Herkese hayırlı günler.

Ben mesleğe yeni başlamış bir arkadaşınız/kardeşinizim. Ve araba almayı düşünüyorum ancak aylardır çevremden ve sitelerden forumlardan duyduklarım okuduklarım hep birbirleriyle çelişen farklı bilgiler. Bu işin ehli forum üyelerinden yardım almak istiyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim arkamda bir destek yok. Hiç peşinatım yok yani. Mecbur kredi çekeceğim. Bu nedenle herkes gibi ben de fazla faiz ödemek istemiyorum. Kredi taksiti olarak ortalama 1300 lirayı rahatlıkla ödeyebilirim.

Almayı düşündüğüm araba ise hatchback, otomatik vites ve tercihen lpgli olabilir, çünkü haftada bir kere uzun yol gideceğim, hafta içi de işe giderken her gün İstanbul'da kıta değiştireceğim.

Şimdi asıl yapmam gereken bu taksitlerle 40.000 liralık bir ikinci el mi (cruze hb, focus, corsa, polo) yoksa vadeyi arttırıp biraz daha faizle sıfır araba mı almalıyım ? ikinci el piyasası benim gibi bu konuda pek bilgisi olmayanları tokatlamaya hazır galerici, ölücülerle dolu, sıfır alırken de baya soymalarından korkuyorum faizde.

Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.