıl
UYDUNET DEVİR ALINIR - ANKARA
Yeni taşındığım yerde uydunet var. Devretmeyi düşünen varsa buradan yazsın.
R
3 yıl
Üniversitenin kapısından geçmeyen adamların herşeyi bilmesi
YKS2019'a girecek veya YKS 2018'de yerleşmiş arkadaşlar ne hikmetse bütün okullar ve bütün bölümler hakkında kesin kanılara varabiliyorlar. Fakat şöyle bir durum var ki, belli bir seviyenin üstünde ki bölümler arasında puan bazında farkın olması o bölümlerin başarısını veya o bölümlerden çıkan adamların kaç "K" maaş aldıklarını etkilemez. Bunu okula girdikten sonra anlıyorsunuz. Örneğin kendi bölümüm olan Kimya Mühendisliği adına konuşacak olursam ODTÜ bizim okulun yarısı sıralama ile alıyor fakat akademik anlamda pek bir farkı yok. Örneğin bizim okulda MATLAB öğretilir Numerical Analysis dersi MATLAB üzerinden yapılır fakat ODTÜ'de kağıt üzerinde yapılır ama mesela genel anlamda ODTÜ'de ki ortam daha rafinedir (düşük bölümler yoktur) ve İngilizce size daha iyi verilir (ev arkadaşım ODTÜ'de okuyor).

Yok ODTÜ döver yok İTÜ döver gibi şeyler boş kalıyor. Ege Bilgisayar kendi üstünde ki -ÖSYS puanı bazında- bilgisayarların çoğundan iyidir mesela bankalarda güzel maaşlarda çalışırlar genelde. Demek istediğim herşey okula yerleşmekle bitmiyor. Okul size sadece fırsat ve ortam sağlıyor onun dışında herşey sizin elinizde. Lütfen bilip bilmeden, sadece ÖSYM'nin açıkladığı taban-tavan puanlarını referans alarak yorumlarda bulunmayın.
R
3 yıl
Forumun yavaş yavaş inci sözlüğe dönmesi
2012den bu yana forumda takılırım, özellikle son 9-10 aydır konu dışında inci sözlük tarzında topicler görmeye başladım. Böyle düşünen bir tek ben miyim?

Not: inci sözlüğün 2015-16 vakitleri gibi
R
3 yıl
Hacettepe'de okuyorum sorularınızı
alayım
R
4 yıl
Hacettepe OpenAM sıkıntısı
An internal authentication error has occurred. hatasını alan yalnızca ben miyim ?
R
4 yıl
e-Devlet Onay maili gelmiyor
PTT'ye gittim şifremi aldım e-Kayıt için e-posta onayı da istiyor fakat mail adresime onay maili düşmüyor. Şuan sistemde olan bir problem mi yoksa sıkıntı bende mi ?
R
4 yıl
57kyım 62klık yer gelir mi ? (MF4)
başlık
R
4 yıl
Tercih mantığı ile ilgili bir soru
Örneğin sıralamam 5000 ve tercih listem şöyle;

1-) *************(6000 ile almış en son)
2-) *************(7000 ile almış en son)
3-) *************(8000 ile almış en son)

böyle bir durumda öncelik sırasına göre yerleşirim değil mi ? Yani hepsi tutuyor ama sistem beni 1'e yerleştirir. Değil mi ?
R
4 yıl
Hacettepe Kimya Mühendisliğiğ Hk
Yazan,yazmayı düşünen,orada okuyan,okuyan bir tanıdığı olan var mı ?
R
4 yıl
Hacettepe Kimya Mühendisliği Hk
Bilgiye ihtiyacım var. Bilen birileri varsa haber etsin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.