A

Yüzbaşı
18 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
329 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
3 ay
Şehirlerinizdeki mülteci nüfusu ne alemde?
Arkadaşlar merak ediyorum şehirlerinizdeki mülteci nüfusu ne alemde? İstanbul'da yaşayan arkadaşların cevap vermesine pek gerek yok hemen hemen durumu hepimiz biliyoruz, ben ülkenin dört bir yanındaki şehirlerde bu durum nasıl merak ettim. Bunu merak etmemin sebebi, ben Çanakkale'de yaşıyorum şehrimiz adeta bir Orta Doğu kentine dönmüş durumda. Özellikle inanılmaz bir Afgan uyruklu vatandaş akını var buraya. Sokağa çıktığım zaman insanların yarısı Afgan gibi bir şey. Benim merak ettiğim özellikle Çanakkale gibi batı kısmında kalan benzeri şehirler misal veriyorum Denizli, Manisa bu kısımlarda da böylesine yüklü Afgan popülasyonu var mı? Hadi Suriyelileri anlıyorum savaştan kaçtın geldin de bunların ne işi var kardeşim bizim ülkemizde?
A
5 ay
5000 TL civarı sistem tavsiyesi
Arkadaşlar ben monitör hariç bir sistem toplamak istiyorum donanımlar hakkında bir bilgim yok tavsiye verebilir misiniz? Genel amacım oyun oynamak fakat çok zorlayıcı olmasına gerek yok elimde Ps5 var.
A
7 ay
Faturasız Kart Paket Alamıyorum
Arkadaşlar kartta dünya TL var Paycell veya kredi kartı harici paket aldırtmıyor bunun çaresi yok mudur?
A
8 ay
Ön lisans sınavına 2 ay kaldı matematik sıfıra yakın ne yapmalıyım?
Arkadaşlar merhaba nisan ayından beri düzenli çalışıyorum ama matematiğe fazla yüklenemedim desem yeridir. Aktif Matematik ile temel atmaya çalıştım şöyle böyle videoları da izleyerek kitabı bitirdim. Fazla soru çözemiyorum üzerine çok vakit kaybediyorum dedim Yargı'nın denemesi vardı onu çözeyim dedim ilk denemeden 13 doğru yaptım mutlu oldum sonra öbür denemeye geçtim 30 soruda 1 doğru yaptım inanılmaz moralim bozuldu. Açıkçası 15 net hedefim vardı ama artık 10 olsa öpüp başıma koyacağım. Bu 2 aylık süreçte nasıl bir yol çizeyim ki en azından bir 10 net çıkarayım? Geometriye hiç bakmadım zaten dünya kadar konu var neresine baksam bilemedim. Tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar şimdiden teşekkürler.
A
8 ay
Bernard Mensah Gerekli miydi ?
Arkadaşlar dorukhan,atiba ve necip varken iki libero oynayan bir takımın orta saha alamsı doğru mu? Bu paraya daha acil olan sağ bek santrafor stoper hatta kaleci ve sol ve sağ açık alsak daha iyi olmazmıydı?

Not:Kesinlikle Mensah kötü demiyorum ama daha acil yerler varken neden Bernard Mensah
Not2: Bilen varsa maçlar hangi kanalda yayınlanacak
A
10 ay
Amazon Siparişim Gözükmüyor Giden Paramla Kaldım
Arkadaşlar ne yapacağımı bilemediğimden konu açayım dedim sinirden kalbim sıkışıyor belki buralarda bilen birisi vardır da yardımcı olur bana.
Cumartesi günü Amazon.in'den PSN kuponu almaya çalıştım, satın alımı gerçekleştirdim ücret hesabımdan çekildi. Siparişime bakayım derken bir anda hesabım kitlendi, neyse 5 dakika sonra hesabı açtım fakat ne siparişim gözüküyor ne de iade ile alakalı bir şey. Öncelikle bekledim sonra Pazar günü Amazon.com.tr'ye yazdım, böyle böyle oldu yardımcı olur musunuz diye, Amazon.in ile görüşmeniz gerekiyor dediler. Tamam dedim ama bekledim gene. Bugün saat 11 civarı Amazon.in ile yazılı görüşmeye çalıştım 1 saat öyle geçti halledemediler, telefonla aradılar 1 saat yine öyle görüştüm yine halledemediler. Gittiler en sonunda dediler Amazon.com.tr ile görüşün, TR'yi aradım biz işleme erişim sağlayamadığımız için müdahale edemiyoruz İN ile görüşün. Ya dedim 2 saattir orasıyla görüşüyorum zaten, yok yani kısır döngüye düştüm.


Arkadaşlar şu anda 368 lira param haybeye gitmiş vaziyette. Ne yapabilirim, ne yapmam gerekiyor bu konu hakkında nereye başvurabilirim nasıl kovalayabilirim bilen birisi varsa yol gösterebilir mi gerçekten o kadar daraldım ki şu an.
A
12 ay
Ön Lisans Kpss İçin Hoca Tavsiyeleriniz?
Arkadaşlar hangi ders için hangi hocayı tavsiye edersiniz? 5 gün önce başladım Coğrafya'yı Benim Hocam kanalından Bayram Meral'den bitirdim ve ön lisans sorularına baktığım zaman tek es geçtiğim soru olmadı böyle kafama sokacak hoca tavsiyeniz var mı? Mesela tarih için Benim Hocam kanalından Ramazan Yetgin ile mi devam etsem?
A
2 yıl
Kardeşlik hakkında
Fiyatlar bu haldeyken kardeşlik konusunu bir arkadaşın yorumuyla ''kalleşlik'' konusuna çevirmeye çalışıyorlar.
Ben öğrenciyim çalışmıyorum cebime giren para yok her sattığım oyunu 5-10 lira eksik satmaya çalışıyorum adamlar aldıkları oyunları kar ederek elinden çıkarmaya çalışıyor.

Arkadaşlar düşünsenize bir hesap 5 kişinin elinden geçse aldıktan sonra satan herkes hiç yoktan 5 lira eksik satsa oyunun fiyatı 25 lira eksilmiş olur.

Geçen ay 22 liraya satılan Battlefield 1'ın sadece sec hakkını 25 liraya satmaya çalışan mı dersin, forumdan kardeşlikle aldığı çift hak oyunu aldığı fiyatından 20 lira fazlasına satmaya çalışan mı dersin...

Keşke kesin kanıt karşılığında bu arkadaşlar forumdan uzaklaştırılsaydı.

Konu üzerinde de sitem edince mesajlarımız siliniyor uzaklaştırılan biz oluyoruz.
Dediğim fiyat eksilterek satma olayına çoğu kişi dikkat etse belli bir süre sonra neredeyse bedava fiyatına AAA oyun oynardık. Kaldı ki ben böyle olmasını da isteyemiyorum çünkü birisine bedava oyun verdin mi bu sefer gidiyor kendisi parayla satmaya çalışıyor :D

Daha azınlık bir grup içerisinde daha sistemli bir kardeşlik konusu gerekiyor diyeceğim de artık doğru düzgün kullanan da kalmadı...
A
2 yıl
Sbs ortalamanız kaçtı ve nerelere geldiniz?
Bu soruyu özellikle başlıkta liseye geçiş sınavı olarak değil de spesifik olarak Sbs olarak yönelttim.Yani özellikle benim yaşlarımdaki arkadaşlar aynı sınava girip nereleri kazanmış neler yapmış merak ettim.Bittabi öncesinde ve sonrasında girenler de cevap verebilir.

Ben 6.sınıfta 420 7.sınıfta 380 8.sınıfta 440 alıp;420 ortalamayla hayatımın hatasını yaparak Sağlık Meslek seçtim.Meslek dersinden başka ders görmediğimiz için, ek puan kalktığı için bundan mütevellit de gram ders çalışmadığım için 4 yıllık kazanamadım.Şu an 2 yıllık bölümümden kalan 2 dersimle işsiz bir şekilde hayatıma devam ediyorum.

Cevaplarınızı merakla bekliyorum.Özellikle cevap vermesini dilediklerim puan olarak benim ortalamama yakın olan arkadaşlar.Eğer Anadolu seçseydim nereye kadar kazanabilirdim bir kafamda simüle etmek istiyorum Aynı zamanda güzel yerler kazanmış,bir şeyler başarabilmiş arkadaşlara bakarak onlar adına da mutlu olmak istiyorum.Haydi bakalım.
A
3 yıl
Meslek lisesi çıkışlıyım temelim sıfır Bilg. Müh. mümkün mü
Merhaba arkadaşlar dün itibariyle 2 aydır çalıştığım işimden istifa ettim.Ya başka iş aranacağım ya da kendimi tamamen ders çalışmaya vereceğim.Hedefimde küçüklüğümden beri aklımda olan bilgisayar mühendisliği var.Fakat şöyle ki ben sağlık meslek mezunuyum ve doğru düzgün bir temelim yok x+3=5 diye sorsanız şıklardan gider yaparım.Hemen yarın kendimi çalışmaya versem bir şeyler yapabilmem mümkün müdür gerekirse sabah 8 de kalkıp 8-10 saat ders çalışmayı düşünüyorum ama yapmam gerekenleri bilmiyorum.Hakeza bu senenin tyt ayt sorularına baktım ve bir defa daha ter attım.Fen kısmının alayı hiç duymadığım şeylerden oluşuyor.Matematiğime mi çalışacağım yoksa fene mi cidden anlamadım.Ne dersiniz arkadaşlar önerebileceğiniz bir şeyler var mı yapılması mümkün mü?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.