Z

Yüzbaşı
02 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
143 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
Z
3 ay
Sözlükler.
Sözlüklerle alakalı bir şey yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Şöyle bir sözlük oluşturdu.
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu sözlükle şunu yapmak istiyorum. Kullanıcıdan sözlükte bulunan bir hayvanın ismini istiyorum. Sonrasında bu hayvan isminin oluşturduğum sözlükte balıklar anahtarında ise ve balıklar anahtarı da omurgalılar ahtarı içinde ise True dönmesini istiyorum. Ama bir türlü olmadı. Yardımcı olur musunuz?
Z
7 ay
Haksız linç yiyorum yardım.
EDİT: Pazartesi şikayetçi olacağım arkadaşlar. Sonuna kadar gideceğim. Geçtiğim cumartesi günü saat 12 de uyandığımda Twitter'dan bana DM ve etiketleme yoluyla hakaret, tehdit ve taciz yapılması dolayısıyla öğrendiğim bir linç yaşadım. Benim adıma, kadına şiddeti övdüğüm içeriklerin olduğu 4 tane twit paylaşıldığını gördüm. Ne olduğunu anlamaya çalışırken ve bir şok içerisindeyken, bu işi kimin yaptığını düşünmeye başladım ve aklıma tek bir kişi geldi. Eski kız arkadaşım. Hemen onunla iletişim kurmaya çalıştım ve gün içerisinde cevap verdi. Bu işi kendisinin yapmadığını iddia edip, iftira attığımı iddia etti. Ben de ona tamam deyip konuşmayı sonlandırdım. Bahse konu benim attığım iddia edilen twitler şunlar.

< Resime gitmek için tıklayın >
Sonrasında ne yapabilirim diye düşünürken, soluğu emniyet müdürlüğünde aldım. Bayramın 2. günü olması dolayısıyla ve küçük bir yer olduğu için siber suçlardaki görevlilerin tatilde olduğu, salı günü gelecekleri söylendi. Sadece bahse konu twitlerin çıktılarını aldılar ve müracaatımı yaptılar. Sonrasında ise salı günü bu twitleri kimin yaptığının ortaya çıkacağını söylediler. Ben de eve geri döndüm. Hakaretler, tehditler ve tacizler dozunu iyice arttırdı. @bentekboynuz isimli twitter kullanıcısı beni etiketleyerek ağır hakaretler etti. DM yoluyla tehditler savurdu. Ertesi gün olunca olay iyice büyüdü. Yaklaşık 2-3 saat sonra eski kız arkadaşım twitterdan DM yoluyla benimle iletişime geçti. Olayı kendisinin kurguladığını, bu kadar büyüyeceğini tahmin etmediğini itiraf etti. Aslında @bentekboynuz adlı kullanıcının kendisi olduğunu, bütün kurguyu bu hesaptan yapıp, kadın hakları savunuculuğu yapan yüksek takipçili kişilere bu hesaptan DM yoluyla bahse konu twitleri gönderdiğini ve bu şekilde yayılmasını sağladığını itiraf etti. Bahse konu mesajlar şunlar.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Bu resimlerin yeterli olmadığını söyledim. Bu kurguyu hangi hesaptan yaydıysa, kime mesaj attıysa onlara itiraf etmesini söyledim. Bu konuşma sırasında da @bentekboynuz isimli kullanıcının aslında kendisi olduğunu itiraf etti. Sonrasında bu hesaptan yayılması için @ciaoobe9 isimli yüksek takipçili kadın haklarını savunan kullanıcıya ilk mesajı attığını söyledi. Tekrardan aynı hesaba kendisinin yaptığını itiraf eden mesajlar gönderdi. Bahse konu mesajlar şunlar.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Bu olaylardan sonra gerekli konuşmaları yapıp, twitterdaki çoğu kullanıcıya bahse konu twitleri kaldırttım. Ancak dün öğrendiğime göre İnstagram'da da meşhur olmuşuz. Orada halen benim yazdığım iddia edilen twitlerin resimleri paylaşılıyor ve linç ediliyorum. Sizden isteğim bana yardım etmeniz. Yüksek takipçili arkadaşlar varsa bu olayın aslını yaymalarını rica ediyorum. Ekşi sözlük kullanıcıları varsa aramızda bu olayı yaymalarını rica ediyorum. Suçsuz birisi haksız bir şekilde linç ediliyor. Lütfen yardım edin. Ulaştırmaya çalışın.Salı günü siber suçlar, eski kız arkadaşımın yaptığını tespit ettiler. Adresine kadar her şeyini buldular ancak buna dair belgeyi bana vermediler. Eğer şikâyetçi olursam, ifade tutanağının kopyasını vereceklerini söylediler. Ancak eğer şikâyetçi olursam, savcılık ve mahkeme aşamasında eski kız arkadaşım benim adres bilgilerimi, telefon numaramı ve bana ait tüm bilgileri öğrenebilecek. Sadece twitterdan bunu yapan kişi bu bilgileri öğrenirse neler yapmaz diye düşünüp şikâyetçi olmadım. Zaten twitterda yazdığı yüksek takipçili kişiler bunun hakkında şikâyetçi olmuşlar. Kısacası forum ahalisi.. Yardımınıza ihtiyacım var.
Z
10 ay
Desteklerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar merhaba. 15 öğrenci arkadaşımla bir proje başlattık. Her hafta farklı bir konu ve tema üzerinden yazılar paylaştığımız bir site kurduk. Bu sitede tamamen özgün ve samimi yazılar bulacağınız gibi bilgiye dayalı yazılarda bulabilirsiniz. Daha 1 haftalık yeni bir topluluğuz. Siyasi atışmalardan uzak, farklı düşüncelere değer veriyorsanız sizi sitemize bekleriz. Eleştirilerinizi bekliyoruz ve çok önem veriyoruz. Sitemizdeki yazılara göz atmanız bizim için çok önemli. Teşekkür ederiz.

www.bikonuapp.com

Bi'konular hep değişir!
Z
geçen yıl
Haber yalanmış. Silinebilir.
Z
geçen yıl
İngilüzce kurs tavsiyesi
Arkadaşlar ara tatilde gidebileceğim bir kurs önerebilir misiniz? Listening ve speaking konusunda sıkıntılar var.

Şehir Ankara.
Z
2 yıl
Kulaklıktaki cızırtı problemi.
Bugün bir kulaklık aldım mikrofonlu. Geldim eve taktım bilgisayara ancak bit cızırtı geliyor ve çok yüksek sesli bir cızırtı. Ne yaptıysam kurtulamadım. İşin komik tarafı kasanın herhangi bir noktasına hafif bir dokunuş yapınca bu ses gidiyor. Herhangi bir şeyi dokundurunca olmuyor sadece ben dokununca geçiyor. Bu nasıl bir iştir lütfen yardım
Z
2 yıl
Forumdaki reklamlar
Yani artık olay öyle bir hal aldı ki bilmiyorum sizde de oldu mu?

Mobilden girdiğimde konunun en üst kısmında reklam duruyor. Olsun orada dursun ama bildiğin üst menüleri kapatıyor. Tüm forumlar-ülke ve dünya gündemi başlıklarına tıklayamıyorum. Adamlar reklam için buraları kapatmışlar.

1 gündür belki bde hata vardır diye bekliyorum ama bildiğin sekmeleri kapatmışlar. Bravo diyorum..
< Resime gitmek için tıklayın >
Z
2 yıl
Haydi Şehitliğe.
Bu yoğun ülke gündeminde belki de "aman sırası mı şimdi" diyebilirsiniz. Herkesin kendi hayat mücadelesi var ve kendi yolunda ilerliyor.

Ancak hayatımızda bir gerçek olarak ve artık ne yazık ki alıştığımız bir durum olan şehitlerimizi unutmayın.

Onlar ailelerinden, hayallerinden, sevdiklerinden; önemsedikleri her şeyden vazgeçtiler. Gözlerini bile kırpmadan ölüme gittiler. Tek korkuları vardı hepsinin. UNUTULMAK.

Lütfen bazen de olsa aklınıza getirin. Boş zamanlarınızda yaşadığınız yerlerdeki şehitlikleri ziyaret edin. Edemiyorsanız bile "bizim için, ülkemiz için ölen binlerce yiğit vardı" deyip elimizden geldiğince kendilerini tanıyalım.

Geçenlerde gittim şehitliğe. Ama neredeyse bomboştu ve gerçekten çok üzüldüm. Lütfen duyarlı olalım. Saygılar dilerim..
Z
2 yıl
Arkadaslar yardim edin.
Konu sikintim neredeyse yok. Baya kaynak bitirdim. Guzel tekrarlar yapiyorum ama netler yukselmiyor.

Denemelerde inanilmaz igrenc sorular cikiyor. Mesela kimyadan 3 kaynak bitirdim ama bu kaynaklarda gormedigim tipte, hakkinda hicbir bilgi sahibi olmadigim sorular geliyor.

Bende mi sikinti var yoksa denemeleri ciddiye almayayim mi ? Tyt 80-95 arasi gidip geliyor.

Ne yapmami onerirsiniz.
Z
2 yıl
Acil yardım.
Beyler az önce telefonuma gelen bir haber bildirimine tıkladım. Google Play Gazetecilik uygulaması aracılığı ile gelen bir bildirimdi.

Trum; Venezuela'ya asker gönderebilirsiniz. Bildirimin başlığıda buydu. Tıkladım haberi okumak için ve haberin internet sitesinin kapatıldığı uyarısı aldım. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile kapatılan bir site. Sitenin ismi aktifhaber.com. Bu internet sitesi Fetöye bağlı bir internet sitesiymiş.

Başıma bir iş gelir mi ? Niye böyle saçma bir şey oldu. Kapalı bir sitenin haberi nasıl google play gazetecilik uygulaması ile benim telefonuma bildirim olarak gelebilir ? Bir şey yapmam gerekir mi sizce ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.