S

Çavuş
17 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
111 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 ay
2 + 1 Ses Sisteminden bir tanesi neden çalışmaz.
merhabalar,

2+1 ses sistemini optik çıkışından, dönüştürücü vasıtası ile TV' ye bağladım. Amfiden ses geliyor. Ancak Sağ ya da Sol hoparlör den sadece birinden ses alabiliyorum.

Resimdeki DVD Player Audio IN girişinden L yada R 2 li koaksiyel kablo da takıyorum sadece sağ yada sol dan ses geliyor. Yani kabloları değiştirmem de bir işe yaramıyor. Ya sadece sağ çalışıyor ya da sadece sol çalışıyor.

Tekli koaksiyel kablo kullansam da değişen bir şey yok. Hoparlörde bir sorun olsa hiç çalışmaz.

Ayrıca bu ses sistemi ile neden Netflix den ses alamıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 ay
Ses Sistemini TV' ye bağlayamıyorum. YARDIM!
DVD li ses 2+1 ev sinema sistemim var. Bu sinema ses sisteminden sadece ses almak istiyorum. (DVD si zaten çalışmıyor) Buna göre HDMI kablo bağlantısı ile ses alabilmem mümkün değil mi? TV de AUX girişi yok sanırım. O yüzden Aux kablolar ile bir deneme yapamadım. TV yeni teknoloji, ancak ses sistemim eski teknoloji. TV de Digital (Optical) OUT çıkışı var. DVD ses sisteminde ise Digital in (yalnız optical değil) girişi mevcut. Bu şekilde bir kablo var mı bağlantı kurabileceğim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
Kentsel Dönüşüm Tapu Harç İadesi
Arkadaşlar Aralık 2018 tarihinde kentsel dönüşümden ev alanlar için tapu harç muafiyeti getirtildi. Yani kentsel dönüşümden ev alanlar, şu an için tapu harcı ödemiyor. Bende Aralık 2018 den önce kentsel dönüşümden ev aldığım için tapu harcını ödedim. Muafiyet benim/bizim gibi durumda olanları da kapsıyor haliyle. Şu durumda harcın iadesi kanunen benim hakkım. Ancak muallak bir durum söz konusu. Tapu harcının iadesi için işlemler şu şekilde işliyor. Gerekli evraklarla beraber vergi dairesine başvuru yapıyoruz. Bu başvuruyu vergi dairesi değerlendirip reddediyor. Bizde olayı vergi mahkemesine taşıyoruz. Şimdi bu harcın iadesi benim kanunen hakkımsa neden vergi dairesi bu duruma itiraz ediyor?

Bizim şehirde 600 kişilik bir site grubu için bir avukat atandı. O avukatla görüştüğümde beklememiz gerektiğini söylüyor. Şimdi başvuru yapanların talepleri Danıştay' dan dönüyormuş??? Site sakinlerinin çoğuda avukata güvenip beklemeyi tercih ediyorlar. Çoğuda devlet aldığı parayı geri vermez diyor. Peşine düşen yok açıkçası. Benim anlamadığım şuanda kentsel dönüşümden ev alan adam tapu harcı ödemiyor ise ben neden ödüyorum. Bu kanunlar kişiye özel mi?

Ben gibi bir durumda olan var mı? Varsa nasıl bir yol izledi. Bilgisi olan paylaşabilir mi?
S
4 yıl
Ayakkabı Saklama Kutusu (6 adet satılmış)
Ayakkabı Saklama
1 Adet
Tamamen Plastiktir
Yerli Üretimdir
2 Kilit Sistemi Vardır
4 Adet Havalandırma Deliği Vardır
55 Cm Genişliğindedir
32 Cm Enidir
12 Cm Yüksekliğindedir
45 Numaraya Kadar Ayakkabılar Sığabilir

https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/bayan-cizme-ayakkabi-saklama-kutusu-1-adet-303-258142283
S
4 yıl
pastdizayn.com.tr aldatmacası
Adını duymadığınız, kurumsal olmayan firmalardan alışveriş yapmamaya özen gösterin. Firmadan satın aldığım Callebaut marka çikolatanın kakao oranı %70,50 idi. Ancak firma bana %54,50 kakao oranı olan üründen göndermiştir. İki ürün arasında bariz fark vardır. Firmaya durumu ilettiğimde bana stok kodundan ürüne bakabileceğim söylenmiştir. Stok koduna bakılırsa ürün %54,50 kakao oranına sahip. Ürün görselinde ekledim resimlerde görülebileceği gibi benim siparişini verdiğim ürünün kakao oranı %70,50 dir. Burada tüketiciyi aldatmaya yönelik şaşırtmaca var. Ürünü iade etsem ödediğim 6 TL kargo ücreti boşa gidecek. Ayrıca ne irsaliye ne fatura hiç bir evrak düzenlenmemiş. Şikayetvar.com da iadesini alamayan tüketicilerin şikayetleri var. Özetle; adını daha önce duymadığınız yerlerden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
5 yıl
boyner.com.tr 200 TL ye HOPİ' den 100 Paracık
boyner.com.tr' den sadece bugüne özel 200 TL ve üzeri alışverişlerde Hopi' den 100 paracık!

KAMPANYA DETAYLARI:

-Kampanya 9 Eylül 2016 tarihinde 12:00-23:59 saatleri arasında geçerlidir.
-Hopi üyesiwww.boyner.com.tr 'de Hopi kimliği tanıtılarak yapılacak alışverişlerde geçerlidir.
-Kampanyadan en fazla bir defa yararlanılabilir.
-Kampanya şartları sağlanan fatura ile en fazla 100 Paracık kazanılabilir.
-Bu kampanya 200 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.
-Aksesuar ve elektrikli ürünler kampanyaya dahil değildir.
-Kampanya Firma' nın devam eden diğer kampanyaları ile birleştirilemez.

Bu şekilde bir sms gelmiştir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.