A

Yüzbaşı
10 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
315 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
3 gün
Türkiye'nin S-400 önerisine Pentagon'dan olumsuz yanıt S-400 Sistemi S-300’den Daha Büyük Tehdit
< Resime gitmek için tıklayın >
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcülerinden Yarbay Thomas Campbell, Rus yapımı S-400'lerin S-300'lere göre NATO ve ABD'ye daha büyük tehdit oluşturduğunu söyledi. Pentagon yaptığı açıklamayla, S-300 önerisine sıcak bakmadığının sinyalini verdi.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye ile ABD arasındaki S-400 kriziyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.
Voice of America'nın sorularına yanıt veren sözcü Yarbay Thomas Campbell, ABD'nin S-400 meselesindeki tavrını değişmediğini söyleyerek, S-400 sisteminin F-35 savaş uçaklarıyla uyumlu olmadığını, bu yüzden de Türkiye'nin Rus savunma sistemi alımı nedeniyle F-35 programından çıkartıldığını kaydetti:
< Resime gitmek için tıklayın >

"NATO MÜTTEFİKLİĞİYLE BAĞDAŞMIYOR"
"Türkiye'yi bu sistemi elinde tutmamaya çağırıyoruz. Bu tür satışlar, Ruslara gelir, erişim ve nüfuz sağlıyor. Türkiye uzun süreli ve değerli bir NATO müttefiki ancak bu mesele Türkiye'nin ABD ve NATO müttefiki olarak yükümlülükleriyle bağdaşmamaktadır."
< Resime gitmek için tıklayın >

"S-400'LER DAHA RİSKLİ VE TEHLİKELİ"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın dün yaptığı "Israrla şunları söyledik: S-400 savunma sistemi, tehdit ve tehlikeye karşı ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Türkiye'ye karşı bir taarruz niyeti yoksa kimseye zararı yok. NATO üyesi bazı ülkelerde Rus menşeili sistemler; S-300 nasıl kullanılıyorsa, biz de S-400 aynı şekilde kullanabiliriz" açıklamasında da cevap veren Yarbay Campbell, "S-300'ler hiçbir şekilde aynı durum değil. S-400, NATO ve ABD'ye karşı gerek askeri gerek siyasi oluşturduğu risk bakımından eski sistemlerden daha büyük bir tehditdir" dedi.

“ABD, 2009 ve 2019 yıllarında Türkiye’ye Patriot teklif etti ve 2013’te de Türkiye’nin uzun menzilli hava/füze savunma sistemi ihalesinde yarıştı. Her bir teklif, ortak üretim ve ortak geliştirme konusunda geniş yelpazede fırsatlar içeriyordu, Türkiye reddetti.”
A
5 gün
Buda Oldu İstanbul sokaklarında yürüyen reklam panoları Günde 8 saat yürüyüp 300 lira kazanıyorlar
İstanbul sokaklarında yepyeni bir meslek doğdu. İki çocukluk arkadaşı yaptığı girişimle, yürüyen reklam panolarını gençlere giydirerek markaların tanıtımını yapmaya başladı. Tanıtım yapan gençler günlük 8 saat yürüyerek 300 lira kazanıyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
çocukluk arkadaşı Eyüp Uyanık ve Selami Temiz, reklamverenlerin ve markaların dijital kampanyalarında verimliliği artırmak ve insan ile marka etkileşimini sağlamak için yürüyen reklam mecraları YayaTvBoards’u hayata geçirdi. 1 yıldır üzerinde çalışan projedeki panolar ile markalar ürünlerinin tanıtımını sokak sokak gezdirerek yaptırabiliyor. Şu anda sadece İstanbul’da olan reklam mecralarını önce tüm Türkiye’ye sonra da dünyaya taşımayı hedefliyorlar.
< Resime gitmek için tıklayın >
GENÇLER İÇİN GELİR KAPISI
Pandemiyle dijitalleşmenin artığını ve birçok markanın reklam vermek için sosyal medyaya yöneldiğini söyleyen YayaTvBoards kurucu ortağı Eyüp Uyanık, “Yürüyen reklam mecraları ile marka ve insan etkileşimini hayata geçirdik. Markaların istediği görüntü ve resim panolarda yayınlanıyor. Markalarla yapılan iş birliği kapsamında gençler, belirlenen cadde ve sokaklarda, panoları sırtlarına alıp yürüyecek. Ekranların içerisinde markaların reklamları dönecek. Taşıyıcılara günlük, 250 ile 300 lira arası ödeme yapıyoruz” dedi.
< Resime gitmek için tıklayın >
PİLİ 8 SAATE KADAR DAYANIYOR
Cihazın teknik özellikleri hakkında bilgi veren YayaTvBoards kurucu ortağı Selami Temiz ise “Ürün özel bir işletim sistemine sahip. Dış ortamdaki sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı, özel pil yapısı sayesinde 7-8 saat kullanıma uygundur. Bunu 10-12 saate de çıkartabiliyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımla cihazları uzaktan kontrol edebiliyoruz. Cihazın üzerine ekleyeceğimiz kamera sayesinde çantanın nerede olduğunu, taşıyıcının yürüyüp, yürümediğini, dış ortamdaki sese kadar, reklamveren kendisine gönderdiğimiz linkten ulaşabilecek. Ürünü farklı boyutlarda da geliştirmeyi düşünüyoruz, şu anda 6 kilo ağırlığında, ilk protatip 15 kiloydu. Çantalar hem yatay hem de dikey kullanılıyor” diye konuştu.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
6 gün
yaşlı adamla aşk yaşayan tiktokçu genç kız
A
7 gün
suriyelilerin tavşan gibi çoğalması
A
7 gün
ABD'den YPG'ye Patriot Hediyesi
< Resime gitmek için tıklayın >

ABD, parasıyla Türkiye’ye satmadığı hava savunma sistemi Patriot’ları YPG’yi olası bir türkiye , iran , esed rejimi saldırısından kritik petrol bölgelerini korumak için Suriye’ye getirdi. YPG’lilerle Deyrizor’u kantonlara bölme planı yapan ABD, silah sevkiyatına hız verdi. Haseke ve Deyrizor’a 45 TIR daha askeri mühimmat ve cephane taşınırken, kargoda Patriot’lar da yer aldı. Hava savunma sisteminin El Ömer bölgesine kurulacağı öne sürülüyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
geçen hafta
Elektrik sayaçları direklere asıldı, faturalar ikiye katlandı
< Resime gitmek için tıklayın >
Van‘da elektrik sayaçları sokak direklerine taşınan yurttaşlar, faturalarının ikiye katlandığını ve taşıma masraflarının kendilerine mal edildiğini belirtti. VEDAŞ, “kaçak tüketimin” önüne geçildiğini savunarak, “Tüketilen enerjide artış olması da normaldir” dedi.
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Van merkez ve ilçelerindeki evlerin elektrik sayaçlarını sokaklardaki direklerin üzerine taşıyor. Görüntü kirliliğine neden olan söz konusu duruma, “kaliteli enerji, sürekli enerji ve kayıp kaçağın alt düzeye çekilmesi” gerekçe gösteriliyor. Durumdan şikâyetçi olan yurttaşlar, sayaçların taşınmasının ardından faturalarının ikiye ve üçe katlandığını aktardı. VEDAŞ yetkilileri ise, faturaların yüksek gelmesini “kaçak tüketime” bağladı.
< Resime gitmek için tıklayın >

FATURALAR KATLANDI
Mezopotamya Ajansı’ndan Barış Dönmez ve Özlem Yayan’ın haberine göre; 30 - 40 TL gelen elektrik faturasının sayaç taşımı sonrası 150 - 200 TL’ye çıktığını aktaran yurttaşlardan Sabahattin Kapağan, bu durumun kendilerini mağdur ettiğine söyledi. Sayaç taşıma sırasında ortaya çıkan masrafın da kendilerine mal edildiğini belirten Kapağan, “Faturalar artık mesaj yoluyla geliyor. Bu durumda fatura detaylarına nasıl ulaşacağım? Eskiden hiç olmazsa bir fatura geliyordu ve orada her şey yazıyordu” dedi. Sayaçların sadece mahallelerde direklere taşındığını dile getiren Kapağan, “Sadece buzdolabı ve iki lamba yakıyoruz gelen fatura 150 TL. Burada Ciddi bir haksızlık var” diye tepki gösterdi.
< Resime gitmek için tıklayın >

YAŞANAN MAĞDURİYET 
Hacıbekir Mahallesi’nde oturan Fadime Ergüş, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde insanların çalışmadığını ve yüksek faturalar nedeniyle mağdur olduğunu vurguladı. 40 TL olan faturasının sayaçların direklere taşınmasıyla 200 TL’ye çıktığını aktaran Ergüş, “Bu kadar yüksek bir faturayı nasıl ödeyeceğiz?” diye sordu. Fatura bilgilerinin mesaj yoluyla gelmesine de tepki gösteren Ergüş, şunları söyledi: “Hangi mahallede kaç kişi kaçak kullanıyor belli değil. Ellerinde buna dair bir veri var mı? Neye göre bunu belirliyorlar? Neden kış ortasında böyle bir çalışma yapıldı? Bu yapılanların haksızlık olduğunu düşünüyorum. Birçok insanı mağdur ettiler.”
< Resime gitmek için tıklayın >

VEDAŞ’IN YANITI 
Mahallelilerin şikâyetlerine dair sorularımızı yanıtlayan VEDAŞ, yapılan uygulamayla voltaj düşüklüğü sorununun ortadan kalktığını iddia etti. VEDAŞ, “tüketicinin önceki dönemlerde sayaçtan geçirmeyerek yaptığı tüketimlerin artık sayaç üzerinden geçmesi” nedeniyle yüksek fatura geldiğini savundu. VEDAŞ, “Voltaj düşüklüğü sorununun ortadan kaldırılmasından sonra tüketicilerimiz kaliteli enerjiyi kesintisiz bir şekilde alma imkanına kavuşmuştur. Bu nedenle tüketilen enerjide artış olması da normaldir. Faturasının yüksek geldiğini düşünen tüketicilerimiz çağrı merkezimizi arayarak ya da şahsen dilekçe vererek taleplerini bizlere iletebilirler. Tüm tüketici talepleri tarafımızca titizlikle incelenmekte ve tüketicilerimize geri dönüş yapılmaktadır” şeklinde cevap verdi.
< Resime gitmek için tıklayın >

SAYAÇ TAŞIMA DEVAM EDECEK
Yurttaşların sadece kenar mahallelerde sayaçların taşındığı noktasındaki eleştirilerini de yanıtlayan VEDAŞ, “Van il merkezinde sayaçların taşınması çalışması Temmuz ayında başlamış olup halihazırda da devam etmektedir. Akıllı şebeke sistemi kapsamında kullandığımız sayaçlar yurt dışından gelmekte olup pandemi nedeniyle tedarik sürecinde kısa bir dönem aksama yaşanmıştır. Yaşanan aksaklıkların giderilmesinin ardından çalışmalarımız devam etmektedir. Kış dönemine özellikle denk getirilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Akıllı şebeke sistemimizi etkin kullanabilmek için abonelerimizin tamamında bu işlemi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
A
geçen hafta
Ermenistan'da Askeri Darbe
< Resime gitmek için tıklayın >

Ermenistan ordusu Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti Paşinyan yaptığı ilk açıklamada, "Ülkede darbe girişimi var" ifadelerini kullanarak, destekçilerinin başkent Erivan'da toplanması için çağrı yaptı.
Paşinyan'ın, darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanı Gasparyan’ı görevden aldığı duyuruldu. Güvenlik güçleri ise Ermenistan Parlamentosu'nun önünde önlem aldı. Parlamento Sözcüsü'nün Paşinyan ile görüştüğü bildirildi.
< Resime gitmek için tıklayın >

GENELKURMAY BAŞKANINI KOVDU
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldığını duyurdu.
Paşinyan, Ermenistan ordusunun, kendisine yönelik istifa çağrısının ardından Facebook üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında konuştu.
Konuşmasında, destekçilerini sokağa çağıran Paşinyan, "Devrimi savunmamız gerekiyor. Çok zor bir durumdayız. Genelkurmay Başkanı'nı görevden alma kararı aldım. Şimdi en önemli görev, sivillerin ve halkın iktidarını korumaktır" dedi.
Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da yaşadığı mağlubiyete ilişkin sorumluluğu üzerine aldığını anlatan Paşinyan, "Halkın bazı üst düzey ordu yetkililerine yönelik de bazı soruları var ve bu sorulardan kaçılamaz" ifadesini kullandı.
< Resime gitmek için tıklayın >

ERİVAN’DA PROTESTOLAR BAŞLADI
Öte yandan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın istifasını isteyen göstericiler hükümet binasına ilerlediği ifade edildi. Muhalefetin önemli siyasi figürlerinden eski başbakan ve eski savunma bakanı Vazgen Manukyan taraftarları ise Savunma Bakanlığı önünde toplanarak, ordunun muhtıra çağrısına destekte bulundu.
Güvenlik güçleri Ermenistan Parlamento'sunun önünde önlem aldı.
Parlamento Sözcüsü'nün Paşinyan ile görüştüğü belirtildi. 

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Paşinyan: Değerli Milletimizi meydanlara davet ediyorum
Paşinyan, yaptığı ilk açıklamada bir askeri darbe teşebbüsünün olduğunu ve değerli halkımızı Meydanlara davet ediyorum meydanlardan bunlara gereken cevabı hep beraber verelim. Ben de Cumhurbaşkanı olarak meydana geliyorum." dedi. savundu ve destekçilerini sokağa çıkmaya çağırdı.
9 Kasım'da yenilgi anlaşmasını imzalayan Başbakan Paşinyan, haftalar boyunca protestoların hedefi olmuş ve göstericiler mağlup başbakanın istifasını istemişti.
A
geçen hafta
sabah sporu' ss li (video)'lu


bu egzersiz sayesinde baya bi kas yapabileceksiniz haydi sabah sporuna .
A
geçen hafta
ABD'den Türkiye'ye Kritik Uyarı: S-400'leri elinizde tutmayın iade edin
< Resime gitmek için tıklayın >

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı hava savunma sistemine ilişkin olarak Washington'ın
siyasetinde bir değişiklik olmadığını vurgulayarak, Türkiye S-400'leri "elinde tutmama ve iade etme çağrısını yineledi.

Pentagon Sözcüsü John Kirby, "Türkiye’nin F-35 programındaki rolünün hala askıda olduğunu" belirtti.
Kirby, "Türkiye’yi S-400 sisteminin teslimat sürecini devam ettirmemeye ve bu sistemi elinde tutmamaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Pentagon Sözcüsü, “Size Türkiye’nin son 10 yıl içerisinde birçok kez ABD’den Patriot savunma sistemini satın alma fırsatı olduğunu hatırlatmak isterim. Fakat Türkiye bunun yerine Rusya’dan S-400 satın aldı” dedi.

< Resime gitmek için tıklayın >
Kirby, “Ben bu konuda NATO’yu işaret ediyorum. F-35 ve S-400’ler konusunda yönetimimizin politikasında bir değişiklik yoktur. Tekrar ediyorum, Türkiye’yi S-400’lerin teslimatı konusunda devam etmemesi konusunda uyarıyoruz. Bizce bu F-35’lerle uyumsuz ve Türkiye halen bu programdan çıkarılmış durumda. Bunları elinde tutmaması konusundaki çağrımızı tazeliyoruz” dedi.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
geçen hafta
Hande Sarıoğlu'nun kovulmasına olay yorum !

Ünlü iletişim uzmanı ve SuperHaber yazarı Nuran Yıldız, Habertürk'te spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu'nun oryantal dans videosunu paylaşması sonrasında kanalla ilişiğinin kesilmesini yazdı.
Habertürk ekranlarında spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu, sosyal medya hesabından dans ettiği videoyu paylaşmış ve sosyal medyada gündem olmuştu..
32 yaşındaki Habertürk spor spikeri Hande Sarıoğlu'nun, kıvrak vücut hareketleriyle dansözlere taş çıkartan videosu ve Instagram paylaşımlarıyla adından söz ettirmesi HaberTürk yönetiminde büyük rahatsızlığa neden oldu. 
Evindeki doğal hallerini sık sık instagram hesabından takipçileriyle paylaşan Sarıoğlu'nun, son olarak yüzünün yarısını peçe ile kapatarak dans ettiği bir videosunu takipçileriyle paylaşması HaberTürk yönetimini kızdırdı. Kanal yönetimi o görüntülerden sonra ekrana çıkartılmayan ünlü sunucuya iş akdinin feshedildiğini bildirdi.
< Resime gitmek için tıklayın >

Sarıoğlu'nun oryantal dans videosunu paylaşması sonrasında kanalla ilişiğinin kesilmesini değerlendiren Superhaber internet sitesi yazarı ve ünlü iletişim uzmanı Nuran Yıldız, 'Her kurum çalışanlarının sosyal medya kullanımıyla ilgili kurallar koyabilir koymalıdır! Bunun ifade özgürlüğüyle ilgisi yoktur. Bazı meslekler mesai saatlrei içinde değerlendirilemez' dedi. 
< Resime gitmek için tıklayın >

İşte Yıldız'ın o yazısı:
MEDYAMIZIN ORYANTAL DANSI
Spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu yaptığı oryantal dansı sosyal medyadan paylaşınca Habertürk’ten kovuldu.
Habertürk de bu tavrıyla kocaman bir alkışı hak etti.
12 Ekim 2020’de bu köşede “Kimler sosyal medyada kafasına göre takılamaz?” sıralamıştım. Aralarında gazeteciler de vardı.
Bir kuruma bağlı çalışan herkes, sosyal medyada kafasına göre takılamaz. Nokta.
Habertürk’ün sosyal medya kullanımıyla ilgili sadece Hande Hanımı değil çalışanlarını uyardığını biliyorum.
Her kurum çalışanlarının sosyal medya kullanımıyla ilgili kurallar koyabilir, koymalıdır.
Bunun ifade özgürlüğüyle ilgisi yoktur. Bazı meslekler mesai saati içine hapsedilemez.
Gazetecilik, öğretmenlik, doktorluk vb. tam zamanlı işlerdir.
Bu konuda zaten işlevsiz kalan meslek örgütleri üç maymunu oynuyor.
Medya kurumları çalışanlarına “uyulması gereken ilkeler” hatırlatması yapabilir.
Üç ay önce BBC, gazetecilerine emojiyle olsa dahi sosyal medyada görüş belirtmelerini yasakladı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.