H

Yüzbaşı
29 Nisan 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
4 yıl
Renkli Folyo Araç Kaplama Hakkında
Arkadaşlar aracımı hem boya korumak hem de renk değişikliği için kaplatmayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım çünkü boya kaldırma olasılığı varmış ve ömürleri yaklaşık 5 yıl oluyormuş ruhsata işlemeyle beraber 3000 TL civarı vermeye değer mi? Daha önce yaptıran söktüren vs var mıdır? Yorumlarınız benim için önemli şimdiden teşekkürler
H
4 yıl
2011 Model Bmw 3.16i Almayı Düşünüyorum Fakat
Arkadaşlar Merhaba şu zamana kadar ne kadar arabalardan anladığımı düşünmüş olsam da son yıllarda yeni moda olan tramer kayıtları vs olayları yüzünden çok büyük tedirginlik yaşıyorum. Özellikle eşimin dizinin rahatsız olması nedeniyle otomatik bir araç arayışına düştük derken ben araştırmaya başladım ilk 1.16i lere baktım fakat içi özellikle arka koltuklar aşırı dar bacak uzatamıyorsunuz dahi yanlara doğru açarak oturabiliyosunuz direksiyonu spor olduğu için aşırı derecede sert stepne yok bagajı dar vs o yüzden 3-5 ekleyip 3 serisine yönelmeye karar verdik. Saatlerce gecemi gündüzüme katarak araştırmaya başladım şu anda bu yazıyı yazmam da kanıtıdır nitekim. Lafı fazla dolandırmayım internette yaptığım uzun araştırmalar sonucu bir araç buldum her ne kadar haz etmesem de galericiden buldum çünkü kısmettendir midir bilmem hep pasaklı ve bilinçsiz araç sahiplerine denk geldim şu araçlara bakmaya başladım başlayalı. Bugün internetten bulduğum aracı yerinde görmeye gittim araç gerçekten güzeldi içi dışı döşemeleri sorunsuz gözüküyordu motor felan yıkanmış iyi bi kuaförden geçmiş araç ben aracın eşimin de görmesi gerektiğini söyledim gidip hemen göstermeye çalıştılar bir an önce bana kapora ödetmeye çalıştılar kabul etmedim. Kafamı kurcalayan her şeyi madde madde yazıyorum:

1- Araçta 2 kaza gözüküyor ve 2'si de 2015 yılında olmuş toplamda 1200 ve 200 lira olmak üzere 1400 TL fakat bana sadece sağ arka çamurlukta boya var dendi diğer kaza zaten önemsizse neyini gizlediler?
2- Hasar kayıtsız perte çıkan araçların plakaları satın alınıp piyasa arabalarıyla change edilebiliyormuş bana şasi nosunun vs olduğu belgenin fotosunu çektirdiler orda Plaka Tescil İşlemi yazıyordu ve Şubatın başına kadar geçerliydi insanda bir acaba dedirtiyor
3- Burası çok önemli plaka ile sorgulamada sorun yok şasi no ile sorgulamada sorun yok fakat motor no ile sorgulamada Eksik veya Yanlış bilgi, kontrol edip yeniden deneyiniz diye red mesajı geliyor.
4- Araç internette 2011 deniyor fakat trafiğe çıkışı 09/2010 şimdi bu araç nasıl 2011 model olabiliyor?
5- Tramer detay bilgisinde plaka değişikliği: Var gözüküyor
6- Son muayenesi 09/2015'de yapılmış kilometre o zaman 44bin gözüküyor araç şu an 62bin gözüküyor eğer düşürülme vs olduysa 2017 muayanesinde tabiri caizse zort olma ihtimali var.
7- Benim anlamayacağımı düşünüp ekranını görmediğim pc'de ordaki elemanlardan birisi başka elemana bir soru sordu o da Layer değiştirmeden felan bahsetti belli ki bazı şeyler photoshoplanıyor bunun masum şeyler olacağını pek düşünmüyorum.

Ekspertize götürülüp çözülecek meseleler değil maalesef bunlar buna güvenerek zaten istediğin yere götür göster diyorlar yarın sigortacımı arayıp ona da tüm bilgileri verip tekrar teyit ettireceğim fakat bu yazdığım 7 husus çoktan tadımı kaçırdı. Eşim fotolarını çok beğenmişti ona henüz söyleyemedim bile durumumuz öyle aşırı süper değil Bmw düşünmemin tek sebebi de ucuz mal alacak kadar zengin değilim mottosu. Alıp 10 sene taş binmeyi düşünüyorum o yüzden binlerce kez eleyip ince dokumam gerek başkasının birkaç aylık maaşıdır belki bu aracın bedeli fakat biz bi kısmını ödeyip geri kalanını 3 yıl kredi çekicez noktayı riske atmam söz konusu değil. Aldıktan 1 ay yıl sonra tramerde 50 bin liralık ağır hasar kaydı görürsem ya öldürürüm ya öldürülürüm çünkü..

edit: madde 5 eklendi
edit2: madde 6 eklendi
edit3: madde 7 eklendi
H
5 yıl
PS4 Controller Bağlanma Sorunu
Arkdaşlar elimde 2 tane joystick var ikinci joysticki ps4 e bağladıktan 5 dk sonra kendi kendine kapanıyor bağlantı kesildi diyor boşta durunca kapatma süresini sınırsız yaptım konuk hesabı açtım ayrı user hesabı açtım mevcut olan diğer hesaplarımla denedim gene aynı. Bunun nedenini bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim


Edit: Sorunu çözdüm uzaktan oynamanın kapalı olması gerekiyormuş bende xperiaZ3 var makineye bağlı arada tuş kilidini açıp telefonu elime alınca kendi kendine bağlandığı için o sırada bağlanan 2. Kolun bağlantısını kesiyomuş.

Konu kapatılabilir
H
5 yıl
Modemde Sadece Power Işığı Yanıyor
Konuma geçmeden herkese hayırlı bayramlar öncelikle. Gece saat 01:00 sularında birden internetin gitmesiyle modeme reset attım fakat sonrasında baktığımda sadece güç ışığı yanıyor diğerlerinde hiçbir tepki yok. Müşteri hizmetlerini aradım ama büyük ihtimalle bayram dolayısıyla hat düşmedi. Daha önceden de bu probleme benzer problem yaşamıştım alt yapı çalışması vardı ama o zaman dns ve wifi ışığı da yanıyodu şu andaysa sadece güç ışığı yanıyor internette biraz araştırdım reset atmayı denedim hiçbir tepki vermedi modem tüm kabloları söktüm 15 dk bekledim gene aynı. Hatta şu anda baktım adaptöre takılı olmasına rağmen modemde hiçbir ışık yanmıyor söküp takınca sadece güç ışığı geri geliyor. Acaba modem mi bozuldu bir bilen varsa çok makbule geçer ona göre servise götürücem.

Modem marka: Huwaei Home Gateway
Modem model: HG552e

Zaten çok dandik bi modem odanın dibinden bile çekmiyor superonline internet paketi kapsamında verildi 26.05.2015 tarihinde
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.