P

Onbaşı
08 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
118 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
P
5 gün
Mondeo mk3 300bin+km dizel alınır mı?
Hayallerimi süsleyen bir araç ancak 50 bin civarı fiyata bu kadar yüksek km'li 2.0 turbo dizel araç alınır mı?
Nelere dikkat etmek gerek alırken bu aracı? Kronik sıkıntıları nelerdir acaba? Çok masraf çıkarır mı? Öğrenciyim fazla bir gelirim de yok pek masraf edemem yani.
En az 6-7 sene daha kullanmayı düşünüyorum fakat km bu kadar yüksek olduğu için zor gibi.
Kaç km aralığında bakmalıyım bu kadar uzun süre kullanabilmek için?
İstanbul'dayım genelde şehiriçi kullanıcam, tatillerde memlekete giderim uzun yolda saat başı aşırı ısınmasından dolayı durmak hoş olmaz öyle bir kaç yorum okudum araba hakkında.

Niye bu yaşta d segment araç arıyorsun diye sormaya gerek yok bence pert bi c segment araç bile bunlardan pahalı olduğu için.
Farklı araçlar önerirseniz de sevinirim Laguna var aklımda bunun dışında ancak önceliğim Mondeo.
P
geçen hafta
Serbest piyasa saçmalıktır.
Bu konuyu yatırım, araba, ikinci el vs. alt forumlarına açmama sebebim fikrimin çok daha genel bir konuda oluyor olması siyasetten ikinci el piyasasına kadar.

Geçmiş yıllarda serbest piyasa, kapitalizm, laissez faire diye pek bi bk bilmeden etrafta dolanırdım. Fakat insan büyüdükçe fark ediyor ne kadar saçma ve gereksiz bir şey olduğunu bunların.

Araba piyasası mesela günümüzde en bariz örneklerden. İnsanlar utanmadan sıfır fiyatın üzerinde fiyat yazabiliyorsa bu alçaklıktır. "Bu araba bile 20 bin ediyorsa ben 50 den aşağı vermem" demek insanlık dışıdır. Bayilerin yaptığına denecek hiçbir şey yok zaten. Adamlar diyor ki e ben indirim yapsam önceki alana ayıp olacak. Banane önceki alandan almasaydı o zaman.

Her ne kadar beni ilgilendirmese de grafik kartlarında çok daha vahim durumlar var. 3-4 yıl önce 1500'e aldığı parçayı 3000-4000 liraya satma peşinde olan fırsatçılar var. İhtiyacı olan da mecbur gidiyor alıyor.

Bir tek elinde mal olan değil, bu halk tümden itlik peşinde. Dolar düşüyor 8,5'dan 6,9'a kadar halkımız da hemen döviz almaya başlıyor. Ulan sonra da twitterda ağlarsın dolar 8 9 diye. Sen 500 600 lira kazandın aferin sana ama sonra zaten indirim gelmeyen ürünlere bir zam daha gelir o dolardan kazandığın para da hiç olur. 10-15 yaşında çocuklar bile dolar alma peşinde 50 lirasını 60 lira yapmak için ama bunların toplana toplana türk lirasına verdiği zarar akıl almaz. Bir de forumlarda diyor şu kadar zararım var dolardan hayatta satmam nasıl olsa geri çıkacak. İyi olmuş, inşallah daha çok zarar edersin çıkmaz bir daha da oralara.

Komünist falan değilim artık ne olduğumu ben de bilmiyorum ama bir düzen getirilmesi gerektiğine inanıyorum. Fiyatların devlet tarafından düzenlenmesi gerekiyor, döviz alımının da yasaklanması gerekiyor. Ne kadar çağ dışı gözükürse gözüksün bu ülkede yapacak başka bir şey yok çünkü bizim halkımız kendi düştükçe kendi kendine tekme atan tek halk.
P
3 hafta
Bu fiyatlar gerçek olamaz
Nasıl olabilir anlamıyorum adamlar utanmadan 2004 model megane'ı 120 binden koymuş. Bir tane de değil ha bir sürü var böyle 140 bine kadar gidiyor. Sebebini sorsan benimki hasar kayıtsız der, ben o fiyata gider sıfır araba alırım onun da hasar kaydı olmaz. Yav 16-17 yıllık arabaya bu paralar istenir mi, hadi isteyeni geçtim alanı daha çok merak ediyorum ben. Varsa tabi. Kilometresi de 100 binin altında, yersen.
Devlet müdahalesi şart olmuş, serbest piyasa diye diye bir yere varılmıyor.
P
4 hafta
50.000₺'e kadar tavsiye
öğrenciyim ilk aracım olacak, bütün birikimlerimi kullanarak bir megane 2 almak istiyordum ancak biraz daha geleceğe yönelik düşününce mantıksız olduğunu fark ettim. eylül-ekime kadar acelem yok güzel bir fırsat bulmadıkça. dizel, manuel ve sedan araç arıyorum.

ne önerirsiniz bana? fiyatların biraz da düşeceğinden ümitliyim yıl sonuna doğru. o yüzden şuan 60-70 bandındaki araçlara da bakıyorum, tabi biraz umut dolu bir yaklaşım bu :)

megane 1, vectra 2001 araçlar şu anki piyasada bütçeme daha uygun görünüyor, sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
P
geçen ay
Megane 2 kaça alınır
2 yıl önce falan bakarken 25.000 den başlıyordu 2008 modeller. 33.000 e falan da temiz extreme paketler bulunuyordu sarı sitede.
Son aylarda 100.000 e bile ilan koyan vardı ama fiyatlar gün geçtikçe düşüşte artık 49.000 e bile ilanlar görüyorum. Dövizin artışıyla normal geliyor bu fiyat bana ama 12 13 yıllık arabaya verilir mi cidden diye düşünüyor insan.
Sizce 2008 model üst paket bir megane kaça alınır? Eylüle kadar beklerim acelem yok piyasa sirkelensin iyice. Manuel ve dizel olması çok büyük öncelik. Aslında megane 2 olsa yeter de almışken makyajlı kasa olsun en azından.

Bu fiyat bandında başka önerileriniz varsa söylerseniz sevinirim,dizel sedan arıyorum ve 50 binin üzerine çıkmak beni çok zorlar.
P
geçen ay
Aöf lisanstan önlisansa geçiş ve muafiyet
Merhaba mevcut olarak aöf felsefe ve auzef siyaset bölümü nde 1. sınıf okuyorum. Bu dönem de bitince ikisini de bırakıp sadece aöf menkul kıymetler okumak istiyorum ancak şöyle bir sorum var
Menkul kıymetler bölümünün birinci dönemindeki derslerin 3 ünü zaten auzefteki bölümümde gördüm ve geçtim. Muaf olmak için başvuru yapabilir miyim
P
5 ay
Direksiyon sınavı bitti... Şimdi?
Çok kafam karıştı valla kimisi demiş önce sertifika kimisi demiş stajyer ehliyet hoca dedi 1 hafta içinde hazır olur ehliyetin kurstan alırsın. Nasıl olucak şimdi? Direk ehliyet alıyor muyuz almıyor muyuz? Bu stajyer ehliyet, sertifika meselesi nedir?
P
6 ay
Ekonomi bölümlerinde anormal puan zıplaması
Koç (%50) 9.386 -> 3.300~ (468 puan)
Bilgi 9.455 -> 6.200~ (450 puan)
Bahçeşehir 12.013 -> 6.200~ (450 puan)
Yeditepe 22.248 -> 8.500~ (441 puan)
İTÜ 9.212 -> 4.500~ (459 puan)
MEF 24.818 -> 14.000~ (425 puan)
Kadir Has 42.798 -> 24.000~ (411 puan)
TAÜ 80.850 -> 42.000~ (395 puan)

Nedir sizce bu anormal artışların sebebi? Mantıklı mı sizce? Bana kalırsa insanların büyük çoğunluğu boş vaatlerle seçiyor bu bölümü.

Ulan Fenerbahçe gibi adı sanı olmayan yeni bir bina üniversitesine bile 400 puandan giren olmuş ekonomi bölümüne düşünsene yani 36 bin
P
6 ay
İstanbul Bilgi Üniversitesi 2020 Girişliler
Sayımızı bilelim tanışmak isteyen olursa tanışırız
P
6 ay
HAYDİ TWİTTER ZAMANI DH HALKI
Hafta içi başlar başlamaz gücümüzü gösterelim tekrar gündem olma vakti
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.