L

Er
04 Şubat 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
9 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
8 ay
Polo soğutma suyu değişimi
Arkadaşlar Polo 6R'lerde soğutma suyunu tahliye etmeye yarayan bir vana, valf, tapa vs yok mu? Antifrizi değiştireceğim çeşitli araçlara ait videolarda resimlerde hep ufak bir vana görünüyor ben onu bulamadım. Polo 1.2 tdi trendline 2013
L
geçen yıl
Su eksiltme, Polo 1.2 tdi
Arkadaşlar merhaba,

İyi akşamlar. 2013 model 1.2 tdi Polo sahibiyim. 110.000'e gelmek üzere. Uzun süredir motor suyu eksiltme, hatta boşaltma sorunu var. Bazen uzun süre eksiltmiyor, daha doğrusu hararet ışığı yanmıyor ve ben hergün kontrol etmiyorum, bazen ise yedek depoya sabah koyduğum su aynı gün bitmiş oluyor. Biz izlerken damlama yapmadığından bu zamana kadar tespit edememiştim. Sanayide yağ kütüğünden dediler değiştik, devirdaim dediler 5 bin km önce değiştik. Ama hala su boşaltıyor.

Neyse bugün yerdeki ıslaklığı fark edip damlayan yeri görebildim sanırım. Telefonun sarjı azdı flaşlı çekemedim ama, motorun ön alt tarafında bir hortumun kelepçesinin üstü. Bu parçanın adı nedir, ne işe yarar fikrim yok ama sorun bu olabilir mi? Su hafif kırmızı gibi antifriz muhtemelen. Kelepçeyi sıkıştırmak, değiştirmek vs. çözüm olabilir mi? Daha doğrusu bu kadar basit olabilir mi? Belki basit bir işlem değildir ama bu zamana kadar götürdüğüm ustaların bunu farketmeyip bana pahalı parça değişimleri yaptırması normal mi?

Buradaki yazıları okuyoruz. Çok bilgili arkadaşlar var. Fikir verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağolun. Video link:https://gofile.io/?c=5xAmmD

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.